Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 30 - October 31, 2021

Snooker DTC 1 - Albertslund

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Hussam Amal
5 (5/0) 11 (10/1)
91%
51, 41
2 Hari Prasad Sharma
5 (4/1) 14 (9/5)
64%
35, 30
3 Michael Ørbech Couriol
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
3 Christopher Vejlager
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Asif Iqbal
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
5 Alfred Melbye
3 (2/1) 8 (5/3)
63%
35
5 William Bjerregaard Jakobsen
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
46, 39, 36, 35
5 Daniel Nedergaard
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
9 Christian Austin Josephsen
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
Show more
9 Ejler Hame
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
9 Ali Ijaz
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Michelle Hein
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Jørgen Knudsen
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
9 Claus Schmidt
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
9 Dimitar Dimitrov
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
24
17 Nicklas Olsen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Bo Jarlstrøm
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
17 Mads Brundbjerg
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Daniel Broed
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Svend Ellegaard Sørensen
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Finn Valkvist
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Malthe Dahlberg
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Anders Frydenlund
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
9991 Finn Deis
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Oct 30, 2021, 12:00 PM (local time)
Format Round robin (24 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU
Contact Ejler Hame (tigibbet@yahoo.com, 61711470)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 William Bjerregaard Jakobsen 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Christian Austin Josephsen 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Finn Valkvist 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Christopher Vejlager 1 1 0 0 2 0 2 0 0 0 1 2
2 Finn Deis 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Bo Jarlstrøm 1 0 0 1 0 2 -2 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hussam Amal 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Michelle Hein 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Svend Ellegaard Sørensen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Asif Iqbal 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Ali Ijaz 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Malthe Dahlberg 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Ørbech Couriol 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 4
2 Claus Schmidt 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 2
3 Daniel Broed 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Daniel Nedergaard 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Ejler Hame 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 2
3 Nicklas Olsen 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Alfred Melbye 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Jørgen Knudsen 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Anders Frydenlund 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hari Prasad Sharma 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Dimitar Dimitrov 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Mads Brundbjerg 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Christian Austin Josephsen
Sat 13:06 
2-B   
Denmark
Christopher Vejlager
Finn Deis
Sat 13:30 
3-C   
Denmark
Hussam Amal
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Sat 20:07 
4-D   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Ali Ijaz
Sat 11:10 
5-E   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Claus Schmidt
Sat 12:24 
6-F   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Daniel Nedergaard
Sat 17:14 
7-G   
Denmark
Alfred Melbye
Denmark
Anders Frydenlund
Sun 08:46 
8-H   
Denmark
Hari Prasad Sharma
Denmark
Mads Brundbjerg
Sun 08:47 

Round 2

Race to 2
9-A   
Denmark
Christian Austin Josephsen
Denmark
Finn Valkvist
Sat 13:55 
10-B   
Finn Deis
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 15:00 
11-C   
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Denmark
Michelle Hein
Sat 16:47 
12-D   
Denmark
Ali Ijaz
Denmark
Asif Iqbal
Sat 11:01 
13-E   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Daniel Broed
Sat 11:01 
14-F   
Denmark
Daniel Nedergaard
Denmark
Nicklas Olsen
Sat 19:49 
15-G   
Denmark
Anders Frydenlund
Denmark
Jørgen Knudsen
Sun 11:08 
16-H   
Denmark
Mads Brundbjerg
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Sun 10:36 

Round 3

Race to 2
17-A   
Denmark
Finn Valkvist
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sat 16:01 
18-B   
Denmark
Bo Jarlstrøm
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 15:49 
19-C   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Hussam Amal
Sat 19:23 
20-D   
Denmark
Asif Iqbal
Denmark
Malthe Dahlberg
Sat 11:02 
21-E   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Sat 11:12 
22-F   
Denmark
Nicklas Olsen
Denmark
Ejler Hame
Sat 21:31 
23-G   
Denmark
Jørgen Knudsen
Denmark
Alfred Melbye
Sun 13:16 
24-H   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 12:41 

Quarter final

Race to 2
25   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Christopher Vejlager
Sun 14:26 
26   
Denmark
Hussam Amal
Denmark
Asif Iqbal
Sun 14:26 
27   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Daniel Nedergaard
Sun 16:47 
28   
Denmark
Alfred Melbye
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 16:47 

Semi final

Race to 2
29   
Denmark
Christopher Vejlager
Denmark
Hussam Amal
Sun 17:45 
30   
Denmark
Michael Ørbech Couriol
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 17:45 

Final

Race to 2
31   
Denmark
Hussam Amal
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sun 19:10 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants