Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 17 - September 18, 2022

Snooker - Grand Prix 1 - Frederiksberg - Finale

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Chi Voong
Malmö Carambole och Snookerklubb
5 (5/0) 22 (16/6)
73%
65, 54, 52, 31
2 Martin Søndergaard
5 (4/1) 19 (13/6)
68%
56, 48, 40, 38, 35, 34, 33, 33, 32
3 Daniel Kandi
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
62, 39, 38, 34, 33
3 Christopher Vejlager
4 (3/1) 15 (11/4)
73%
60, 40
5 Per Micki Christensen
3 (2/1) 10 (6/4)
60%
40, 30
5 Bo Jarlstrøm
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
37
5 Ali Ijaz
2 (1/1) 8 (4/4)
50%
5 William Bjerregaard Jakobsen
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
9 Alex Persson
2 (1/1) 7 (4/3)
57%
50, 34
Show more
9 Erik Attermann-Rasmussen
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
9 Rune Kampe
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
79, 43
9 Robin Tønnessen
2 (1/1) 8 (4/4)
50%
9 Asif Iqbal
2 (1/1) 8 (5/3)
63%
9 Daniel Broed
2 (1/1) 7 (3/4)
43%
9 Hari Prasad Sharma
2 (1/1) 9 (4/5)
44%
40
9 Malthe Dahlberg
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
54, 36, 35
17 Richard Lundin
Malmö Carambole och Snookerklubb
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Christian Austin Josephsen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Martin Sonne
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Daniel Nedergaard
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Nicklas Olsen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Ejler Hame
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Daniel Ingmer Jallov
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Mads Brundbjerg
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Michelle Hein
1 (0/1) 5 (2/3)
40%
17 Svend Ellegaard Sørensen
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Claus Schmidt
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Finn Valkvist
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
17 Dimitar Dimitrov
1 (0/1) 4 (1/3)
25%
17 Thomas Bøgeskov
1 (0/1) 3 (0/3)
0%
9991 Alfred Melbye
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9991 Anders Frydenlund
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Sep 17, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Single elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Ensfarvede habitbukser eller nederdel
Ensfarvet langærmet skjorte med nedsmøgede ærmer
Dress-sko eller højhælede sko
Vest
Organizer DDBU
Contact Alex Persson (ape@ddbu.dk, 53129009) and Dimitar Dimitrov

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Denmark
Daniel Kandi
Norway
Anders Frydenlund
Sat 10:00  Table 2
2   
Denmark
Alex Persson
Denmark
Finn Valkvist
Sat 10:02  Table 5
3   
Denmark
Ejler Hame
Denmark
Asif Iqbal
Sat 15:13  Table 3
4   
Bulgaria
Dimitar Dimitrov
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 15:29  Table 4
5   
Denmark
Malthe Dahlberg
Sweden
Richard Lundin
Sat 15:14  Table 5
6   
Denmark
Daniel Nedergaard
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 15:12  Table 1
7   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Christian Austin Josephsen
Sat 12:16  Table 4
8   
Denmark
Mads Brundbjerg
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 12:22  Table 3
9   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Daniel Ingmer Jallov
Sat 11:56  Table 1
10   
Denmark
Thomas Bøgeskov
Denmark
Rune Kampe
Sat 12:22  Table 2
11   
Denmark
Nicklas Olsen
Sweden
Chi Voong
Sat 11:55  Table 5
12   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sat 12:16  Table 6
13   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Sat 10:02  Table 4
14   
Denmark
Ali Ijaz
Denmark
Alfred Melbye
Sat 10:00  Table 6
15   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Erik Attermann-Rasmussen
Sat 10:02  Table 3
16   
Denmark
Martin Sonne
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 10:02  Table 1

Round 2

Race to 3
17   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Alex Persson
Sat 14:06  Table 2
18   
Denmark
Asif Iqbal
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sat 18:12  Table 4
19   
Denmark
Malthe Dahlberg
Denmark
Per Micki Christensen
Sat 18:08  Table 6
20   
Denmark
Daniel Broed
Denmark
Martin Søndergaard
Sat 16:47  Table 1
21   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Denmark
Rune Kampe
Sat 15:54  Table 2
22   
Sweden
Chi Voong
Denmark
Hari Prasad Sharma
Sat 16:47  Table 5
23   
Norway
Robin Tønnessen
Denmark
Ali Ijaz
Sat 18:09  Table 3
24   
Denmark
Erik Attermann-Rasmussen
Denmark
Christopher Vejlager
Sat 15:53  Table 6

Quarter final

Race to 3
25   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Bo Jarlstrøm
Sun 10:26  Table 1
26   
Denmark
Per Micki Christensen
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 10:26  Table 2
27   
Denmark
William Bjerregaard Jakobsen
Sweden
Chi Voong
Sun 10:26  Table 5
28   
Denmark
Ali Ijaz
Denmark
Christopher Vejlager
Sun 10:26  Table 6

Semi final

Race to 3
29   
Denmark
Daniel Kandi
Denmark
Martin Søndergaard
Sun 12:56  Table 1
30   
Sweden
Chi Voong
Denmark
Christopher Vejlager
Sun 13:37  Table 2

Final

Race to 4
31   
Denmark
Martin Søndergaard
Sweden
Chi Voong
Sun 17:42  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants