Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 2, 2018

SPT 500 R1 Göteborg

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mikael Andersson
6 (6/0) 6 (6/0)
100%
500
2 Jimmy Lundgren
Kix Biljard Klubb
7 (5/2) 7 (5/2)
71%
400
3 Anders Edvardsson
Kville Biljard Club
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
300
3 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
300
5 Henrik Andersen
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
250
5 Seree Sornwong
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
250
5 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
5 (4/1) 5 (4/1)
80%
250
5 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
250
9 Andreas Wester
Kville Biljard Club
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
200
Show more
9 Linus Wallgren
Skaraborgs BK
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
200
9 Ulf Eriksson
BK Milen
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
200
9 Ronny Brännström
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
9 John Paul Reyes
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
200
9 King-Son Cheng
Kville Biljard Club
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
200
9 Peter Hildingsson
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
200
9 Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
3 (2/1) 3 (2/1)
67%
200
17 Mladen Matic
Norrköping Billiards Club
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
150
17 Imad Hamid
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
150
17 Robert Sandersson
Kix Biljard Klubb
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
150
17 Göran Nordström
Biljardklubben Diamanten
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
150
17 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
150
17 Roger Blomqvist
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
150
17 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
150
17 Hussein Abdallah
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
150
25 Nicklas Olsen
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Axel Keller
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Lukas Farran-Lee
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Tamar Said Al-Roubaiy
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Anton Havås
Kville Biljard Club
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
150
25 Henrik Lagerström
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Calle Lilliegren
Biljardklubben Diamanten
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
150
25 Micael Englund
4 (2/2) 4 (2/2)
50%
150
33 Marcus Mentzler
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
33 Larry Åkervall
Västerviks Biljard
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
33 Philip Zandberg
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
33 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
33 Christoffer Karlsson
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
33 Siamak Yassi
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
100
Starts Sep 2, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (38 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Rankings SPT 2018/2019
Organizer Svenska Biljardförbundet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1   
Sweden
Roger Blomqvist
Walk Over
 
2   
Sweden
Ulf Eriksson
Sweden
Roger Olsson
Sun 10:00 
3   
Denmark
Nicklas Olsen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Seree Sornwong
 
5   
Sweden
Mikael Andersson
Walk Over
 
6   
Walk Over
Denmark
Axel Keller
 
7   
Sweden
Peter Hildingsson
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Jimmy Lundgren
 
9   
Sweden
Ronny Brännström
Walk Over
 
10   
Sweden
Göran Nordström
Sweden
Philip Zandberg
Sun 10:00 
11   
Denmark
Lukas Farran-Lee
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
King-Son Cheng
 
13   
Sweden
Linus Wallgren
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
John Paul Reyes
 
15   
Sweden
Mats Frøsemo
Denmark
Marcus Mentzler
Sun 10:00 
16   
Walk Over
Sweden
Anton Havås
 
17   
Sweden
Anders Edvardsson
Walk Over
 
18   
Sweden
Mladen Matic
Sweden
Siamak Yassi
Sun 10:00 
19   
Sweden
Henrik Lagerström
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Andreas Wester
 
21   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Jonas Björkman
 
23   
Sweden
Christoffer Karlsson
Denmark
Henrik Andersen
Sun 10:00 
24   
Walk Over
Sweden
Imad Hamid
 
25   
Syria
Sakr Razouk
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Calle Lilliegren
 
27   
Sweden
Robert Sandersson
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
László Szili
 
29   
Sweden
Hussein Abdallah
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Kah-Wei Leong
 
31   
Sweden
Larry Åkervall
Sweden
Micael Englund
Sun 10:00 
32   
Walk Over
Sweden
Johan Weddig
 

Winner round 1

Race to 1
33   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 10:00 
34   
Denmark
Nicklas Olsen
Sweden
Seree Sornwong
Sun 10:00 
35   
Sweden
Mikael Andersson
Denmark
Axel Keller
Sun 10:00 
36   
Sweden
Peter Hildingsson
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 
37   
Sweden
Ronny Brännström
Sweden
Göran Nordström
Sun 10:00 
38   
Denmark
Lukas Farran-Lee
Sweden
King-Son Cheng
Sun 10:00 
39   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
John Paul Reyes
Sun 10:00 
40   
Sweden
Mats Frøsemo
Sweden
Anton Havås
Sun 10:00 
41   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Mladen Matic
Sun 10:00 
42   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Andreas Wester
Sun 10:00 
43   
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sweden
Jonas Björkman
Sun 10:00 
44   
Denmark
Henrik Andersen
Sweden
Imad Hamid
Sun 10:00 
45   
Syria
Sakr Razouk
Sweden
Calle Lilliegren
Sun 10:00 
46   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
László Szili
Sun 10:00 
47   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Kah-Wei Leong
Sun 10:00 
48   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Johan Weddig
Thu 18:51 

Loser round 1

Race to 1
49   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Philip Zandberg
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Denmark
Marcus Mentzler
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Siamak Yassi
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Sweden
Christoffer Karlsson
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Larry Åkervall
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 1
65   
Sweden
Roger Olsson
Sweden
Micael Englund
Sun 10:00 
66   
Walk Over
Sweden
Hussein Abdallah
 
67   
Walk Over
Sweden
Robert Sandersson
 
68   
Walk Over
Sweden
Calle Lilliegren
 
69   
Sweden
Philip Zandberg
Sweden
Imad Hamid
Sun 10:00 
70   
Walk Over
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
 
71   
Walk Over
Sweden
Henrik Lagerström
 
72   
Denmark
Marcus Mentzler
Sweden
Mladen Matic
Sun 10:00 
73   
Sweden
Siamak Yassi
Sweden
Anton Havås
Sun 10:00 
74   
Walk Over
Sweden
John Paul Reyes
 
75   
Walk Over
Denmark
Lukas Farran-Lee
 
76   
Sweden
Christoffer Karlsson
Sweden
Göran Nordström
Sun 10:00 
77   
Walk Over
Sweden
Peter Hildingsson
 
78   
Walk Over
Denmark
Axel Keller
 
79   
Walk Over
Denmark
Nicklas Olsen
 
80   
Sweden
Larry Åkervall
Sweden
Roger Blomqvist
Sun 10:00 

Winners qualification

Race to 1
81   
Sweden
Ulf Eriksson
Sweden
Seree Sornwong
Sun 10:00 
82   
Sweden
Mikael Andersson
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 
83   
Sweden
Ronny Brännström
Sweden
King-Son Cheng
Sun 10:00 
84   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
Mats Frøsemo
Sun 10:00 
85   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Andreas Wester
Sun 10:00 
86   
Sweden
Jonas Björkman
Denmark
Henrik Andersen
Sun 10:00 
87   
Syria
Sakr Razouk
Sweden
László Szili
Sun 10:00 
88   
Sweden
Kah-Wei Leong
Sweden
Johan Weddig
Sun 10:00 

Loser round 3

Race to 1
89   
Sweden
Micael Englund
Sweden
Hussein Abdallah
Sun 10:00 
90   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Calle Lilliegren
Sun 10:00 
91   
Sweden
Imad Hamid
Sweden
Tamar Said Al-Roubaiy
Sun 10:00 
92   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Mladen Matic
Sun 10:00 
93   
Sweden
Anton Havås
Sweden
John Paul Reyes
Sun 10:00 
94   
Denmark
Lukas Farran-Lee
Sweden
Göran Nordström
Sun 10:00 
95   
Sweden
Peter Hildingsson
Denmark
Axel Keller
Sun 10:00 
96   
Denmark
Nicklas Olsen
Sweden
Roger Blomqvist
Sun 10:00 

Losers qualification

Race to 1
97   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Linus Wallgren
Sun 10:00 
98   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
King-Son Cheng
Sun 10:00 
99   
Sweden
Imad Hamid
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 
100   
Sweden
Mladen Matic
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 10:00 
101   
Sweden
John Paul Reyes
Sweden
Johan Weddig
Sun 10:00 
102   
Sweden
Göran Nordström
Syria
Sakr Razouk
Sun 10:00 
103   
Sweden
Peter Hildingsson
Sweden
Jonas Björkman
Sun 10:00 
104   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Andreas Wester
Sun 10:00 

Last sixteen

Race to 1
105   
Sweden
Seree Sornwong
Sweden
Linus Wallgren
Sun 10:00 
106   
Sweden
Mikael Andersson
Sweden
King-Son Cheng
Sun 10:00 
107   
Sweden
Ronny Brännström
Syria
Sakr Razouk
Sun 10:00 
108   
Sweden
Mats Frøsemo
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 10:00 
109   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
John Paul Reyes
Sun 10:00 
110   
Denmark
Henrik Andersen
Sweden
Andreas Wester
Sun 10:00 
111   
Sweden
László Szili
Sweden
Peter Hildingsson
Sun 10:00 
112   
Sweden
Kah-Wei Leong
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 

Quarter final

Race to 1
113   
Sweden
Seree Sornwong
Sweden
Mikael Andersson
Sun 10:00 
114   
Syria
Sakr Razouk
Sweden
Mats Frøsemo
Sun 10:00 
115   
Sweden
Anders Edvardsson
Denmark
Henrik Andersen
Sun 10:00 
116   
Sweden
László Szili
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 

Semi final

Race to 1
117   
Sweden
Mikael Andersson
Syria
Sakr Razouk
Sun 10:00 
118   
Sweden
Anders Edvardsson
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 

Final

Race to 1
119   
Sweden
Mikael Andersson
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 10:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment