Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 14 - December 15, 2019

SPT 1000 R4 Malmö 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
6 (6/0) 60 (42/18)
70%
1000
2 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
6 (5/1) 63 (38/25)
60%
800
3 Ragnar Grönsten
BK Milen
7 (5/2) 69 (41/28)
59%
600
3 Jyri Halttu
Gefle Biljardklubb
6 (4/2) 62 (32/30)
52%
600
5 Erik Gårdelöf
Oslo BK
5 (3/2) 53 (25/28)
47%
500
5 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
5 (3/2) 51 (25/26)
49%
500
5 Abdullah Aouida
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
500
5 Michael Kåhlberg
BK Milen
5 (3/2) 50 (30/20)
60%
500
9 Adrian Weiss
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 36 (19/17)
53%
400
Show more
9 Göte Nigård
Umeå Biljardklubb
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
400
9 Jeppe Thyde
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
400
9 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 27 (17/10)
63%
400
9 Morgan Norberg
Kville Biljard Club
3 (2/1) 36 (20/16)
56%
400
9 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 31 (20/11)
65%
400
9 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
3 (2/1) 30 (19/11)
63%
400
9 Patrik Gabrielsson
Kville Biljard Club
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
400
17 Henrik Larsson
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
300
17 Adam Rydström
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
300
17 Per Gunnar Ingebrigtsen
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
300
17 Peter Ögren
BK Milen
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
300
17 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
3 (1/2) 31 (17/14)
55%
300
17 Alban Richard
Kville Biljard Club
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
300
17 Pierre Hesselgren
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
300
17 Mats Paul
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 30 (12/18)
40%
300
25 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
300
25 Ulf Eriksson
BK Milen
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
300
25 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
25 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 13 (0/13)
0%
300
25 Henrik Weiss
2 (0/2) 14 (1/13)
7%
300
25 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
25 Roger Blomqvist
3 (1/2) 30 (17/13)
57%
300
25 Torgny Nilsson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
300
33 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
200
33 Lennart Efraimsson
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
200
999 Patrik Paco Sandqvist
Biljardklubben Flamingo
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Dec 12, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Dec 14, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (35 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C:
Herr: Överdelen skall vara en kragförsedd skjorta eller piké, i valfri färg, som förblir
nedstoppad i midjan. Plagget skall vara helt och rent, samt ha någon form av ärm. Som
nederdel bäres hel och ren kostymbyxa i valfri färg. Valet av skor skall falla inom kategorin
finskor och passa in i övrig klädsel. En sportsko med mörkare överdel i läder eller
läderliknande material är godkänd om tävlingsledaren godkänner det.
Dam: Som överdel är en skjorta, stilren topp, blus, piké eller klänning tillåten. Som nederdel
bäres hel och ren kostymbyxa i valfri färg. Kjol är tillåten under förutsättning knän eller mer
täcks. Valet av skor skall falla inom kategorin finskor och passa in i övrig klädsel.. En
sportsko med mörkare överdel i läder eller läderliknande material är godkänd om inte
tävlingsledaren kommer med invändningar.
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Malmö Biljardklubb
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Lennart Efraimsson
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 10:11  Table 4
3   
Sweden
Alf Toffer
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Henrik Larsson
 
5   
Sweden
David Larsson
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Fuad Dzin
 
7   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Erik Gårdelöf
 
9   
France
Alban Richard
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Abdullah Aouida
 
11   
Sweden
Henrik Weiss
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Lukas Andersson
 
13   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Johan Weddig
 
15   
Sweden
Patrik Gabrielsson
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Ragnar Grönsten
 
17   
Sweden
Jyri Halttu
Walk Over
 
18   
Sweden
Laszlo Szili
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 10:12  Table 5
19   
Sweden
Torgny Nilsson
Walk Over
 
20   
Walk Over
Syria
Saqer Anwar Razzouk
 
21   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Peter Ögren
 
23   
Sweden
Ulf Eriksson
Walk Over
 
24   
Walk Over
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
25   
Sweden
Adam Rydström
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
27   
Sweden
Göte Nigård
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Michael Kåhlberg
 
29   
Sweden
Pierre Hesselgren
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Mats Paul
 
31   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Patrik Sandqvist
Sat 08:38 
32   
Walk Over
Sweden
Adrian Weiss
 

Winner round 1

Race to 7
33   
Sweden
Senharip Azar
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 11:00  Table 4
34   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Henrik Larsson
Sat 10:12  Table 6
35   
Sweden
David Larsson
Sweden
Fuad Dzin
Sat 10:12  Table 7
36   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 10:12  Table 8
37   
France
Alban Richard
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 10:12  Table 9
38   
Sweden
Henrik Weiss
Sweden
Lukas Andersson
Sat 10:12  Table 10
39   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Johan Weddig
Sat 10:12  Table 11
40   
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 10:12  Table 12
41   
Sweden
Jyri Halttu
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 11:15  Table 13
42   
Sweden
Torgny Nilsson
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 10:12  Table 13
43   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Peter Ögren
Sat 10:12  Table 14
44   
Sweden
Ulf Eriksson
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 10:12  Table 15
45   
Sweden
Adam Rydström
Sweden
Roger Olsson
Sat 11:16  Table 5
46   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 10:47  Table 10
47   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Mats Paul
Sat 11:00  Table 7
48   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Adrian Weiss
Sat 11:28  Table 11

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Sweden
Lennart Efraimsson
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Patrik Sandqvist
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Sweden
Lennart Efraimsson
Sweden
Roger Blomqvist
Sat 12:43  Table 9
66   
Walk Over
Sweden
Mats Paul
 
67   
Walk Over
Sweden
Michael Kåhlberg
 
68   
Walk Over
Sweden
Roger Olsson
 
69   
Walk Over
Sweden
Ulf Eriksson
 
70   
Walk Over
Sweden
Peter Ögren
 
71   
Walk Over
Sweden
Torgny Nilsson
 
72   
Walk Over
Denmark
Jeppe Thyde
 
73   
Sweden
Laszlo Szili
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 11:38  Table 12
74   
Walk Over
Sweden
Johan Weddig
 
75   
Walk Over
Sweden
Henrik Weiss
 
76   
Walk Over
Sweden
Abdullah Aouida
 
77   
Walk Over
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
 
78   
Walk Over
Sweden
Fuad Dzin
 
79   
Walk Over
Sweden
Alf Toffer
 
80   
Sweden
Patrik Sandqvist
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 

Winners qualification

Race to 7
81   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Henrik Larsson
Sat 12:09  Table 4
82   
Sweden
David Larsson
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 11:47  Table 6
83   
France
Alban Richard
Sweden
Lukas Andersson
Sat 11:13  Table 9
84   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sat 11:46  Table 15
85   
Sweden
Jyri Halttu
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sat 12:29  Table 10
86   
Sweden
Mahmut Mutto
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sat 11:49  Table 8
87   
Sweden
Adam Rydström
Sweden
Göte Nigård
Sat 12:32  Table 6
88   
Sweden
Pierre Hesselgren
Sweden
Adrian Weiss
Sat 12:58  Table 7

Loser round 3

Race to 6
89   
Sweden
Roger Blomqvist
Sweden
Mats Paul
Sat 13:33  Table 15
90   
Sweden
Michael Kåhlberg
Sweden
Roger Olsson
Sat 12:41  Table 11
91   
Sweden
Ulf Eriksson
Sweden
Peter Ögren
Sat 11:56  Table 14
92   
Sweden
Torgny Nilsson
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 12:53  Table 12
93   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Johan Weddig
Sat 12:54  Table 8
94   
Sweden
Henrik Weiss
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 11:10  Table 14
95   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sweden
Fuad Dzin
Sat 11:56  Table 5
96   
Sweden
Alf Toffer
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 12:27  Table 13

Losers qualification

Race to 6
97   
Sweden
Mats Paul
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sat 15:13  Table 7
98   
Sweden
Michael Kåhlberg
France
Alban Richard
Sat 13:16  Table 4
99   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 13:17  Table 11
100   
Denmark
Jeppe Thyde
Sweden
Henrik Larsson
Sat 14:04  Table 7
101   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Pierre Hesselgren
Sat 14:18  Table 5
102   
Sweden
Abdullah Aouida
Sweden
Adam Rydström
Sat 13:55  Table 10
103   
Norway
Per Gunnar Ingebrigtsen
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 13:54  Table 6
104   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Jyri Halttu
Sat 13:34  Table 9

Last sixteen

Race to 7
105   
Sweden
Senharip Azar
Denmark
Jeppe Thyde
Sat 16:06  Table 4
106   
Sweden
David Larsson
Sweden
Michael Kåhlberg
Sat 16:06  Table 7
107   
Sweden
Lukas Andersson
Sweden
Jyri Halttu
Sat 16:06  Table 6
108   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Abdullah Aouida
Sat 16:06  Table 8
109   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Erik Gårdelöf
Sat 16:06  Table 15
110   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Patrik Gabrielsson
Sat 16:06  Table 5
111   
Sweden
Göte Nigård
Sweden
Ragnar Grönsten
Sat 16:06  Table 10
112   
Sweden
Adrian Weiss
Sweden
Mahmut Mutto
Sat 16:06  Table 9

Quarter final

Race to 7
113   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Michael Kåhlberg
Sun 10:02  Table 15
114   
Sweden
Jyri Halttu
Sweden
Abdullah Aouida
Sun 10:02  Table 6
115   
Sweden
Erik Gårdelöf
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 10:02  Table 7
116   
Sweden
Ragnar Grönsten
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:02  Table 9

Semi final

Race to 7
117   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Jyri Halttu
Sun 11:35  Table 9
118   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sweden
Ragnar Grönsten
Sun 11:35  Table 6

Final

Race to 7
119   
Sweden
Senharip Azar
Norway
Ole Kristian Rudshavn
Sun 13:07  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants