Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 26, 2022

Søndag på Østkanten / Cue Bar & Biljard

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
2 Mark McGauley
Oslo BK
6 (5/1) 50 (29/21)
58%
3 Terje Kristoffersen
Oslo BK
5 (4/1) 37 (24/13)
65%
3 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
7 (5/2) 55 (30/25)
55%
5 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
6 (4/2) 49 (26/23)
53%
5 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
3 (2/1) 26 (13/13)
50%
5 Vijay Jadhav
6 (4/2) 50 (27/23)
54%
5 Kim Bengtsson
6 (4/2) 49 (26/23)
53%
9 Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
Show more
9 Ronny Søderlund
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
9 Nikola Tadijanovic
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
9 Sondre Noraberg
4 (2/2) 30 (14/16)
47%
13 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
13 Thea Nordnes
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
13 Bernadette Bodo
Unique BK
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
13 Morten Bjellås
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
17 Christian Wikeby
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
17 Erik Gårdelöf
Oslo BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
17 Nedzat Cimilji
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
17 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Tomas Gryczon
Oslo BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 Roger Mølmann
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
17 Marie Hoff Petersen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
25 Baard Onsum
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Kristian Lund Olås
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Axel Mikhail Dalberg
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Linda Maria Haraldsen Dedekam
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Levi Pavdeja
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Pergantis Zalachas
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Entry deadline Jun 26, 2022, 3:00 PM (local time)
Starts Jun 26, 2022, 3:15 PM (local time)
Format Double to Single elimination (30 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Østkanten Biljardklubb
Contact Kensi Kion (lionessprincess91@gmail.com, 92225939)
More info
REMEMBER!!! If you’re out of the tournament but want to continue playing you have to rent a table on your own. Playing with players who’s still in the tournament does not count.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
Walk Over
 
2   
Norway
Roger Mølmann
2
Norway
Marie Hoff Petersen
3
Sun 15:10  Table 11
3   
Norway
Axel Mikhail Dalberg
2
Kosovo
Nedzat Cimilji
1
Sun 15:10  Table 12
4   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Norway
Ronny Søderlund
1
Sun 15:10  Table 13
5   
Norway
Christian Wikeby
0
Norway
Sondre Noraberg
1
Sun 15:10  Table 14
6   
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 15:10  Table 15
7   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
2
Bernadette Bodo
3
Sun 15:10  Table 16
8   
Norway
Umar Hayat Ali
-1
Greece
Pergantis Zalachas
2
Sun 15:10  Table 17
9   
Norway
Tomas Gryczon
2
Norway
Emil Andreassen
2
Sun 15:50  Table 13
10   
Norway
Linda Maria Haraldsen Dedekam
3
Norway
Vijay Jadhav
3
Sun 15:11  Table 19
11   
Norway
Terje Kristoffersen
2
Albania
Levi Pavdeja
0
Sun 15:32  Table 18
12   
Norway
Lars Harby
-2
Sweden
Erik Gårdelöf
-2
Sun 15:32  Table 16
13   
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Norway
Baard Onsum
1
Sun 15:34  Table 12
14   
Norway
Astrid E. Pedersen
3
Sweden
Kim Bengtsson
2
Sun 15:37  Table 19
15   
Norway
Morten Bjellås
2
Norway
Thea Nordnes
3
Sun 15:37  Table 11
16   
Walk Over
Croatia
Nikola Tadijanovic
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
1
Norway
Roger Mølmann
2
Sun 15:52  Table 14
18   
Kosovo
Nedzat Cimilji
1
Norway
Ronny Søderlund
1
Sun 15:55  Table 11
19   
Norway
Sondre Noraberg
1
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Sun 15:55 
20   
Bernadette Bodo
3
Norway
Umar Hayat Ali
-1
Sun 16:05  Table 17
21   
Norway
Emil Andreassen
2
Norway
Vijay Jadhav
3
Sun 16:25  Table 13
22   
Norway
Terje Kristoffersen
2
Norway
Lars Harby
-2
Sun 16:34  Table 16
23   
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Norway
Astrid E. Pedersen
3
Sun 16:10  Table 19
24   
Norway
Morten Bjellås
2
Croatia
Nikola Tadijanovic
2
Sun 16:04  Table 12

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Norway
Marie Hoff Petersen
 
26   
Norway
Axel Mikhail Dalberg
2
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Sun 16:06  Table 18
27   
Norway
Christian Wikeby
0
Norway
Kristian Lund Olås
3
Sun 16:23  Table 11
28   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
2
Greece
Pergantis Zalachas
2
Sun 16:33  Table 12
29   
Norway
Tomas Gryczon
2
Norway
Linda Maria Haraldsen Dedekam
3
Sun 16:35  Table 17
30   
Albania
Levi Pavdeja
0
Sweden
Erik Gårdelöf
-2
Sun 16:37  Table 14
31   
Norway
Baard Onsum
1
Sweden
Kim Bengtsson
2
Sun 16:38  Table 18
32   
Norway
Thea Nordnes
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Norway
Marie Hoff Petersen
3
Norway
Morten Bjellås
2
Sun 16:42  Table 15
34   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Norway
Astrid E. Pedersen
3
Sun 16:58  Table 13
35   
Norway
Christian Wikeby
0
Norway
Lars Harby
-2
Sun 16:59  Table 16
36   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
2
Norway
Vijay Jadhav
3
Sun 16:53  Table 13
37   
Norway
Tomas Gryczon
2
Bernadette Bodo
3
Sun 17:06  Table 17
38   
Sweden
Erik Gårdelöf
-2
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Sun 17:20  Table 14
39   
Sweden
Kim Bengtsson
2
Kosovo
Nedzat Cimilji
1
Sun 17:09  Table 18
40   
Norway
Thea Nordnes
3
Norway
Roger Mølmann
2
Sun 16:52  Table 12

Winners qualification

Race to 5
41   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
1
Norway
Ronny Søderlund
1
Sun 16:59  Table 11
42   
Norway
Sondre Noraberg
1
Norway
Umar Hayat Ali
-1
Sun 17:11  Table 19
43   
Norway
Emil Andreassen
2
Norway
Terje Kristoffersen
2
Sun 17:17  Table 12
44   
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Croatia
Nikola Tadijanovic
2
Sun 17:18  Table 15

Loser round 3

Race to 5
45   
Norway
Morten Bjellås
2
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Sun 17:50  Table 13
46   
Norway
Lars Harby
-2
Norway
Vijay Jadhav
3
Sun 17:49  Table 16
47   
Bernadette Bodo
3
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Sun 18:17  Table 14
48   
Sweden
Kim Bengtsson
2
Norway
Thea Nordnes
3
Sun 17:40  Table 12

Losers qualification

Race to 5
49   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Norway
Sondre Noraberg
1
Sun 18:35  Table 17
50   
Norway
Vijay Jadhav
3
Norway
Ronny Søderlund
1
Sun 18:14  Table 11
51   
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Croatia
Nikola Tadijanovic
2
Sun 18:59  Table 14
52   
Sweden
Kim Bengtsson
2
Norway
Emil Andreassen
2
Sun 18:06  Table 12

Quarter final

Race to 5
53   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
1
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Sun 19:29  Table 14
54   
Norway
Umar Hayat Ali
-1
Sweden
Kim Bengtsson
2
Sun 19:29  Table 15
55   
Norway
Terje Kristoffersen
2
Norway
Vijay Jadhav
3
Sun 19:29  Table 16
56   
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Norway
Jan Atle Kofoed
0
Sun 19:29  Table 17

Semi final

Race to 5
57   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
0
Norway
Umar Hayat Ali
-1
Sun 20:20  Table 15
58   
Norway
Terje Kristoffersen
2
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Sun 20:19  Table 16

Final

Race to 5
59   
Norway
Umar Hayat Ali
-1
United Kingdom
Mark McGauley
-1
Sun 21:17  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants