Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 28 - January 29, 2023

Regionsmesterskap Nord1

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Anders Brannfjell
Arctic BK
6 (6/0) 59 (44/15)
75%
100
2 Jørn Betten
Arctic BK
7 (6/1) 70 (47/23)
67%
87
3 Mats Engan
Fauske BK
6 (4/2) 60 (34/26)
57%
77
3 Carlos Encelegre
Arctic BK
5 (3/2) 48 (26/22)
54%
77
5 Kjetil Sørensen
Vesterålen Biljardklubb
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
64
5 Rune Christoffer Berntsen
Vesterålen Biljardklubb
5 (2/3) 49 (25/24)
51%
64
7 Geir Edvin Johannessen
Vesterålen Biljardklubb
4 (1/3) 42 (16/26)
38%
54
7 Arild Johansen
Vesterålen Biljardklubb
5 (2/3) 49 (22/27)
45%
54
9 Mathias Johannessen
Vesterålen Biljardklubb
5 (1/4) 49 (15/34)
31%
44
9 Per Roness
Vesterålen Biljardklubb
4 (0/4) 38 (10/28)
26%
44
11 Øyvind Grindstein Vinje
Vesterålen Biljardklubb
5 (1/4) 53 (20/33)
38%
36
Entry deadline Jan 23, 2023, 5:59 PM (local time)
Starts Jan 28, 2023, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Vesterålen Biljardklubb
Contact Rune Christoffer Berntsen (runeberntsen68@gmail.com, 96209696)
More info
Vesterålen Biljardklubb ønsker velkommen til Regionsmesterskap for region Nord 1 sesongen 22/23. Disiplinen som spilles er 10-Ball. Distanse 6 -8 Puljespill med inntil 16 påmeldte, dobbeltcup hvis flere. Påmeldingsfrist er mandag 23 januar kl. 17:59. Alle spillere som er medlem i en klubb tilhørende NB og har løst lisens hos NB kan stille. Turneringsstart lørdag 28 januar kl. 10. Oppmøte 30 minutter før oppsatt tid.
Brekkbox vil bli brukt. http://www.biljardforbundet.no/info/17_-_krav_til_offensive_brekk.htm
Hvis det viser seg at en match trekker ut i tid vil det bli satt shotclock på denne matchen. Dette for å holde oss til tidsskjema så langt det lar seg gjøre.

Vi spiller på:
1 Rasson Inovator,
1 Rasson Victory og
2 Brunswick Centurion.
Alle med Simonis 760 duk.
Vi spiller med Aramith Black kuler.

Startavgift kr. 440,-
Junior kr. 330,-


Premier:
Medaljer til 1. til 3. plass (det spilles ingen bronsefinale, 2 utøvere får 3. plass).
Total premiepott er kr. 4.000,-
1 plass kr 2.000,-
2 plass kr 1.000,-
3 plass kr 500,-

Pokal til 1.plass.

Nye retningslinjer for strømming av ungdomsidrett gjør at hvis vi streamer fra turneringen må vi stoppe streamen på det aktuelle bordet mens matchen pågår, hvis en av utøverne er under 18 år.

Velkommen skal dere alle være

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Anders Brannfjell 4 4 0 0 28 9 19 0 0 0 0.757 4
2 Carlos Encelegre 4 3 0 1 24 14 10 0 0 0 0.632 3
3 Kjetil Sørensen 4 2 0 2 19 20 -1 0 0 0 0.487 2
4 Geir Edvin Johannessen 4 1 0 3 16 26 -10 0 0 0 0.381 1
5 Per Roness 4 0 0 4 10 28 -18 0 0 0 0.263 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jørn Betten 5 5 0 0 35 13 22 1 0 0 0.729 5
2 Mats Engan 5 4 0 1 32 18 14 0 0 0 0.64 4
3 Rune Christoffer Berntsen 5 2 0 3 25 24 1 0 0 0 0.51 2
4 Arild Johansen 5 2 0 3 22 27 -5 3 0 0 0.449 2
5 Mathias Johannessen 5 1 0 4 15 34 -19 0 0 0 0.306 1
6 Øyvind Grindstein Vinje 5 1 0 4 20 33 -13 0 0 0 0.377 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Anders Brannfjell
Carlos Encelegre
Sat 13:42  Table 2
2-A   
Kjetil Sørensen
Geir Edvin Johannessen
Sat 10:56  Table 2
3-B   
Jørn Betten
R1
Rune Christoffer Berntsen
Sat 11:01  Table 3
4-B   
Mats Engan
Arild Johansen
Sat 13:03  Table 3
5-B   
Mathias Johannessen
Øyvind Grindstein Vinje
Sat 11:01  Table 1

Round 2

Race to 7
6-A   
Carlos Encelegre
Geir Edvin Johannessen
Sat 15:07  Table 2
7-A   
Anders Brannfjell
Per Roness
Sat 15:05  Table 4
8-B   
Jørn Betten
Arild Johansen
Sat 12:07  Table 3
9-B   
Rune Christoffer Berntsen
Øyvind Grindstein Vinje
Sat 12:53  Table 1
10-B   
Mats Engan
Mathias Johannessen
Sat 14:18  Table 3

Round 3

Race to 7
11-A   
Geir Edvin Johannessen
Per Roness
Sat 12:53  Table 4
12-A   
Carlos Encelegre
Kjetil Sørensen
Sat 12:25  Table 2
13-B   
Jørn Betten
Øyvind Grindstein Vinje
Sat 14:02  Table 1
14-B   
Arild Johansen
Mathias Johannessen
Sat 16:22  Table 4
15-B   
Rune Christoffer Berntsen
Mats Engan
Sat 15:46  Table 3

Round 4

Race to 7
16-A   
Per Roness
Kjetil Sørensen
Sat 16:17  Table 1
17-A   
Geir Edvin Johannessen
Anders Brannfjell
Sat 16:22  Table 2
18-B   
Jørn Betten
Mathias Johannessen
Sat 18:10  Table 3
19-B   
Øyvind Grindstein Vinje
Mats Engan
Sat 18:21  Table 4
20-B   
Arild Johansen
Rune Christoffer Berntsen
Sat 17:36  Table 1

Round 5

Race to 7
21-A   
Kjetil Sørensen
Anders Brannfjell
Sat 17:55  Table 2
22-A   
Per Roness
Carlos Encelegre
Sat 11:06  Table 4
23-B   
Jørn Betten
Mats Engan
Sat 17:05  Table 3
24-B   
Mathias Johannessen
Rune Christoffer Berntsen
Sat 19:02  Table 3
25-B   
Øyvind Grindstein Vinje
Arild Johansen
R3
Sat 15:08  Table 1

Semi final

Race to 8
26   
Anders Brannfjell
Mats Engan
Sat 19:12  Table 2
27   
Carlos Encelegre
Jørn Betten
Sat 19:12  Table 1

Final

Race to 8
28   
Anders Brannfjell
R1
Jørn Betten
R1
Sun 11:50  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer