Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 11 - January 12, 2020

RT5 1. Divisjon Øst

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
8 (7/1) 82 (53/29)
65%
100
2 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
7 (5/2) 80 (40/40)
50%
87
3 Christian Johannessen
Oslo BK
6 (4/2) 61 (38/23)
62%
74
3 Henrik Olsson
Oslo BK
5 (4/1) 63 (34/29)
54%
74
5 Henrik Hagen
BEX BK
5 (3/2) 46 (28/18)
61%
61
5 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
4 (3/1) 44 (26/18)
59%
61
5 Joakim Haugen
Oslo BK
4 (3/1) 39 (25/14)
64%
61
5 Thomas Aleksander Fjæran
Ask BC
5 (4/1) 50 (33/17)
66%
61
9 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
4 (2/2) 37 (16/21)
43%
49
Show more
9 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
6 (4/2) 53 (26/27)
49%
49
9 Kendall Mikayla Kion
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
49
9 Marius Nørsterud
Oslo BK
3 (2/1) 35 (19/16)
54%
49
9 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
49
9 Robert Farinetti
BEX BK
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
49
9 Erol Dane Mula
Oslo BK
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
49
9 Kim Soo Garmark
Storgata BK
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
49
17 Bjørn Birger Andreassen
Alta BK
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
29
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
29
17 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
29
17 Raymond Kandola
Plankebyen BK
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
29
17 Henning Svensson
Oslo BK
4 (2/2) 43 (23/20)
53%
29
17 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
29
17 Alf Regy Lid
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
29
17 Kenneth Mydland
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
29
25 Arild Sørum
Unique BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
22
25 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
22
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
22
25 Ingolf Höns
Ask BC
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
22
25 Kjetil Aasane Fredriksen
Kongsberg BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
22
25 Rune Antonsen
Kongsberg BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
22
25 Kjell Martin Saga Andersen
Horten BK
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
22
25 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
22
33 Olav Skrudland
BEX BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
16
33 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
16
33 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
16
33 Jim-Olav Fors
Oslo BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
16
33 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 12 (0/12)
0%
16
33 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
16
33 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
16
33 Roald Naglestad
Fredrikstad BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
16
Entry deadline Jan 8, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 11, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (41 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Øst 2019/2020
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Giena Tanilon
Henning Svensson
R1
Sat 09:50  Table 1
2   
Kjell Martin Saga Andersen
Walk Over
 
3   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Olav Skrudland
R1
Sat 09:50  Table 2
4   
Alf Regy Lid
Jan Atle Kofoed
Sat 09:50  Table 3
5   
Kjetil Aasane Fredriksen
Geir Tollefsrud
Sat 09:50  Table 4
6   
Robert Farinetti
Walk Over
 
7   
Walk Over
Anders Lie
 
8   
Tom Kristiansen
Rune Antonsen
Sat 09:50  Table 5
9   
Ingolf Höns
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 09:50  Table 6
10   
Kenneth Mydland
Walk Over
 
11   
Walk Over
Kim Soo Garmark
 
12   
Odd Martin Asp
Roald Naglestad
Sat 09:50  Table 7
13   
Kendall Mikayla Onstad
Jim-Olav Fors
Sat 09:50  Table 8
14   
Bjørn Birger Andreassen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Christian Johannessen
 
16   
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Espen Kristiansen
Sat 09:50  Table 9

Winner round 1

Race to 7
17   
Albert Roman Borrie Stensrød
Henning Svensson
Sat 10:57  Table 14
18   
Kjell Martin Saga Andersen
R1
Henrik Olsson
Sat 09:50  Table 10
19   
Lars Harby
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 11:09  Table 16
20   
Jan Atle Kofoed
Arild Sørum
Sat 11:28  Table 2
21   
Jan Morten Arnesen
Kjetil Aasane Fredriksen
Sat 11:41  Table 11
22   
Robert Farinetti
Henrik Hagen
Sat 09:50  Table 11
23   
Kent Hansen
Anders Lie
Sat 09:50  Table 12
24   
Tom Kristiansen
R2
Marius Nørsterud
R1
Sat 11:19  Table 1
25   
Pål Andre Martinsen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 11:47  Table 12
26   
Kenneth Mydland
Egil Arne Sørensen
Sat 09:50  Table 14
27   
Erol Dane Mula
Kim Soo Garmark
Sat 09:50  Table 15
28   
Odd Martin Asp
Raymond Kandola
Sat 11:52  Table 9
29   
Bastian Andreassen
Kendall Mikayla Onstad
Sat 11:29  Table 10
30   
Bjørn Birger Andreassen
Arne Wiese-Hansen
Sat 10:57  Table 13
31   
Terje Kristoffersen
Christian Johannessen
Sat 09:50  Table 16
32   
Espen Kristiansen
Joakim Haugen
Sat 11:30  Table 3

Loser round 1

Race to 6
33   
Giena Tanilon
Espen Kristiansen
Sat 12:46  Table 13
34   
Walk Over
Terje Kristoffersen
 
35   
Olav Skrudland
Arne Wiese-Hansen
Sat 12:47  Table 3
36   
Alf Regy Lid
Bastian Andreassen
Sat 13:00 
37   
Geir Tollefsrud
Odd Martin Asp
Sat 13:28  Table 9
38   
Walk Over
Kim Soo Garmark
 
39   
Walk Over
Egil Arne Sørensen
 
40   
Rune Antonsen
R1
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 12:45  Table 15
41   
Ingolf Höns
Tom Kristiansen
Sat 12:58  Table 5
42   
Walk Over
Anders Lie
 
43   
Walk Over
Henrik Hagen
 
44   
Roald Naglestad
Kjetil Aasane Fredriksen
Sat 13:35  Table 2
45   
Jim-Olav Fors
Arild Sørum
Sat 13:14  Table 16
46   
Walk Over
Lars Harby
 
47   
Walk Over
Kjell Martin Saga Andersen
 
48   
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Sat 13:02  Table 1

Winners qualification

Race to 7
49   
Henning Svensson
Henrik Olsson
Sat 13:01  Table 7
50   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Jan Atle Kofoed
Sat 13:15  Table 4
51   
Jan Morten Arnesen
Robert Farinetti
Sat 13:35  Table 11
52   
Kent Hansen
Marius Nørsterud
R1
Sat 12:52  Table 6
53   
Pål Andre Martinsen
R4
Kenneth Mydland
Sat 12:51  Table 8
54   
Erol Dane Mula
R1
Raymond Kandola
Sat 13:30  Table 14
55   
Kendall Mikayla Onstad
Bjørn Birger Andreassen
Sat 12:49  Table 10
56   
Christian Johannessen
Joakim Haugen
Sat 12:43  Table 12

Loser round 2

Race to 6
57   
Espen Kristiansen
R2
Terje Kristoffersen
Sat 14:00  Table 1
58   
Arne Wiese-Hansen
Alf Regy Lid
R2
Sat 14:13  Table 8
59   
Geir Tollefsrud
Kim Soo Garmark
Sat 15:07  Table 6
60   
Egil Arne Sørensen
Rune Antonsen
Sat 14:20  Table 12
61   
Ingolf Höns
Anders Lie
Sat 14:42  Table 3
62   
Henrik Hagen
Kjetil Aasane Fredriksen
Sat 15:32  Table 12
63   
Arild Sørum
Lars Harby
Sat 14:41  Table 10
64   
Kjell Martin Saga Andersen
Albert Roman Borrie Stensrød
R2
Sat 14:02  Table 15

Losers qualification

Race to 7
65   
Espen Kristiansen
R1
Kent Hansen
Sat 16:06  Table 5
66   
Alf Regy Lid
Robert Farinetti
Sat 15:31  Table 8
67   
Kim Soo Garmark
R-3
Jan Atle Kofoed
R-4
Sat 16:22  Table 10
68   
Egil Arne Sørensen
R1
Henning Svensson
Sat 15:19  Table 9
69   
Anders Lie
Christian Johannessen
Sat 15:42  Table 11
70   
Henrik Hagen
Bjørn Birger Andreassen
Sat 16:44  Table 12
71   
Lars Harby
Raymond Kandola
R1
Sat 16:13  Table 3
72   
Albert Roman Borrie Stensrød
L
R4
Kenneth Mydland
R2
Sat 15:26  Table 7

Last sixteen

Race to 7
73   
Henrik Olsson
Kim Soo Garmark
Sat 18:32  Table 12
74   
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Espen Kristiansen
Sat 18:32  Table 11
75   
Jan Morten Arnesen
Egil Arne Sørensen
Sat 18:32  Table 9
76   
Marius Nørsterud
Lars Harby
Sat 18:32  Table 7
77   
Pål Andre Martinsen
R1
Henrik Hagen
Sat 18:32  Table 1
78   
Erol Dane Mula
R2
Christian Johannessen
Sat 18:32  Table 3
79   
Kendall Mikayla Onstad
Albert Roman Borrie Stensrød
R1
Sat 18:32  Table 5
80   
Joakim Haugen
Robert Farinetti
Sat 18:32  Table 6

Quarter final

Race to 7
81   
Henrik Olsson
Thomas Aleksander Bjørnson Fjæran
Sat 20:12  Table 9
82   
Jan Morten Arnesen
Lars Harby
Sat 20:12  Table 7
83   
Henrik Hagen
Christian Johannessen
Sat 20:12  Table 11
84   
Albert Roman Borrie Stensrød
R2
Joakim Haugen
Sat 20:12  Table 12

Semi final

Race to 7
85   
Henrik Olsson
Lars Harby
Sun 11:36  Table 12
86   
Christian Johannessen
Albert Roman Borrie Stensrød
R2
Sun 11:36  Table 9

Final

Race to 7
87   
Lars Harby
Albert Roman Borrie Stensrød
R2
Sun 14:21  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer