Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2024

RT4 Vest - 2. Div

Straightpool

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Jan 14, 2024, 9:00 AM (local time)
Entry deadline Jan 11, 2024, 5:59 PM (local time)
Organizer Os Biljard og Snookerklubb
Rankings Pool 2.div. Vest 23/24
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 50
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
More info
OBSK har gleden av å invitere til RT4 Vest 2.div disiplin 14.1 på Os ! Vi serverer mat og god stemning hele helgen! Vel møtt!!

Endelig tidsskjema for hele helgen blir satt opp etter at påmeldingsfristen er gått ut.

Vi starter Søndag kl 09:00 og spiller ferdig samme dag.
Klubben åpner dørene for fri speling fredag ettermiddag for dei som vil teste borda/trene.

Velkommen til Os og håpar mange tar turen :)

Oppmøte senest 30min før start.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 50
1   
Benjamin Herland Aralden
Walk Over
 
2   
Robert Lepsøe
Daniel Høvding Øvreeide
Sun 09:56  Table 2
3   
Rune Bergsvåg
Brede Arnøy
Sun 09:57  Table 7
4   
Armanas Tiskus
Mona Lundetræ
Sun 09:57  Table 4
5   
Martin Hatløy Engdal
Bartosz Bartczak
Sun 09:57  Table 5
6   
Sveinung Arnesson østgård
Helge Høvding
Sun 09:57  Table 6
7   
Bjørn erik Bjerk
Arian Kvalsund Hansen
Sun 09:57  Table 3
8   
Walk Over
Gjermund Flage
 

Winner round 1

Race to 50
9   
Benjamin Herland Aralden
Robert Lepsøe
Sun 10:56  Table 2
10   
Rune Bergsvåg
Mona Lundetræ
Sun 11:33  Table 8
11   
Martin Hatløy Engdal
Sveinung Arnesson østgård
Sun 11:16  Table 4
12   
Bjørn erik Bjerk
Gjermund Flage
Sun 11:10  Table 5

Loser round 1

Race to 50
13   
Walk Over
Daniel Høvding Øvreeide
 
14   
Brede Arnøy
Armanas Tiskus
Sun 11:31  Table 7
15   
Bartosz Bartczak
Helge Høvding
Sun 11:12  Table 3
16   
Arian Kvalsund Hansen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 50
17   
Daniel Høvding Øvreeide
Bjørn erik Bjerk
Sun 12:41  Table 3
18   
Armanas Tiskus
Sveinung Arnesson østgård
Sun 13:05  Table 7
19   
Bartosz Bartczak
Rune Bergsvåg
Sun 12:59  Table 2
20   
Arian Kvalsund Hansen
Benjamin Herland Aralden
Sun 12:44  Table 5

Winners qualification

Race to 50
21   
Robert Lepsøe
Mona Lundetræ
Sun 13:19  Table 8
22   
Martin Hatløy Engdal
Gjermund Flage
Sun 13:19  Table 4

Loser round 3

Race to 50
23   
Bjørn erik Bjerk
Sveinung Arnesson østgård
Sun 14:20  Table 7
24   
Rune Bergsvåg
Benjamin Herland Aralden
Sun 14:07  Table 2

Losers qualification

Race to 50
25   
Bjørn erik Bjerk
Mona Lundetræ
Sun 15:16  Table 7
26   
Rune Bergsvåg
Gjermund Flage
Sun 15:30  Table 2

Semi final

Race to 50
27   
Robert Lepsøe
Rune Bergsvåg
Sun 16:36  Table 2
28   
Martin Hatløy Engdal
Mona Lundetræ
Sun 16:36  Table 7

Final

Race to 50
29   
Rune Bergsvåg
Martin Hatløy Engdal
Sun 17:46  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer