Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 15 - November 16, 2019

RT4 1. Divisjon Vest

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
5 (5/0) 46 (30/16)
65%
100
2 Dag Arve Gjerde
Herøy BK
5 (4/1) 41 (27/14)
66%
87
3 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 44 (20/24)
45%
74
3 Henning Solem
Herøy BK
5 (3/2) 44 (27/17)
61%
74
5 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 39 (25/14)
64%
61
5 Trond Bendal
Herøy BK
4 (3/1) 35 (23/12)
66%
61
5 Øystein U Pettersen
Herøy BK
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
61
5 Ali Mirzaei
Herøy BK
4 (2/2) 34 (15/19)
44%
61
9 Edvin Eri Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
49
Show more
9 Paul Townsend
Feios IL-BG
4 (2/2) 35 (22/13)
63%
49
9 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
49
9 Vegard Notøy
Herøy BK
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
49
13 Anders Ulvik
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
37
13 Roger Daniel Helland
Herøy BK
3 (1/2) 27 (11/16)
41%
37
13 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
37
13 Michael F Olderøy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
37
17 Even Eiken Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
29
17 Sivert Offerdal
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (9/17)
35%
29
17 Asbjørn Pettersen
Herøy BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
29
17 Lars emil Siljander
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
29
17 Hedda Mirzai
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
29
17 Rune Bergsvåg
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
29
Entry deadline Nov 13, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 15, 2019, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 1. Divisjon Vest 2019/2020
Organizer Herøy BK
More info
Hei og velkomne til Fosnavåg sine fyrste RT turneringar 1 og 2 div sesongen 19/20
Vi kjører 1 div laurdag og 2 div søndag som vanleg.
Pengepremiar 1 div og pokal/medalje 2 div
Biljardsalongen vil være åpen for fri speling fredagen frå ca kl18
For overnatting anbefalar vi Thon hotel Fosnavåg, midt i sentrum og ein 5 minutts kjøretur frå spelestad.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Jan Helge Kordts
Walk Over
 
2   
Hedda Mirzai
Anders Ulvik
Sat 10:00  Table 1
3   
Henning Solem
Walk Over
 
4   
Walk Over
Ali Mirzaei
 
5   
Gjermund Flage
Walk Over
 
6   
Lars emil Siljander
Roger Daniel Helland
Sat 10:00  Table 2
7   
Øystein U Pettersen
Edvin Eri Pettersen
Sat 10:00  Table 3
8   
Walk Over
Nina Torvund
 
9   
Dag Arve Gjerde
Walk Over
 
10   
Sivert Offerdal
Rune Bergsvåg
Sat 10:00  Table 4
11   
Even Eiken Pettersen
Michael F Olderøy
Sat 11:52  Table 4
12   
Walk Over
Astrid Eiken Flage
 
13   
Viljar Glavær Akse
Walk Over
 
14   
Walk Over
Vegard Notøy
 
15   
Asbjørn Pettersen
Trond Bendal
Fri 19:01  Table 1
16   
Walk Over
Paul Townsend
 

Winner round 1

Race to 6
17   
Jan Helge Kordts
Anders Ulvik
Sat 12:53  Table 3
18   
Henning Solem
Ali Mirzaei
Fri 19:01  Table 3
19   
Gjermund Flage
Lars emil Siljander
Sat 11:50  Table 1
20   
Øystein U Pettersen
Nina Torvund
Sat 11:50  Table 2
21   
Dag Arve Gjerde
Sivert Offerdal
Sat 11:52  Table 3
22   
Even Eiken Pettersen
Astrid Eiken Flage
Sat 13:48  Table 4
23   
Viljar Glavær Akse
Vegard Notøy
Sat 13:08  Table 1
24   
Trond Bendal
Paul Townsend
Sat 13:22  Table 2

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Hedda Mirzai
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Roger Daniel Helland
 
28   
Edvin Eri Pettersen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Rune Bergsvåg
 
30   
Michael F Olderøy
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Asbjørn Pettersen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Hedda Mirzai
Paul Townsend
Sat 15:50  Table 4
34   
Walk Over
Viljar Glavær Akse
 
35   
Roger Daniel Helland
Even Eiken Pettersen
Sat 15:38  Table 3
36   
Edvin Eri Pettersen
Sivert Offerdal
Sat 14:13  Table 3
37   
Rune Bergsvåg
Nina Torvund
Sat 14:55  Table 4
38   
Michael F Olderøy
Lars emil Siljander
Sat 14:50  Table 1
39   
Walk Over
Ali Mirzaei
 
40   
Asbjørn Pettersen
Anders Ulvik
Sat 14:57  Table 2

Winners qualification

Race to 6
41   
Jan Helge Kordts
Henning Solem
Sat 16:37  Table 1
42   
Gjermund Flage
Øystein U Pettersen
Sat 16:47  Table 4
43   
Dag Arve Gjerde
Astrid Eiken Flage
Sat 17:41  Table 3
44   
Vegard Notøy
Trond Bendal
Sat 17:09  Table 2

Loser round 3

Race to 6
45   
Paul Townsend
Viljar Glavær Akse
Sat 17:53  Table 1
46   
Roger Daniel Helland
Edvin Eri Pettersen
Sat 18:02  Table 4
47   
Nina Torvund
Michael F Olderøy
Sat 18:26  Table 2
48   
Ali Mirzaei
Anders Ulvik
Sat 18:40  Table 1

Losers qualification

Race to 6
49   
Paul Townsend
Gjermund Flage
Sat 18:58  Table 3
50   
Edvin Eri Pettersen
Henning Solem
Sat 20:00  Table 4
51   
Nina Torvund
Vegard Notøy
Sat 19:29  Table 2
52   
Ali Mirzaei
Astrid Eiken Flage
Sat 20:26  Table 1

Quarter final

Race to 6
53   
Jan Helge Kordts
Ali Mirzaei
Sat 21:59  Table 1
54   
Øystein U Pettersen
Henning Solem
Sat 21:59  Table 2
55   
Dag Arve Gjerde
Nina Torvund
Sat 21:59  Table 3
56   
Trond Bendal
Gjermund Flage
Sat 21:59  Table 4

Semi final

Race to 6
57   
Jan Helge Kordts
Henning Solem
Sat 23:34  Table 3
58   
Dag Arve Gjerde
Gjermund Flage
Sat 23:34  Table 1

Final

Race to 6
59   
Jan Helge Kordts
Dag Arve Gjerde
Sun 00:48  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer