Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 30 - October 1, 2023

RT2 Nord2 - 1. Div

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 30, 2023, 10:00 AM Until Oct 1, 2023 (local time)
Entry deadline Sep 27, 2023, 5:59 PM (local time)
Organizer Ishavsbyen biljard og snookerklubb
Rankings Pool 1.div. Nord-2 23/24
Format Round robin (11 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
More info
1. Premie 1.000,-
2. Premie 500,-

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bjørn Santos Rasmussen 4 4 0 0 28 15 13 0 0 0 0.651 4
2 Ørjan Eikedal 4 3 0 1 26 17 9 0 0 0 0.605 3
3 Dan Reidar Ærø 4 2 0 2 21 20 1 0 0 0 0.512 2
4 Terje Mo Hanssen 4 1 0 3 19 22 -3 0 0 0 0.463 1
5 Adeleide Syvertsen 4 0 0 4 8 28 -20 0 0 0 0.222 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas René Fridtjofsen 5 5 0 0 35 11 24 1 0 0 0.761 5
2 Kjetil Myrbakk 5 4 0 1 28 20 8 0 0 0 0.583 4
3 Alexander Martinsen 5 3 0 2 28 18 10 0 0 0 0.609 3
4 Andreas Myrvoll 5 2 0 3 20 29 -9 0 0 0 0.408 2
5 John Petter Larsen 5 1 0 4 21 32 -11 0 0 0 0.396 1
6 Skirmante Strolyte 5 0 0 5 13 35 -22 0 0 0 0.271 0

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Bjørn Santos Rasmussen
Adeleide Syvertsen
Sat 13:32  Table 2
2-A   
Terje Mo Hanssen
Dan Reidar Ærø
Sat 10:02  Table 2
3-B   
John Petter Larsen
Andreas Myrvoll
Sat 09:52  Table 3
4-B   
Alexander Martinsen
Thomas René Fridtjofsen
Sat 09:52  Table 4
5-B   
Kjetil Myrbakk
Skirmante Strolyte
Sat 09:52  Table 5

Round 2

Race to 7
6-A   
Adeleide Syvertsen
Dan Reidar Ærø
Sat 11:41  Table 2
7-A   
Bjørn Santos Rasmussen
Ørjan Eikedal
Sat 09:52  Table 1
8-B   
John Petter Larsen
Thomas René Fridtjofsen
R1
Sat 12:54  Table 5
9-B   
Andreas Myrvoll
Skirmante Strolyte
Sat 13:57  Table 4
10-B   
Alexander Martinsen
Kjetil Myrbakk
Sat 11:14  Table 4

Round 3

Race to 7
11-A   
Dan Reidar Ærø
Ørjan Eikedal
Sat 13:53  Table 3
12-A   
Adeleide Syvertsen
Terje Mo Hanssen
Sat 15:06  Table 2
13-B   
John Petter Larsen
Skirmante Strolyte
Sat 17:02  Table 4
14-B   
Thomas René Fridtjofsen
Kjetil Myrbakk
Sat 15:17  Table 5
15-B   
Andreas Myrvoll
Alexander Martinsen
Sat 12:53  Table 4

Round 4

Race to 7
16-A   
Ørjan Eikedal
Terje Mo Hanssen
Sat 11:51  Table 3
17-A   
Dan Reidar Ærø
Bjørn Santos Rasmussen
Sat 15:32  Table 3
18-B   
John Petter Larsen
Kjetil Myrbakk
Sat 14:14  Table 5
19-B   
Skirmante Strolyte
Alexander Martinsen
Sat 15:33  Table 4
20-B   
Thomas René Fridtjofsen
Andreas Myrvoll
Sat 16:04  Table 5

Round 5

Race to 7
21-A   
Terje Mo Hanssen
Bjørn Santos Rasmussen
Sat 17:06  Table 3
22-A   
Ørjan Eikedal
Adeleide Syvertsen
Sat 16:44  Table 2
23-B   
John Petter Larsen
Alexander Martinsen
Sat 19:03  Table 2
24-B   
Kjetil Myrbakk
Andreas Myrvoll
Sat 16:56  Table 5
25-B   
Skirmante Strolyte
Thomas René Fridtjofsen
Sat 11:17  Table 5

Semi final

Race to 7
26   
Bjørn Santos Rasmussen
Kjetil Myrbakk
Sun 11:58  Table 2
27   
Ørjan Eikedal
Thomas René Fridtjofsen
Sun 11:58  Table 5

Final

Race to 7
28   
Bjørn Santos Rasmussen
Ørjan Eikedal
Sun 13:44  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer