Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 3, 2020

RT1 Vest

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Reidar Rundsveen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (6/0) 19 (18/1)
95%
61, 39, 38, 34, 34, 32, 31, 31, 30, 27, 26 60
2 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (5/1) 25 (16/9)
64%
40, 36, 34, 31, 30, 30, 27, 27, 27, 26 52
3 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
5 (4/1) 19 (12/7)
63%
37 44
3 Simen Hatlevik
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
35, 29, 27, 25 44
5 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
27 37
5 John christian Vespestad
Stord Snookerklubb
4 (3/1) 13 (10/3)
77%
37
5 Kåre Valde
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
33 37
5 Harald Helberg
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
37
9 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
29
9 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
25 29
9 Asle Valvatne
Stord Snookerklubb
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
29, 25 29
9 Rune Bergsvåg
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
29
13 Mona Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
3 (0/3) 12 (3/9)
25%
35 22
13 Arnfinn Saue
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 12 (3/9)
25%
22
13 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
3 (0/3) 10 (1/9)
10%
22
13 Vladimir Tomanovski
Os Biljard og Snookerklubb
3 (0/3) 9 (0/9)
0%
22
Entry deadline Sep 30, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 3, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker 2020/2021
Organizer Os Biljard og Snookerklubb

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Reidar Rundsveen 3 3 0 0 9 0 9 0 0 0 1 3
2 Harald Helberg 3 2 0 1 6 7 -1 0 0 0 0.462 2
3 Rune Bergsvåg 3 1 0 2 5 7 -2 0 0 0 0.417 1
4 Arnfinn Saue 3 0 0 3 3 9 -6 0 0 0 0.25 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Helge Kordts 3 3 0 0 9 4 5 0 0 0 0.692 3
2 Kåre Valde 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 2
3 Trond Johan Eeg Nielsen 3 1 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Mona Lundetræ 3 0 0 3 3 9 -6 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 John christian Vespestad 3 3 0 0 9 0 9 0 0 0 1 3
2 Frode Vikebø 3 2 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 2
3 Asle Valvatne 3 1 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Vladimir Tomanovski 3 0 0 3 0 9 -9 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Geir Bentzen 3 3 0 0 9 4 5 0 0 0 0.692 3
2 Simen Hatlevik 3 2 0 1 8 4 4 0 0 0 0.667 2
3 Kjell Henriksen 3 1 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
4 Bernt Olav Lundetræ 3 0 0 3 1 9 -8 0 0 0 0.1 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Reidar Rundsveen
Rune Bergsvåg
Sat 09:14  Table 12
2-A   
Arnfinn Saue
Harald Helberg
Sat 09:14  Table 14
3-B   
Kåre Valde
Mona Bergstø
Sat 09:14  Table 9
4-B   
Trond Johan Eeg Nielsen
Jan Helge Kordts
Sat 09:14  Table 16
5-C   
John christian Vespestad
Asle Valvatne
Sat 09:14  Table 10
6-C   
Vladimir Tomanovski
Frode Vikebø
Sat 09:14  Table 13
7-D   
Geir Bentzen
Simen Hatlevik
Sat 09:14  Table 15
8-D   
Bernt Olav Lundetræ
Kjell Henriksen
Sat 09:14  Table 11

Round 2

Race to 3
9-A   
Reidar Rundsveen
Harald Helberg
Sat 11:50  Table 16
10-A   
Rune Bergsvåg
Arnfinn Saue
Sat 11:50  Table 13
11-B   
Kåre Valde
Jan Helge Kordts
Sat 11:49  Table 14
12-B   
Mona Bergstø
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 11:49  Table 9
13-C   
John christian Vespestad
Frode Vikebø
Sat 11:41  Table 11
14-C   
Asle Valvatne
Vladimir Tomanovski
Sat 11:41  Table 15
15-D   
Geir Bentzen
Kjell Henriksen
Sat 11:41  Table 10
16-D   
Simen Hatlevik
Bernt Olav Lundetræ
Sat 11:41  Table 12

Round 3

Race to 3
17-A   
Reidar Rundsveen
Arnfinn Saue
Sat 13:52  Table 16
18-A   
Harald Helberg
Rune Bergsvåg
Sat 13:52  Table 13
19-B   
Kåre Valde
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 13:53  Table 11
20-B   
Jan Helge Kordts
Mona Bergstø
Sat 13:53  Table 14
21-C   
John christian Vespestad
Vladimir Tomanovski
Sat 13:53  Table 9
22-C   
Frode Vikebø
Asle Valvatne
Sat 13:53  Table 15
23-D   
Geir Bentzen
Bernt Olav Lundetræ
Sat 13:33  Table 10
24-D   
Kjell Henriksen
Simen Hatlevik
Sat 13:33  Table 12

Quarter final

Race to 3
25   
Reidar Rundsveen
Kåre Valde
Sat 16:34  Table 13
26   
Harald Helberg
Jan Helge Kordts
Sat 16:34  Table 14
27   
John christian Vespestad
Simen Hatlevik
Sat 16:34  Table 15
28   
Frode Vikebø
Geir Bentzen
Sat 16:34  Table 16

Semi final

Race to 3
29   
Reidar Rundsveen
Jan Helge Kordts
Sat 18:23  Table 14
30   
Simen Hatlevik
Geir Bentzen
Sat 19:07  Table 15

Final

Race to 3
31   
Reidar Rundsveen
Geir Bentzen
Sat 20:40  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer