Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 12 - January 13, 2019

RT1 2. Divisjon Øst

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Audun Bjerve
Østkanten Biljardklubb
6 (6/0) 50 (36/14)
72%
100
2 Terje Kristoffersen
Oslo BK
5 (4/1) 43 (27/16)
63%
87
3 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
5 (4/1) 45 (28/17)
62%
74
3 Nate Komljenovic
Oslo BK
6 (4/2) 55 (31/24)
56%
74
5 Jim-Olav Fors
Oslo BK
5 (3/2) 43 (25/18)
58%
61
5 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
61
5 Roar Karlsen
Plankebyen BK
4 (3/1) 39 (21/18)
54%
61
5 Erol Dane Mula
Oslo BK
5 (3/2) 46 (26/20)
57%
61
9 Roy Toycowboy Grimsen
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
49
Show more
9 John Ove Løvdal
Vestby BK
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
49
9 Vegard Daapan
Grenland BK
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
49
9 Elias Rytterager Johnsen
Horten BK
3 (2/1) 29 (14/15)
48%
49
9 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
49
9 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
49
9 Odd Martin Asp
Ask BC
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
49
9 Didrik Voga Berg
Oslo BK
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
49
17 Chairat Pho
Grenland BK
5 (3/2) 48 (23/25)
48%
29
17 Marius Fredriksen
Vestby BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
29
17 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
29
17 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
29
17 Jack Nordby
Oslo BK
3 (1/2) 28 (15/13)
54%
29
17 Ivan Tadic
Oslo BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
29
17 Marius Torsheim
Horten BK
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
29
17 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
29
25 Asgeir Haugen
Vestby BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
22
25 Carl Kolrud
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
22
25 Hans Kristian Hansen
Vestby BK
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
22
25 Bent Brørs
Oslo BK
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
22
25 Geir Nilsen
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
22
25 Martin Rydland
Oslo BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
22
25 Terje Blegen
Vestby BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
22
33 Franck Nybo
Vestby BK
3 (1/2) 24 (8/16)
33%
16
33 Rune Antonsen
Kongsberg BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
16
33 Odd Sebastian Bobby Fischer
Oslo BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
16
Entry deadline Jan 9, 2019, 6:57 PM (local time)
Starts Jan 12, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (35 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings 2. Divisjon Øst 2019
Organizer Unique BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Chairat Pho
Bent Brørs
Sat 09:48  Table 1
2   
Didrik Voga Berg
Walk Over
 
3   
Walk Over
Ivan Tadic
 
4   
Carl Kolrud
Walk Over
 
5   
Walk Over
Nate Komljenovic
 
6   
Asgeir Haugen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Marius Torsheim
 
8   
Rune Antonsen
Walk Over
 
9   
Hans Kristian Hansen
Martin Rydland
Sat 09:49  Table 2
10   
Marius Fredriksen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Roy Toycowboy Grimsen
 
12   
Terje Blegen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Simen Jøndal
 
14   
Asle M. Johansen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Roar Karlsen
 
16   
Odd Arne Elstad
Franck Nybo
Sat 09:49  Table 3

Winner round 1

Race to 6
17   
Odd Martin Asp
Chairat Pho
Sat 12:03  Table 1
18   
Didrik Voga Berg
Geir Nilsen
Sat 09:48  Table 4
19   
Morten Gulbrandsen
Ivan Tadic
Sat 09:49  Table 5
20   
Carl Kolrud
Erol Dane Mula
Sat 09:48  Table 14
21   
Elias Rytterager Johnsen
Nate Komljenovic
Sat 09:49  Table 6
22   
Asgeir Haugen
Bjørn Erik Øverland
Sat 09:49  Table 7
23   
Vegard Daapan
Marius Torsheim
Sat 09:49  Table 8
24   
Rune Antonsen
Audun Bjerve
Sat 09:49  Table 9
25   
Espen Kristiansen
Hans Kristian Hansen
Sat 12:03  Table 2
26   
Marius Fredriksen
Jim-Olav Fors
Sat 09:48  Table 13
27   
Stig Nesvik
Roy Toycowboy Grimsen
Sat 09:48  Table 11
28   
Terje Blegen
John Ove Løvdal
Sat 09:49  Table 15
29   
Marius Farås
Simen Jøndal
Sat 09:49  Table 10
30   
Asle M. Johansen
Terje Kristoffersen
Sat 09:49  Table 11
31   
Simen Ekern Bakken
Roar Karlsen
Sat 09:49  Table 12
32   
Franck Nybo
Jack Nordby
Sat 11:57  Table 12

Loser round 1

Race to 6
33   
Bent Brørs
Franck Nybo
Sat 13:10  Table 17
34   
Walk Over
Simen Ekern Bakken
 
35   
Walk Over
Asle M. Johansen
 
36   
Walk Over
Simen Jøndal
 
37   
Walk Over
Terje Blegen
 
38   
Walk Over
Stig Nesvik
 
39   
Walk Over
Marius Fredriksen
 
40   
Walk Over
Hans Kristian Hansen
 
41   
Martin Rydland
Rune Antonsen
Sat 12:19  Table 7
42   
Walk Over
Vegard Daapan
 
43   
Walk Over
Asgeir Haugen
 
44   
Walk Over
Nate Komljenovic
 
45   
Walk Over
Carl Kolrud
 
46   
Walk Over
Ivan Tadic
 
47   
Walk Over
Geir Nilsen
 
48   
Odd Arne Elstad
Chairat Pho
Sat 13:37  Table 3

Winners qualification

Race to 6
49   
Odd Martin Asp
Didrik Voga Berg
Sat 14:01  Table 6
50   
Morten Gulbrandsen
Erol Dane Mula
Sat 13:02  Table 2
51   
Elias Rytterager Johnsen
Bjørn Erik Øverland
Sat 13:34  Table 4
52   
Marius Torsheim
Audun Bjerve
Sat 13:02  Table 11
53   
Espen Kristiansen
Jim-Olav Fors
Sat 13:27  Table 5
54   
Roy Toycowboy Grimsen
John Ove Løvdal
Sat 13:09  Table 8
55   
Marius Farås
Terje Kristoffersen
Sat 13:04  Table 10
56   
Roar Karlsen
Jack Nordby
Sat 13:38  Table 1

Loser round 2

Race to 6
57   
Bent Brørs
Simen Ekern Bakken
Sat 15:13  Table 10
58   
Asle M. Johansen
Simen Jøndal
Sat 14:30 
59   
Terje Blegen
Stig Nesvik
Sat 15:23  Table 5
60   
Marius Fredriksen
Hans Kristian Hansen
Sat 15:20  Table 6
61   
Martin Rydland
Vegard Daapan
Sat 15:09  Table 15
62   
Asgeir Haugen
Nate Komljenovic
Sat 14:21  Table 17
63   
Carl Kolrud
Ivan Tadic
Sat 15:12  Table 16
64   
Geir Nilsen
Chairat Pho
Sat 16:08  Table 3

Losers qualification

Race to 6
65   
Simen Ekern Bakken
Marius Torsheim
Sat 16:46  Table 6
66   
Simen Jøndal
Bjørn Erik Øverland
Sat 16:10  Table 4
67   
Stig Nesvik
Erol Dane Mula
Sat 16:47  Table 5
68   
Marius Fredriksen
Odd Martin Asp
Sat 16:46  Table 10
69   
Vegard Daapan
Jack Nordby
Sat 17:10  Table 11
70   
Nate Komljenovic
Marius Farås
Sat 16:05  Table 8
71   
Ivan Tadic
Roy Toycowboy Grimsen
Sat 16:34  Table 17
72   
Chairat Pho
Jim-Olav Fors
Sat 18:34  Table 9

Last sixteen

Race to 6
73   
Didrik Voga Berg
Nate Komljenovic
Sat 20:05  Table 9
74   
Morten Gulbrandsen
Bjørn Erik Øverland
Sat 20:05  Table 4
75   
Elias Rytterager Johnsen
Jim-Olav Fors
Sat 20:05  Table 8
76   
Audun Bjerve
Roy Toycowboy Grimsen
Sat 20:05  Table 3
77   
Espen Kristiansen
Vegard Daapan
Sat 20:05  Table 5
78   
John Ove Løvdal
Erol Dane Mula
Sat 20:05  Table 1
79   
Terje Kristoffersen
Simen Ekern Bakken
Sat 20:05  Table 10
80   
Roar Karlsen
Odd Martin Asp
Sat 20:05  Table 2

Quarter final

Race to 6
81   
Nate Komljenovic
Morten Gulbrandsen
Sat 21:41  Table 1
82   
Jim-Olav Fors
Audun Bjerve
Sat 21:41  Table 3
83   
Espen Kristiansen
Erol Dane Mula
Sat 21:41  Table 11
84   
Terje Kristoffersen
Roar Karlsen
Sat 22:23  Table 5

Semi final

Race to 6
85   
Nate Komljenovic
Audun Bjerve
Sun 11:59  Table 12
86   
Espen Kristiansen
Terje Kristoffersen
Sun 11:59  Table 9

Final

Race to 6
87   
Audun Bjerve
Terje Kristoffersen
Sun 14:03  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer