Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 15 - August 16, 2020

RT1 1. Divisjon Øst

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Kim Soo Garmark
Storgata BK
5 (5/0) 56 (35/21)
63%
2 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
6 (4/2) 63 (34/29)
54%
3 Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
5 (3/2) 49 (31/18)
63%
3 Ivan Blomqvist
Oslo BK
4 (3/1) 45 (25/20)
56%
5 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
5 Erol Dane Mula
Oslo BK
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
7 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
7 Morten Bakken
Asker BK
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
9 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
9 Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
9 Tommy Myhre
Grenland BK
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
9 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
13 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 19 (6/13)
32%
13 Kjartan Maraas
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 16 (3/13)
19%
13 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 15 (2/13)
13%
Entry deadline Aug 12, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Aug 15, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (15 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Jan Kjetil Nordrum
Walk Over
 
2   
Ivan Blomqvist
Lars Harby
Sat 10:06  Table 1
3   
Pål Daud Fillipsveen
Anders Lie
Sat 10:06  Table 3
4   
Terje Kristoffersen
Bjørn Erik Bergh
Sat 10:06  Table 5
5   
Morten Bakken
Kjartan Maraas
Sat 10:06  Table 6
6   
Erol Dane Mula
Simen Ekern Bakken
Sat 10:06  Table 9
7   
Kent Hansen
Kim Soo Garmark
Sat 10:06  Table 11
8   
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
R1
Tommy Myhre
Sat 10:06  Table 12

Winner round 1

Race to 7
9   
Jan Kjetil Nordrum
Ivan Blomqvist
Sat 11:44  Table 11
10   
Pål Daud Fillipsveen
Bjørn Erik Bergh
Sat 11:41  Table 12
11   
Morten Bakken
Erol Dane Mula
Sat 12:02  Table 7
12   
Kim Soo Garmark
R1
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
R1
Sat 11:42  Table 3

Loser round 1

Race to 6
13   
Walk Over
Lars Harby
 
14   
Anders Lie
Terje Kristoffersen
Sat 11:40  Table 5
15   
Kjartan Maraas
Simen Ekern Bakken
R1
Sat 12:02  Table 6
16   
Kent Hansen
Tommy Myhre
Sat 11:45  Table 1

Loser round 2

Race to 6
17   
Lars Harby
Thorbjørn Vildar Dahl Eriksen
Sat 13:12  Table 9
18   
Anders Lie
Morten Bakken
Sat 13:23  Table 3
19   
Simen Ekern Bakken
Pål Daud Fillipsveen
Sat 13:23  Table 1
20   
Tommy Myhre
Jan Kjetil Nordrum
Sat 13:54  Table 5

Winners qualification

Race to 7
21   
Ivan Blomqvist
Bjørn Erik Bergh
Sat 13:53  Table 7
22   
Erol Dane Mula
R2
Kim Soo Garmark
R1
Sat 13:21  Table 12

Loser round 3

Race to 6
23   
Lars Harby
Morten Bakken
Sat 14:35  Table 9
24   
Simen Ekern Bakken
Jan Kjetil Nordrum
Sat 15:40  Table 12

Losers qualification

Race to 6
25   
Lars Harby
Bjørn Erik Bergh
Sat 16:34  Table 6
26   
Jan Kjetil Nordrum
Erol Dane Mula
R1
Sat 16:54  Table 12

Semi final

Race to 7
27   
Ivan Blomqvist
Jan Kjetil Nordrum
Sat 18:21  Table 12
28   
Kim Soo Garmark
R1
Bjørn Erik Bergh
R1
Sat 18:06  Table 7

Final

Race to 7
29   
Jan Kjetil Nordrum
Kim Soo Garmark
Sat 20:17  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer