Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 19 - November 22, 2022

Predator World 8 Ball Championship

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Francisco Sanchez Ruiz
7 (7/0) 100 (66/34)
66%
2 Wiktor Zieliński
10 (8/2) 146 (83/63)
57%
3 Mario He
7 (6/1) 96 (61/35)
64%
3 Jayson Shaw
7 (6/1) 97 (56/41)
58%
5 Alex Pagulayan
6 (5/1) 76 (45/31)
59%
5 Wojciech Szewczyk
6 (5/1) 85 (53/32)
62%
5 Daniel Macioł
8 (6/2) 96 (56/40)
58%
5 Konrad Juszczyszyn
6 (5/1) 80 (49/31)
61%
9 Alex Kazakis
KING8
6 (4/2) 84 (44/40)
52%
Show more
9 Alex Montpellier
6 (4/2) 78 (40/38)
51%
9 Sanjin Pehlivanovic
5 (4/1) 65 (35/30)
54%
9 Jason Klatt
7 (5/2) 99 (52/47)
53%
9 Corey Deuel
6 (4/2) 85 (47/38)
55%
9 Robbie Capito
7 (5/2) 93 (49/44)
53%
9 Joshua Filler
5 (4/1) 68 (42/26)
62%
9 Tyler Styer
7 (5/2) 100 (55/45)
55%
17 Max Lechner
6 (4/2) 67 (38/29)
57%
17 Eklent KaÇi
4 (3/1) 51 (33/18)
65%
17 Fedor Gorst
5 (3/2) 58 (34/24)
59%
17 Ko Pin-Yi (秉逸柯)
4 (3/1) 49 (29/20)
59%
17 Shane Van Boening
4 (3/1) 53 (31/22)
58%
17 Wu Kun Lin
5 (3/2) 69 (37/32)
54%
17 Darren Appleton
4 (3/1) 52 (27/25)
52%
17 Marco Teutscher
4 (3/1) 49 (27/22)
55%
17 Petri Makkonen
5 (3/2) 69 (35/34)
51%
17 Johann Chua
4 (2/2) 53 (25/28)
47%
17 José Alberto Delgado
4 (3/1) 56 (29/27)
52%
17 Chang Jung-Lin
5 (3/2) 66 (36/30)
55%
17 Francesco Candela
6 (4/2) 78 (39/39)
50%
17 Mieszko Fortuński
5 (3/2) 71 (40/31)
56%
17 John Morra
4 (3/1) 53 (31/22)
58%
17 Jeffrey De Luna
4 (3/1) 57 (31/26)
54%
33 Bader Alawadhi
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
33 Ralf Souquet
5 (3/2) 65 (37/28)
57%
33 Mateusz Sniegocki
5 (3/2) 52 (26/26)
50%
33 Hunter Lombardo
4 (2/2) 48 (21/27)
44%
33 Radoslaw Babica
4 (2/2) 53 (24/29)
45%
33 Carlo Biado
4 (2/2) 53 (29/24)
55%
33 David Alcaide Bermudez
4 (2/2) 49 (28/21)
57%
33 Daniel Guttenberger
5 (3/2) 67 (38/29)
57%
33 Mickey Krause
5 (3/2) 64 (34/30)
53%
33 Sullivan Clark
5 (3/2) 54 (29/25)
54%
33 Besar Spahiu
4 (2/2) 48 (23/25)
48%
33 Ko Ping-Chung
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
33 Chang Yu-Lung
5 (3/2) 59 (34/25)
58%
33 Ronald Regli
5 (3/2) 63 (34/29)
54%
33 Lo Ho Sum
4 (2/2) 50 (27/23)
54%
33 Aloysius Yapp
5 (3/2) 62 (34/28)
55%
49 Denis Grabe
4 (2/2) 50 (28/22)
56%
49 Thorsten Hohmann
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
49 Hsieh Chia Chen
4 (2/2) 50 (29/21)
58%
49 Omar Al Shaheen
4 (2/2) 50 (26/24)
52%
49 Tony Robles
4 (2/2) 47 (23/24)
49%
49 Sharik Sayed
4 (2/2) 49 (25/24)
51%
49 Johnny Salas
4 (2/2) 51 (26/25)
51%
49 Jonas Souto
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
49 Alejandro Rodriguez
4 (2/2) 44 (21/23)
48%
49 Jani Uski
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
49 Elliott Sanderson
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
49 Masato Yoshioka
4 (2/2) 53 (26/27)
49%
49 HAYATO HIJIKATA
4 (2/2) 51 (24/27)
47%
49 Yukio Akagariyama
4 (2/2) 54 (27/27)
50%
49 Riku Romppanen
4 (2/2) 49 (25/24)
51%
49 Landon Hollingsworth
4 (2/2) 43 (19/24)
44%
65 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
65 Mats Brujordet Schjetne
Ask BC
3 (1/2) 38 (17/21)
45%
65 Tim De Ruyter
3 (1/2) 40 (20/20)
50%
65 Aleksa Pecelj
3 (1/2) 39 (21/18)
54%
65 Mika Immonen
3 (1/2) 39 (20/19)
51%
65 Dimitris Loukatos
3 (1/2) 41 (19/22)
46%
65 Jan van Lierop
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
65 Lian Han Toh
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
65 Naoyuki Oi
3 (1/2) 38 (20/18)
53%
65 Alan Rolon
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
65 Juan Carlos Exposito
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
65 Kieran Dempsey
3 (1/2) 36 (17/19)
47%
65 Jeremy Seaman
3 (1/2) 38 (18/20)
47%
65 Yoshihiro Kitatani
3 (1/2) 41 (20/21)
49%
65 Yun Cheng Liu
3 (1/2) 38 (15/23)
39%
65 Andrew Kong Bu Hong
3 (1/2) 34 (12/22)
35%
65 Ri-Teng Liu
3 (1/2) 41 (18/23)
44%
65 Israel Rota
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
65 Jesus Atencio
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
65 Florijan Maric
3 (1/2) 40 (17/23)
43%
65 Toru Kurabayashi
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
65 Kang Lee
3 (1/2) 37 (15/22)
41%
65 Alejandro Carvajal
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
65 Waleed Hashem
3 (1/2) 34 (17/17)
50%
65 Michael Schneider
3 (1/2) 36 (15/21)
42%
65 Dimitri Jungo
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
65 Joey Tate
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
65 Huan FU
3 (1/2) 40 (19/21)
48%
65 Ko Ping Han
3 (1/2) 37 (14/23)
38%
65 Brent Worth
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
65 Abdullah Alyousef
3 (1/2) 35 (14/21)
40%
65 Esteban Robles
3 (1/2) 36 (14/22)
39%
97 Mustafa Alnar
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
97 Roberto Gomez
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
97 Sharan Shekaran
2 (0/2) 22 (6/16)
27%
97 Vincent Facquet
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
97 Edwin Garcia
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
97 Cheng-Lung Lin
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
97 Kuo Hsuan-Wei
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
97 Ernesto Dominguez
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
97 Miguel Batista
2 (0/2) 26 (10/16)
38%
97 Eric Gonzalez-Velazquez
2 (0/2) 20 (4/16)
20%
97 Masanori Kaneda
2 (0/2) 16 (0/16)
0%
97 Gerson Martinez Boza
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
97 Yerry Calderon
2 (0/2) 30 (14/16)
47%
97 Jomax Garcia
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
97 Alok Kumar
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
97 Lang Yi Li
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
97 Juan Carlos Waterhouse
1 (0/1) 10 (2/8)
20%
97 Jason Cruz
2 (0/2) 27 (11/16)
41%
97 Masato Hiraoka
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
97 Braian Nahuel Block
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
97 Stephen Holem
1 (0/1) 13 (5/8)
38%
97 Damian Pongpanki
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
97 Shaun Oglesby
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
97 Pijus Labutis
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
97 Michael Yednak
2 (0/2) 24 (8/16)
33%
97 Nils Johanning
2 (0/2) 28 (12/16)
43%
97 Sheridan Burmester
2 (0/2) 23 (7/16)
30%
97 Justin Martin
2 (0/2) 25 (9/16)
36%
97 Joonas Ohtonen
2 (0/2) 21 (5/16)
24%
97 Reinaldo Dendariarena
2 (0/2) 18 (2/16)
11%
9993 Roberto Ho Iam
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Nov 19, 2022, 6:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (127 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer Pro Billiard Series
Contact John Leyman (leymanland@gmail.com, 2012406850)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Walk Over
 
2   
Austria
Max Lechner
Japan
Toru Kurabayashi
Sat 09:39  Table 11
3   
Singapore
Sharik Sayed
Spain
Jonas Souto
Sat 09:39  Table 12
4   
Puerto Rico
Miguel Batista
Poland
Radoslaw Babica
Sat 09:39  Table 13
5   
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
New Zealand
Sheridan Burmester
Sat 09:39  Table 2
6   
Croatia
Florijan Maric
Germany
Thorsten Hohmann
Sat 09:39  Table 14
7   
Venezuela
Yerry Calderon
Chinese Taipei
Ko Ping Han
Sat 09:39  Table 15
8   
Chinese Taipei
Yun Cheng Liu
Poland
Mieszko Fortuński
Sat 09:39  Table 16
9   
Japan
Naoyuki Oi
Hong Kong
Andrew Kong Bu Hong
Sat 09:39  Table 17
10   
Canada
Alex Pagulayan
United States
Damian Pongpanki
Sat 09:39  Table 1
11   
Finland
Petri Makkonen
Puerto Rico
Edwin Garcia
Sat 09:39  Table 18
12   
Japan
Masato Yoshioka
Canada
Jason Klatt
Sat 09:39  Table 19
13   
Japan
Yoshihiro Kitatani
Philippines
Roberto Gomez
Sat 09:39  Table 20
14   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Philippines
Carlo Biado
Sat 12:23  Table 11
15   
Japan
HAYATO HIJIKATA
United States
Jeremy Seaman
Sat 11:47  Table 12
16   
Argentina
Braian Nahuel Block
Poland
Wojciech Szewczyk
Sat 11:48  Table 14
17   
United States
Shane Van Boening
Puerto Rico
Alan Rolon
Sat 11:48 
18   
Costa Rica
Johnny Salas
Singapore
Sharan Shekaran
Sat 12:24  Table 13
19   
United States
Joey Tate
United States
Tyler Styer
Sat 11:48  Table 2
20   
United States
Michael Yednak
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Sat 12:46  Table 15
21   
Chinese Taipei
Ri-Teng Liu
Austria
Daniel Guttenberger
Sat 12:09  Table 16
22   
Spain
David Alcaide Bermudez
Chinese Taipei
Cheng-Lung Lin
Sat 11:49  Table 17
23   
United States
Justin Martin
Chinese Taipei
Chang Yu-Lung
Sat 11:49  Table 18
24   
United Kingdom
Darren Appleton
Kuwait
Abdullah Alyousef
Sat 13:42  Table 2
25   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
Sat 12:24  Table 19
26   
Spain
Juan Carlos Exposito
Germany
Ralf Souquet
Sat 11:49  Table 20
27   
Japan
Yukio Akagariyama
France
Vincent Facquet
Sat 13:43  Table 11
28   
Netherlands
Tim De Ruyter
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Sat 13:28  Table 1
29   
Poland
Daniel Macioł
United States
Landon Hollingsworth
Sat 13:58  Table 12
30   
Peru
Gerson Martinez Boza
Kuwait
Bader Alawadhi
Sat 14:04  Table 13
31   
Hong Kong
Huan FU
Hong Kong
Robbie Capito
Sat 13:32  Table 14
32   
Mexico
Ernesto Dominguez
Austria
Mario He
Sat 14:51  Table 18
33   
Albania
Eklent KaÇi
Venezuela
Jesus Atencio
Sat 14:49  Table 16
34   
Japan
Masato Hiraoka
Finland
Jani Uski
Sat 13:32  Table 17
35   
Costa Rica
Esteban Robles
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Sat 13:46  Table 18
36   
India
Alok Kumar
Switzerland
Dimitri Jungo
Sat 13:57  Table 19
37   
Finland
Joonas Ohtonen
Singapore
Aloysius Yapp
Sat 13:59  Table 20
38   
Chile
Alejandro Carvajal
ANA
Fedor Gorst
Sat 16:29  Table 19
39   
United States
Tony Robles
Puerto Rico
Eric Gonzalez-Velazquez
Sat 16:29  Table 20
40   
New Zealand
Kieran Dempsey
Canada
John Morra
Sat 18:46  Table 15
41   
Estonia
Denis Grabe
Switzerland
Michael Schneider
Sat 18:46  Table 16
42   
Philippines
Johann Chua
Canada
Stephen Holem
Sat 18:46  Table 17
43   
Singapore
Lian Han Toh
Australia
Shaun Oglesby
Sat 18:46  Table 18
44   
Philippines
Jeffrey De Luna
United Kingdom
Elliott Sanderson
Sat 16:27  Table 2
45   
Costa Rica
Juan Carlos Waterhouse
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Sat 18:47  Table 19
46   
United States
Brent Worth
Albania
Besar Spahiu
Sat 19:11  Table 20
47   
Germany
Nils Johanning
Poland
Wiktor Zieliński
Sat 20:50  Table 2
48   
Greece
Dimitris Loukatos
United Kingdom
Jayson Shaw
Sat 16:36 
49   
Finland
Mika Immonen
Switzerland
Ronald Regli
Sat 20:50  Table 11
50   
Netherlands
Marco Teutscher
Puerto Rico
Jomax Garcia
Sat 21:07  Table 18
51   
United States
Hunter Lombardo
Hong Kong
Lang Yi Li
Sat 20:33  Table 13
52   
Italy
Francesco Candela
Finland
Riku Romppanen
Sat 20:39  Table 12
53   
Puerto Rico
Jason Cruz
United States
Corey Deuel
Sat 20:45  Table 15
54   
Serbia
Aleksa Pecelj
United States
Kang Lee
Sat 20:31  Table 10
55   
Kuwait
Omar Al Shaheen
Denmark
Mickey Krause
Sat 18:44  Table 2
56   
Lithuania
Pijus Labutis
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sat 21:11  Table 9
57   
Germany
Joshua Filler
Poland
Mateusz Sniegocki
Sat 18:44  Table 1
58   
ANA
Mustafa Alnar
New Zealand
Sullivan Clark
Sat 19:35  Table 17
59   
Japan
Masanori Kaneda
Puerto Rico
Alejandro Rodriguez
Sat 20:33  Table 19
60   
Norway
Emil André Gangfløt
France
Alex Montpellier
Sat 21:18  Table 8
61   
Canada
Waleed Hashem
Hong Kong
Lo Ho Sum
Sat 20:45  Table 20
62   
Philippines
Israel Rota
Puerto Rico
Reinaldo Dendariarena
Sat 20:38  Table 16
63   
Spain
José Alberto Delgado
Netherlands
Jan van Lierop
Sat 20:37  Table 7
64   
Panama
Roberto Ho Iam
Greece
Alex Kazakis
Sat 20:33  Table 14

Winner round 1

Race to 8
65   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Austria
Max Lechner
Sun 09:37  Table 2
66   
Spain
Jonas Souto
Poland
Radoslaw Babica
Sun 13:41  Table 7
67   
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
Germany
Thorsten Hohmann
Sun 09:37  Table 1
68   
Chinese Taipei
Ko Ping Han
Poland
Mieszko Fortuński
Sun 09:39  Table 7
69   
Japan
Naoyuki Oi
Canada
Alex Pagulayan
Sun 12:27  Table 10
70   
Finland
Petri Makkonen
Japan
Masato Yoshioka
Sun 11:18  Table 1
71   
Japan
Yoshihiro Kitatani
Philippines
Carlo Biado
Sun 11:19  Table 2
72   
Japan
HAYATO HIJIKATA
Poland
Wojciech Szewczyk
Sun 11:32  Table 8
73   
United States
Shane Van Boening
Costa Rica
Johnny Salas
Sun 13:32  Table 8
74   
United States
Tyler Styer
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Sun 14:16  Table 18
75   
Chinese Taipei
Ri-Teng Liu
Spain
David Alcaide Bermudez
Sun 16:25  Table 17
76   
Chinese Taipei
Chang Yu-Lung
United Kingdom
Darren Appleton
Sun 13:53  Table 20
77   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Germany
Ralf Souquet
Sun 13:46 
78   
Japan
Yukio Akagariyama
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Sun 14:27 
79   
United States
Landon Hollingsworth
Kuwait
Bader Alawadhi
Sun 09:39  Table 8
80   
Hong Kong
Robbie Capito
Austria
Mario He
Sun 13:14  Table 2
81   
Albania
Eklent KaÇi
Finland
Jani Uski
Sun 16:26  Table 8
82   
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Switzerland
Dimitri Jungo
Sun 16:26  Table 9
83   
Singapore
Aloysius Yapp
ANA
Fedor Gorst
Sun 16:25  Table 1
84   
United States
Tony Robles
Canada
John Morra
Sun 16:51  Table 10
85   
Estonia
Denis Grabe
Philippines
Johann Chua
Sun 16:28  Table 11
86   
Singapore
Lian Han Toh
Philippines
Jeffrey De Luna
Sun 16:34 
87   
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Albania
Besar Spahiu
Sun 16:34  Table 13
88   
Poland
Wiktor Zieliński
United Kingdom
Jayson Shaw
Sun 16:25  Table 2
89   
Switzerland
Ronald Regli
Netherlands
Marco Teutscher
Sun 16:34  Table 14
90   
United States
Hunter Lombardo
Finland
Riku Romppanen
Sun 13:50  Table 11
91   
United States
Corey Deuel
Serbia
Aleksa Pecelj
Sun 16:35  Table 16
92   
Kuwait
Omar Al Shaheen
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Sun 16:35  Table 15
93   
Germany
Joshua Filler
New Zealand
Sullivan Clark
Sun 17:00  Table 18
94   
Puerto Rico
Alejandro Rodriguez
France
Alex Montpellier
Sun 16:35  Table 7
95   
Hong Kong
Lo Ho Sum
Philippines
Israel Rota
Sun 16:35  Table 19
96   
Spain
José Alberto Delgado
Greece
Alex Kazakis
Sun 16:35  Table 20

Loser round 1

Race to 8
97   
Walk Over
Japan
Toru Kurabayashi
 
98   
Singapore
Sharik Sayed
Puerto Rico
Miguel Batista
Sun 09:39  Table 9
99   
New Zealand
Sheridan Burmester
Croatia
Florijan Maric
Sun 09:39  Table 10
100   
Venezuela
Yerry Calderon
Chinese Taipei
Yun Cheng Liu
Sun 09:39  Table 11
101   
Hong Kong
Andrew Kong Bu Hong
United States
Damian Pongpanki
Sun 12:19  Table 9
102   
Puerto Rico
Edwin Garcia
Canada
Jason Klatt
Sun 09:39  Table 12
103   
Philippines
Roberto Gomez
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Sun 09:39  Table 13
104   
United States
Jeremy Seaman
Argentina
Braian Nahuel Block
Sun 09:39  Table 15
105   
Puerto Rico
Alan Rolon
Singapore
Sharan Shekaran
Sun 09:39  Table 14
106   
United States
Joey Tate
United States
Michael Yednak
Sun 09:39  Table 16
107   
Austria
Daniel Guttenberger
Chinese Taipei
Cheng-Lung Lin
Sun 09:39  Table 20
108   
United States
Justin Martin
Kuwait
Abdullah Alyousef
Sun 09:39  Table 17
109   
Chinese Taipei
Kuo Hsuan-Wei
Spain
Juan Carlos Exposito
Sun 09:39  Table 18
110   
France
Vincent Facquet
Netherlands
Tim De Ruyter
Sun 11:39  Table 7
111   
Poland
Daniel Macioł
Peru
Gerson Martinez Boza
Sun 12:35  Table 11
112   
Hong Kong
Huan FU
Mexico
Ernesto Dominguez
Sun 09:39  Table 19
113   
Venezuela
Jesus Atencio
Japan
Masato Hiraoka
Sun 11:49  Table 12
114   
Costa Rica
Esteban Robles
India
Alok Kumar
Sun 11:37  Table 13
115   
Finland
Joonas Ohtonen
Chile
Alejandro Carvajal
Sun 11:37  Table 15
116   
Puerto Rico
Eric Gonzalez-Velazquez
New Zealand
Kieran Dempsey
Sun 11:37  Table 14
117   
Switzerland
Michael Schneider
Canada
Stephen Holem
Sun 11:35  Table 17
118   
Australia
Shaun Oglesby
United Kingdom
Elliott Sanderson
Sun 11:50  Table 16
119   
Costa Rica
Juan Carlos Waterhouse
United States
Brent Worth
Sun 11:35  Table 18
120   
Germany
Nils Johanning
Greece
Dimitris Loukatos
Sun 11:40  Table 19
121   
Finland
Mika Immonen
Puerto Rico
Jomax Garcia
Sun 11:48  Table 20
122   
Hong Kong
Lang Yi Li
Italy
Francesco Candela
Sun 13:51  Table 14
123   
Puerto Rico
Jason Cruz
United States
Kang Lee
Sun 13:51  Table 12
124   
Denmark
Mickey Krause
Lithuania
Pijus Labutis
Sun 14:36  Table 13
125   
Poland
Mateusz Sniegocki
ANA
Mustafa Alnar
Sun 13:31  Table 15
126   
Japan
Masanori Kaneda
Norway
Emil André Gangfløt
Sun 13:32  Table 16
127   
Canada
Waleed Hashem
Puerto Rico
Reinaldo Dendariarena
Sun 13:32  Table 17
128   
Netherlands
Jan van Lierop
Panama
Roberto Ho Iam
Sun 13:51  Table 18

Loser round 2

Race to 8
129   
Japan
Toru Kurabayashi
Greece
Alex Kazakis
Sun 19:09  Table 2
130   
Singapore
Sharik Sayed
Philippines
Israel Rota
Sun 18:38  Table 10
131   
Croatia
Florijan Maric
Puerto Rico
Alejandro Rodriguez
Sun 18:28  Table 19
132   
Chinese Taipei
Yun Cheng Liu
New Zealand
Sullivan Clark
Sun 18:58  Table 14
133   
Hong Kong
Andrew Kong Bu Hong
Kuwait
Omar Al Shaheen
Sun 19:09  Table 20
134   
Canada
Jason Klatt
Serbia
Aleksa Pecelj
Sun 19:14  Table 17
135   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Finland
Riku Romppanen
Sun 21:04  Table 12
136   
United States
Jeremy Seaman
Switzerland
Ronald Regli
Sun 19:02  Table 16
137   
Puerto Rico
Alan Rolon
Poland
Wiktor Zieliński
Sun 18:49  Table 1
138   
United States
Joey Tate
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Sun 19:44  Table 12
139   
Austria
Daniel Guttenberger
Singapore
Lian Han Toh
Sun 19:44  Table 13
140   
Kuwait
Abdullah Alyousef
Estonia
Denis Grabe
Sun 19:19  Table 11
141   
Spain
Juan Carlos Exposito
United States
Tony Robles
Sun 18:46  Table 15
142   
Netherlands
Tim De Ruyter
Singapore
Aloysius Yapp
Sun 18:16  Table 8
143   
Poland
Daniel Macioł
Switzerland
Dimitri Jungo
Sun 18:14  Table 7
144   
Hong Kong
Huan FU
Finland
Jani Uski
Sun 18:26  Table 9
145   
Venezuela
Jesus Atencio
Hong Kong
Robbie Capito
Sun 20:48  Table 2
146   
Costa Rica
Esteban Robles
United States
Landon Hollingsworth
Sun 19:02  Table 18
147   
Chile
Alejandro Carvajal
Japan
Yukio Akagariyama
Sun 21:12  Table 8
148   
New Zealand
Kieran Dempsey
Germany
Ralf Souquet
Sun 21:58  Table 1
149   
Switzerland
Michael Schneider
Chinese Taipei
Chang Yu-Lung
Sun 20:36  Table 7
150   
United Kingdom
Elliott Sanderson
Chinese Taipei
Ri-Teng Liu
Sun 21:27  Table 14
151   
United States
Brent Worth
United States
Tyler Styer
Sun 22:03  Table 7
152   
Greece
Dimitris Loukatos
Costa Rica
Johnny Salas
Sun 20:36  Table 16
153   
Finland
Mika Immonen
Japan
HAYATO HIJIKATA
Sun 20:50  Table 11
154   
Italy
Francesco Candela
Japan
Yoshihiro Kitatani
Sun 20:51  Table 10
155   
United States
Kang Lee
Japan
Masato Yoshioka
Sun 20:37  Table 9
156   
Denmark
Mickey Krause
Japan
Naoyuki Oi
Sun 20:35  Table 1
157   
Poland
Mateusz Sniegocki
Chinese Taipei
Ko Ping Han
Sun 21:59  Table 17
158   
Norway
Emil André Gangfløt
Germany
Thorsten Hohmann
Sun 21:01  Table 18
159   
Canada
Waleed Hashem
Spain
Jonas Souto
Sun 22:11  Table 19
160   
Netherlands
Jan van Lierop
Austria
Max Lechner
Sun 20:37  Table 20

Winners qualification

Race to 8
161   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Poland
Radoslaw Babica
Mon 11:30  Table 8
162   
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
Poland
Mieszko Fortuński
Mon 11:59 
163   
Canada
Alex Pagulayan
Finland
Petri Makkonen
Mon 11:36  Table 7
164   
Philippines
Carlo Biado
Poland
Wojciech Szewczyk
Mon 12:21  Table 20
165   
United States
Shane Van Boening
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Mon 11:29  Table 1
166   
Spain
David Alcaide Bermudez
United Kingdom
Darren Appleton
Mon 12:09  Table 10
167   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Mon 11:30  Table 11
168   
Kuwait
Bader Alawadhi
Austria
Mario He
Mon 12:22  Table 12
169   
Albania
Eklent KaÇi
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Mon 11:29  Table 2
170   
ANA
Fedor Gorst
Canada
John Morra
Mon 11:30  Table 13
171   
Philippines
Johann Chua
Philippines
Jeffrey De Luna
Mon 12:39  Table 14
172   
Albania
Besar Spahiu
United Kingdom
Jayson Shaw
Mon 12:52  Table 15
173   
Netherlands
Marco Teutscher
United States
Hunter Lombardo
Mon 11:30  Table 16
174   
United States
Corey Deuel
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Mon 11:30  Table 17
175   
Germany
Joshua Filler
France
Alex Montpellier
Mon 11:36  Table 18
176   
Hong Kong
Lo Ho Sum
Spain
José Alberto Delgado
Mon 13:21  Table 19

Loser round 3

Race to 8
177   
Greece
Alex Kazakis
Singapore
Sharik Sayed
Mon 09:54  Table 19
178   
Puerto Rico
Alejandro Rodriguez
New Zealand
Sullivan Clark
Mon 09:54  Table 20
179   
Kuwait
Omar Al Shaheen
Canada
Jason Klatt
Mon 09:47  Table 7
180   
Finland
Riku Romppanen
Switzerland
Ronald Regli
Mon 09:52  Table 3
181   
Poland
Wiktor Zieliński
Chinese Taipei
Hsieh Chia Chen
Mon 09:51  Table 8
182   
Austria
Daniel Guttenberger
Estonia
Denis Grabe
Mon 09:48  Table 9
183   
United States
Tony Robles
Singapore
Aloysius Yapp
Mon 09:48  Table 10
184   
Poland
Daniel Macioł
Finland
Jani Uski
Mon 09:48  Table 11
185   
Hong Kong
Robbie Capito
United States
Landon Hollingsworth
Mon 09:48  Table 4
186   
Japan
Yukio Akagariyama
Germany
Ralf Souquet
Mon 09:48  Table 12
187   
Chinese Taipei
Chang Yu-Lung
United Kingdom
Elliott Sanderson
Mon 09:48  Table 13
188   
United States
Tyler Styer
Costa Rica
Johnny Salas
Mon 09:48  Table 14
189   
Japan
HAYATO HIJIKATA
Italy
Francesco Candela
Mon 09:48  Table 15
190   
Japan
Masato Yoshioka
Denmark
Mickey Krause
Mon 09:48  Table 16
191   
Poland
Mateusz Sniegocki
Germany
Thorsten Hohmann
Mon 09:48  Table 17
192   
Spain
Jonas Souto
Austria
Max Lechner
Mon 09:48  Table 1

Losers qualification

Race to 8
193   
Greece
Alex Kazakis
Kuwait
Bader Alawadhi
Mon 13:54  Table 16
194   
New Zealand
Sullivan Clark
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Mon 13:54  Table 12
195   
Canada
Jason Klatt
Spain
David Alcaide Bermudez
Mon 14:06  Table 11
196   
Switzerland
Ronald Regli
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Mon 13:50  Table 4
197   
Poland
Wiktor Zieliński
Philippines
Carlo Biado
Mon 14:32  Table 15
198   
Austria
Daniel Guttenberger
Finland
Petri Makkonen
Mon 13:50  Table 3
199   
Singapore
Aloysius Yapp
Poland
Mieszko Fortuński
Mon 14:32  Table 20
200   
Poland
Daniel Macioł
Poland
Radoslaw Babica
Mon 13:56  Table 13
201   
Hong Kong
Robbie Capito
Hong Kong
Lo Ho Sum
Mon 16:00  Table 10
202   
Germany
Ralf Souquet
France
Alex Montpellier
Mon 13:50  Table 7
203   
Chinese Taipei
Chang Yu-Lung
United States
Corey Deuel
Mon 14:10  Table 10
204   
United States
Tyler Styer
United States
Hunter Lombardo
Mon 13:50  Table 18
205   
Italy
Francesco Candela
Albania
Besar Spahiu
Mon 14:15  Table 17
206   
Denmark
Mickey Krause
Philippines
Johann Chua
Mon 14:42  Table 9
207   
Poland
Mateusz Sniegocki
ANA
Fedor Gorst
Mon 13:51  Table 2
208   
Austria
Max Lechner
Chinese Taipei
Ko Ping-Chung
Mon 13:57  Table 8

Last thirtytwo

Race to 10
209   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
ANA
Fedor Gorst
Mon 17:54  Table 2
210   
Hong Kong
Robbie Capito
Finland
Petri Makkonen
Mon 17:54  Table 5
211   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Italy
Francesco Candela
Mon 17:54  Table 3
212   
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Philippines
Johann Chua
Mon 17:54  Table 6
213   
United States
Shane Van Boening
France
Alex Montpellier
Mon 17:54  Table 8
214   
Poland
Mieszko Fortuński
Poland
Daniel Macioł
Mon 17:54  Table 9
215   
Austria
Max Lechner
United States
Corey Deuel
Mon 17:54  Table 11
216   
Austria
Mario He
United Kingdom
Darren Appleton
Mon 17:54  Table 13
217   
Albania
Eklent KaÇi
Canada
Alex Pagulayan
Mon 17:54  Table 10
218   
United States
Tyler Styer
Netherlands
Marco Teutscher
Mon 17:54  Table 12
219   
Germany
Joshua Filler
Spain
José Alberto Delgado
Mon 17:54  Table 14
220   
United Kingdom
Jayson Shaw
Philippines
Jeffrey De Luna
Mon 17:54  Table 16
221   
Poland
Wojciech Szewczyk
Chinese Taipei
Chang Jung-Lin
Mon 17:54  Table 15
222   
Canada
John Morra
Canada
Jason Klatt
Mon 17:54  Table 17
223   
Poland
Wiktor Zieliński
Chinese Taipei
Ko Pin-Yi (秉逸柯)
Mon 17:54  Table 18
224   
Greece
Alex Kazakis
Chinese Taipei
Wu Kun Lin
Mon 17:54  Table 19

Last sixteen

Race to 10
225   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Hong Kong
Robbie Capito
Mon 21:06  Table 3
226   
Poland
Konrad Juszczyszyn
Bosnia and Herzegovina
Sanjin Pehlivanovic
Mon 20:53  Table 5
227   
France
Alex Montpellier
Poland
Daniel Macioł
Mon 20:53  Table 6
228   
United States
Corey Deuel
Austria
Mario He
Mon 20:53  Table 9
229   
Canada
Alex Pagulayan
United States
Tyler Styer
Mon 20:53  Table 17
230   
Germany
Joshua Filler
United Kingdom
Jayson Shaw
Mon 21:07  Table 2
231   
Poland
Wojciech Szewczyk
Canada
Jason Klatt
Mon 20:53  Table 18
232   
Poland
Wiktor Zieliński
Greece
Alex Kazakis
Mon 21:06  Table 10

Quarter final

Race to 10
233   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Poland
Konrad Juszczyszyn
Tue 09:54  Table 5
234   
Poland
Daniel Macioł
Austria
Mario He
Tue 09:54  Table 3
235   
Canada
Alex Pagulayan
United Kingdom
Jayson Shaw
Tue 09:54  Table 1
236   
Poland
Wojciech Szewczyk
Poland
Wiktor Zieliński
Tue 09:54  Table 2

Semi final

Race to 10
237   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Austria
Mario He
Tue 12:37  Table 1
238   
United Kingdom
Jayson Shaw
Poland
Wiktor Zieliński
Tue 15:01  Table 1

Final

Race to 10
239   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Poland
Wiktor Zieliński
Tue 18:18  Table 1

Participants