Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 21, 2020

Porter Cup 2020 # 3/18

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dawid Sobiech
5 (5/0) 29 (20/9)
69%
20
2 Marcin Dewódzki
6 (4/2) 36 (19/17)
53%
18
3 Kamil Gęsiarz
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
16
3 Piotr Twerdyk
6 (4/2) 30 (17/13)
57%
16
5 Mariusz Chmielarz
Porter Club
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
14
5 Dariusz Andryszkiewicz
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
14
5 Dominik Mroziakiewicz
2 (2/0) 8 (6/2)
75%
14
5 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (3/1) 20 (14/6)
70%
14
9 Juliusz Celoch
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
12
Show more
9 Krzysztof Nagiel
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
12
9 Tom Tom
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
12
9 Sebastian Myśliwiec
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
12
13 Rakowski Michał
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
10
13 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
10
13 Marcin Czechowicz
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
10
13 Luk Dro
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
10
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
8
17 Artur Tigeros
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
8
17 Jarek Legęza
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
8
17 Michał Kutek
Porter Club
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
8
17 Krystian Grzesik
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
8
17 Michał Grzesik
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
8
17 Aleksander Chowaniec
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
8
17 Wiktor Krzyżanowki
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
8
25 Przemysław Suda
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
6
Starts Sep 21, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Porter Cup 2020 # II edycja and Porter Club - Ranking roczny 2020
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Poland
Luk Dro
+1
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Mon 18:33  Table 1
3   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:58  Table 8
4   
Przemysław Suda
Poland
Michał Kutek
Mon 18:50  Table 5
5   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Walk Over
 
6   
Poland
Aleksander Chowaniec
+1
Poland
Michał Grzesik
+1
Mon 18:33  Table 2
7   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:06  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Marcin Dewódzki
 
9   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Walk Over
 
10   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:38  Table 4
11   
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:56  Table 6
12   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 
13   
Tom Tom
Vatican
Agata Nowak
+1
 
14   
Poland
Krystian Grzesik
+1
Poland
Juliusz Celoch
+1
Mon 19:09  Table 4
15   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Wiktor Krzyżanowki
+1
Mon 18:34  Table 3
16   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Luk Dro
+1
Mon 19:09  Table 1
18   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Michał Kutek
Mon 19:26  Table 8
19   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Aleksander Chowaniec
+1
Mon 19:16  Table 2
20   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:06  Table 3
21   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:16  Table 5
22   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Mon 19:53  Table 5
23   
Tom Tom
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 19:58  Table 4
24   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Dawid Sobiech
-1
Mon 19:28  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
26   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Przemysław Suda
Mon 19:28  Table 7
27   
Walk Over
Poland
Michał Grzesik
 
28   
Poland
Krzysztof Nagiel
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Marcin Czechowicz
 
30   
Poland
Piotr Twerdyk
Walk Over
 
31   
Vatican
Agata Nowak
+1
Poland
Juliusz Celoch
+1
 
32   
Poland
Wiktor Krzyżanowki
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:03  Table 1
34   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Krystian Grzesik
+1
Mon 20:45  Table 1
35   
Poland
Michał Grzesik
+1
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:57  Table 4
36   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:06  Table 7
37   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Artur Tigeros
Mon 20:59  Table 3
38   
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Poland
Aleksander Chowaniec
+1
Mon 19:53  Table 6
39   
Poland
Juliusz Celoch
+1
Poland
Michał Kutek
Mon 20:18  Table 6
40   
Poland
Wiktor Krzyżanowki
+1
Poland
Luk Dro
+1
Mon 19:46  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:22  Table 8
42   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:59  Table 8
43   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Mon 20:57  Table 5
44   
Tom Tom
Poland
Dawid Sobiech
-1
Mon 20:46  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Marcin Kleinschmidt
+1
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 21:30  Table 1
46   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 21:56  Table 1
47   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Mon 21:30  Table 3
48   
Poland
Juliusz Celoch
+1
Poland
Luk Dro
+1
Mon 21:09  Table 6

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 21:57  Table 4
50   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:01  Table 1
51   
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Tom Tom
Mon 21:57  Table 3
52   
Poland
Juliusz Celoch
+1
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 21:57  Table 5

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 23:08  Table 2
54   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:24  Table 1
55   
Poland
Mariusz Chmielarz
-1
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Mon 23:10  Table 4
56   
Poland
Dawid Sobiech
-1
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 23:08  Table 3

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:57  Table 2
58   
Poland
Piotr Twerdyk
-1
Poland
Dawid Sobiech
-1
Mon 23:44  Table 1

Final

Race to 4
59   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Dawid Sobiech
-1
Tue 00:46  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment