Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 7 - October 8, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 6

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kamil Gęsiarz
5 (5/0) 23 (16/7)
70%
20
2 Mariusz Chmielarz
Porter Club
7 (5/2) 31 (20/11)
65%
18
3 Rakowski Michał
7 (5/2) 30 (17/13)
57%
16
3 Robert Kołodziej
5 (4/1) 20 (13/7)
65%
16
5 Tom Tom
4 (3/1) 14 (11/3)
79%
14
5 Marcin Dewódzki
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
14
5 Dawid Sobiech
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
14
5 Marcin Czechowicz
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
14
9 Dariusz Andryszkiewicz
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
12
Show more
9 Dominik Mroziakiewicz
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
12
9 Bartlomiej Gaworski
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
12
9 Marcin Kielan
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
12
13 Jarek Legęza
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
13 Krzysztof Nagiel
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
10
13 Mariusz Mrowiec
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
10
13 Wiktor Kubat
Porter Club
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
8
17 Artur Tigeros
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
17 Michał Kutek
Porter Club
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
17 Marek Wagner
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
8
17 Luk Dro
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
8
17 Piotrek Motyl
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
17 Krystian Grzesik
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
8
25 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
6
Starts Oct 7, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Ranking EAC and Porter Cup 2019/2020 - ranking
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Walk Over
 
2   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Artur Tigeros
Mon 18:59  Table 6
3   
Poland
Krzysztof Nagiel
Japan
Marek Wagner
Mon 18:32  Table 1
4   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Robert Kołodziej
Mon 18:33  Table 2
5   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
6   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:34  Table 3
7   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:34  Table 4
8   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
9   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
10   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:00  Table 10
11   
Poland
Luk Dro
Tom Tom
Mon 18:34  Table 5
12   
Walk Over
Poland
Piotrek Motyl
 
13   
Poland
Marcin Czechowicz
Walk Over
 
14   
Poland
Michał Kutek
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 18:59  Table 9
15   
Poland
Agata Nowak
Poland
Mariusz Mrowiec
 
16   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:29  Table 6
18   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Robert Kołodziej
Mon 19:29  Table 1
19   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:37  Table 3
20   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Dawid Sobiech
Mon 19:24  Table 4
21   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:56  Table 10
22   
Tom Tom
Poland
Piotrek Motyl
Mon 19:03  Table 5
23   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 19:59  Table 9
24   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:08  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Poland
Artur Tigeros
 
26   
Japan
Marek Wagner
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 19:30  Table 2
27   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
28   
Poland
Krystian Grzesik
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
30   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Michał Kutek
 
32   
Poland
Agata Nowak
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:38  Table 5
34   
Japan
Marek Wagner
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 20:32  Table 9
35   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Piotrek Motyl
Mon 20:03  Table 2
36   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:07  Table 4
37   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:04  Table 4
38   
Poland
Luk Dro
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:22  Table 3
39   
Poland
Michał Kutek
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 20:12  Table 1
40   
Poland
Agata Nowak
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 

Winners qualification

Race to 3
41   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:15  Table 6
42   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dawid Sobiech
Mon 20:41  Table 1
43   
Poland
Marcin Dewódzki
Tom Tom
Mon 21:07  Table 3
44   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:41  Table 5

Loser round 3

Race to 3
45   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:15  Table 5
46   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:30  Table 1
47   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:57  Table 2
48   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 20:45  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Marcin Kielan
Mon 21:45  Table 4
50   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 22:02  Table 1
51   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 21:35  Table 2
52   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 21:35  Table 3

Quarter final

Race to 3
53   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 22:55  Table 1
54   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 22:56  Table 2
55   
Tom Tom
Poland
Rakowski Michał
Mon 22:56  Table 3
56   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 22:56  Table 4

Semi final

Race to 3
57   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:27  Table 1
58   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:24  Table 2

Final

Race to 4
59   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:24  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment