Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 23, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 4

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Bartłomiej Wilk
8 (7/1) 43 (30/13)
70%
20
2 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (4/1) 27 (18/9)
67%
18
3 Dominik Mroziakiewicz
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
16
3 Dawid Sobiech
4 (3/1) 23 (14/9)
61%
16
5 Mariusz Mrowiec
6 (4/2) 32 (20/12)
63%
14
5 Marcin Czechowicz
5 (3/2) 27 (13/14)
48%
14
5 Marcin Kielan
5 (3/2) 28 (14/14)
50%
14
5 Kamil Gęsiarz
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
14
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
12
Show more
9 Dariusz Andryszkiewicz
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
12
9 Robert Kołodziej
5 (3/2) 27 (17/10)
63%
12
9 Piotrek Motyl
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
12
13 Artur Tigeros
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
10
13 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
10
13 Wiktor Kubat
Porter Club
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
10
13 Michał Krawczyk
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
10
17 Rakowski Michał
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Jarek Legęza
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
8
17 Tom Tom
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
8
17 Michał Kutek
Porter Club
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
8
17 Marcin Dewódzki
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
17 Sebastian Myśliwiec
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
8
17 Marek Wagner
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
8
17 Luk Dro
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
Starts Sep 23, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking EAC and Porter Cup 2019/2020 - ranking
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Tom Tom
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:33  Table 1
3   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Robert Kołodziej
Mon 18:34  Table 2
4   
Poland
Agata Nowak
Poland
Marcin Kielan
Mon 19:18 
5   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 
6   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 18:34  Table 3
7   
Poland
Luk Dro
Poland
Artur Tigeros
Mon 18:42  Table 6
8   
Walk Over
Poland
Piotrek Motyl
 
9   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
10   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 18:57  Table 10
11   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 18:54  Table 7
12   
Walk Over
Poland
Michał Kutek
 
13   
Poland
Sławomir Chmielarz
Walk Over
 
14   
Japan
Marek Wagner
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 18:34  Table 4
15   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 18:34  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:21  Table 1
18   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Kielan
Mon 19:19  Table 2
19   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 19:20  Table 3
20   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Piotrek Motyl
Mon 19:25  Table 6
21   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:35  Table 10
22   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Michał Kutek
Mon 19:31  Table 7
23   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 19:10  Table 4
24   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 19:18  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Tom Tom
 
26   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Agata Nowak
 
27   
Walk Over
Barbados
Michał Krawczyk
 
28   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
30   
Poland
Marcin Dewódzki
Walk Over
 
31   
Walk Over
Japan
Marek Wagner
 
32   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Tom Tom
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 20:25  Table 5
34   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 19:58  Table 4
35   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Michał Kutek
Mon 20:25  Table 7
36   
Poland
Luk Dro
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:42  Table 10
37   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Artur Tigeros
Mon 20:01  Table 6
38   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 20:02  Table 3
39   
Japan
Marek Wagner
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:15  Table 2
40   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:44  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Kielan
Mon 20:40  Table 3
42   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Piotrek Motyl
Mon 20:42  Table 1
43   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 20:44  Table 4
44   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 21:01  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Wiktor Kubat
Mon 21:03  Table 6
46   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 21:24  Table 1
47   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 21:16  Table 4
48   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 21:01  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Piotrek Motyl
Mon 21:55  Table 4
50   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Marcin Kielan
Mon 22:26  Table 1
51   
Poland
Bartłomiej Wilk
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 21:47  Table 2
52   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:44  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Bartłomiej Wilk
Mon 23:13  Table 1
54   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 23:13  Table 2
55   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 23:13  Table 3
56   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Marcin Kielan
Mon 23:13  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Bartłomiej Wilk
Poland
Dawid Sobiech
Tue 00:00  Table 1
58   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Tue 00:22  Table 2

Final

Race to 4
59   
Poland
Bartłomiej Wilk
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:56  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment