Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 9, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 2

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kamil Gęsiarz
6 (5/1) 24 (16/8)
67%
20
2 Dominik Mroziakiewicz
5 (4/1) 16 (10/6)
63%
18
3 Marcin Czechowicz
7 (5/2) 30 (19/11)
63%
16
3 Piotrek Motyl
4 (3/1) 13 (9/4)
69%
16
5 Mariusz Chmielarz
Porter Club
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
14
5 Rakowski Michał
5 (3/2) 16 (8/8)
50%
14
5 Mariusz Mrowiec
6 (4/2) 24 (14/10)
58%
14
5 Marcin Kielan
3 (2/1) 11 (7/4)
64%
14
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
12
Show more
9 Michał Kutek
Porter Club
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
12
9 Marcin Dewódzki
5 (3/2) 19 (9/10)
47%
12
9 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
12
13 Robert Kołodziej
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
10
13 Dawid Sobiech
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
10
13 Bartlomiej Gaworski
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
10
13 Luk Dro
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Juliusz Celoch
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
8
17 Artur Tigeros
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
8
17 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
8
17 Krzysztof Nagiel
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
8
17 Mateusz Juszczyk
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Marek Wagner
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
8
17 Michał Zrebny
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
8
25 Dariusz Andryszkiewicz
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
25 Jarek Legęza
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
99999 Agata Nowak
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
0
Starts Sep 9, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Ranking EAC and Porter Cup 2019/2020 - ranking
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
2   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 18:43  Table 5
3   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Jarek Legęza
 
4   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Dawid Sobiech
 
5   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
6   
Poland
Mateusz Juszczyk
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:36  Table 1
7   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Luk Dro
Mon 18:59  Table 8
8   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 
9   
Poland
Piotrek Motyl
Walk Over
 
10   
Poland
Michał Zrebny
Japan
Marek Wagner
Mon 18:36  Table 2
11   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Artur Tigeros
Mon 18:36  Table 3
12   
Walk Over
Poland
Sławomir Chmielarz
 
13   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Agata Nowak
Mon 19:05 
14   
Poland
Michał Kutek
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 18:45  Table 6
15   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:04  Table 7
16   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:49  Table 5
18   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Dawid Sobiech
Mon 18:37  Table 4
19   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 19:32  Table 1
20   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:41  Table 7
21   
Poland
Piotrek Motyl
Japan
Marek Wagner
Mon 19:15  Table 2
22   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:14  Table 3
23   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Michał Kutek
Mon 19:38  Table 4
24   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 19:38  Table 6

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Poland
Juliusz Celoch
 
26   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
 
27   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
28   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Michał Zrebny
 
30   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Walk Over
 
31   
Poland
Agata Nowak
Poland
Krzysztof Nagiel
 
32   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:07  Table 6
34   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Robert Kołodziej
 
35   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Artur Tigeros
Mon 19:52  Table 3
36   
Poland
Luk Dro
Japan
Marek Wagner
Mon 20:01  Table 2
37   
Poland
Michał Zrebny
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 20:22  Table 7
38   
Poland
Bartlomiej Gaworski
Poland
Mateusz Juszczyk
Mon 20:23  Table 1
39   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Dawid Sobiech
Mon 19:41  Table 8
40   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 20:51  Table 5

Winners qualification

Race to 3
41   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:56  Table 2
42   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 20:27  Table 8
43   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:27  Table 4
44   
Poland
Michał Kutek
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 20:32  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Robert Kołodziej
Mon 21:05  Table 6
46   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Luk Dro
Mon 21:00  Table 7
47   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Bartlomiej Gaworski
Mon 21:03  Table 1
48   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 21:26  Table 4

Losers qualification

Race to 3
49   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 21:54  Table 3
50   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Rakowski Michał
Mon 21:43  Table 2
51   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Michał Kutek
Mon 21:42  Table 1
52   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 22:08  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:02  Table 1
54   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 23:02  Table 2
55   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Rakowski Michał
Mon 23:02  Table 3
56   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 23:02  Table 4

Semi final

Race to 3
57   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 23:53  Table 1
58   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Tue 00:06 

Final

Race to 3
59   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Tue 00:35  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment