Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 20, 2020

Porter Cup 2019/2020 - 19

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
20
2 Robert Kołodziej
5 (4/1) 23 (15/8)
65%
18
3 Mariusz Mrowiec
4 (4/0) 23 (16/7)
70%
16
3 Tom Tom
5 (3/2) 24 (15/9)
63%
16
5 Dariusz Andryszkiewicz
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
14
5 Dominik Mroziakiewicz
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
14
5 Marcin Kielan
3 (2/1) 13 (8/5)
62%
14
5 Kamil Gęsiarz
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
14
9 Sławomir Chmielarz
Porter Club
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
12
Show more
9 Rakowski Michał
5 (3/2) 30 (14/16)
47%
12
9 Michał Kutek
Porter Club
5 (3/2) 28 (13/15)
46%
12
9 Adam Szymczak
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
12
13 Juliusz Celoch
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
10
13 Krzysztof Nagiel
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
10
13 Krystian Grzesik
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
10
13 Łukasz Kaczorowski
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
10
17 Artur Tigeros
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Jarek Legęza
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
8
17 Marcin Kleinschmidt
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Wiktor Kubat
Porter Club
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
8
17 Dawid Sobiech
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
8
17 Marcin Czechowicz
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
8
17 Luk Dro
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
8
17 Michał Grzesik
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
8
25 Szymon Kruś
Porter Club
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
6
25 Michał Krawczyk
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
6
25 Marek Wagner
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
6
25 Mateusz Zienkiewicz
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
6
Starts Jan 20, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Luk Dro
Mon 18:35  Table 1
3   
Poland
Mariusz Mrowiec
Japan
Marek Wagner
Mon 19:05  Table 7
4   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:35  Table 2
5   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Marcin Czechowicz
 
6   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Mon 18:35  Table 3
7   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 18:57  Table 10
8   
Walk Over
Tom Tom
 
9   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
10   
Poland
Michał Kutek
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 19:05 
11   
Poland
Adam Szymczak
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 18:36  Table 4
12   
Barbados
Michał Krawczyk
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:15  Table 1
13   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Dawid Sobiech
Mon 18:36  Table 5
14   
Poland
Michał Grzesik
Poland
Szymon Kruś
Mon 18:36  Table 6
15   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Juliusz Celoch
Mon 18:57  Table 9
16   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Luk Dro
Mon 19:27  Table 5
18   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Rakowski Michał
Mon 19:58  Table 10
19   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Wiktor Kubat
Mon 19:50  Table 3
20   
Poland
Krzysztof Nagiel
Tom Tom
Mon 20:11  Table 4
21   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Michał Kutek
Mon 20:13  Table 7
22   
Poland
Łukasz Kaczorowski
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:44  Table 1
23   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Michał Grzesik
Mon 19:34  Table 2
24   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:51  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
26   
Japan
Marek Wagner
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:18  Table 6
27   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Mateusz Zienkiewicz
Mon 20:29  Table 3
28   
Poland
Artur Tigeros
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
30   
Poland
Adam Szymczak
Barbados
Michał Krawczyk
Mon 19:44  Table 6
31   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Szymon Kruś
Mon 19:34  Table 4
32   
Poland
Juliusz Celoch
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:57  Table 5
34   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Michał Grzesik
Mon 20:49  Table 6
35   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Łukasz Kaczorowski
Mon 21:27  Table 2
36   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Michał Kutek
Mon 20:45  Table 9
37   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 21:04  Table 4
38   
Poland
Adam Szymczak
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:32  Table 2
39   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Rakowski Michał
Mon 20:35  Table 10
40   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Luk Dro
Mon 19:52  Table 9

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 20:40  Table 1
42   
Poland
Robert Kołodziej
Tom Tom
Mon 21:20 
43   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:46 
44   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 21:01  Table 7

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 21:46  Table 1
46   
Poland
Łukasz Kaczorowski
Poland
Michał Kutek
Mon 22:40  Table 2
47   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Adam Szymczak
Mon 21:49  Table 3
48   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Juliusz Celoch
Mon 21:22  Table 10

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Sławomir Chmielarz
Tom Tom
Mon 22:34  Table 1
50   
Poland
Michał Kutek
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:12  Table 1
51   
Poland
Adam Szymczak
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 23:12  Table 3
52   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 22:20  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 23:39  Table 1
54   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 23:39  Table 2
55   
Poland
Marcin Kielan
Tom Tom
Mon 23:39  Table 3
56   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:39  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Mariusz Mrowiec
Poland
Robert Kołodziej
  Table 1
58   
Tom Tom
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:21  Table 3

Final

Race to 4
59   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 00:53  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment