Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 16, 2019

Porter Cup 2019/2020 - 16

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kamil Gęsiarz
6 (5/1) 31 (20/11)
65%
20
2 Tom Tom
6 (4/2) 33 (19/14)
58%
18
3 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
16
3 Sławomir Chmielarz
Porter Club
4 (3/1) 20 (15/5)
75%
16
5 Dariusz Andryszkiewicz
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
14
5 Artur Tigeros
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
14
5 Robert Kołodziej
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
14
5 Marcin Czechowicz
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
14
9 Dominik Mroziakiewicz
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
12
Show more
9 Sebastian Myśliwiec
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
12
9 Kuba Sobala
5 (3/2) 20 (9/11)
45%
12
9 Grzegorz Strączyński
5 (3/2) 28 (13/15)
46%
12
13 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
10
13 Krzysztof Nagiel
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
10
13 Michał Kutek
Porter Club
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
10
13 Michał Grzesik
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Rakowski Michał
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
17 Jarek Legęza
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Marcin Dewódzki
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
17 Wiktor Kubat
Porter Club
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
8
17 Marek Wagner
1 (0/1) 1 (0/1)
0%
4
17 Luk Dro
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
8
17 Piotrek Motyl
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
17 Krystian Grzesik
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
8
Starts Dec 16, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Kamil Gęsiarz
Walk Over
 
2   
Poland
Grzegorz Strączyński
Poland
Artur Tigeros
Mon 19:18  Table 2
3   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Japan
Marek Wagner
Mon 18:34 
4   
Vatican
Agata Nowak
Poland
Sławomir Chmielarz
 
5   
Poland
Robert Kołodziej
Walk Over
 
6   
Poland
Jarek Legęza
Poland
Michał Kutek
Mon 18:55  Table 4
7   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Piotrek Motyl
Mon 18:34  Table 1
8   
Walk Over
Poland
Dominik Mroziakiewicz
 
9   
Tom Tom
Walk Over
 
10   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Krystian Grzesik
Mon 18:34  Table 2
11   
Kuba Sobala
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:35 
12   
Walk Over
Poland
Marcin Czechowicz
 
13   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Walk Over
 
14   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Michał Grzesik
Mon 18:35 
15   
Poland
Luk Dro
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:35  Table 3
16   
Walk Over
Poland
Mariusz Chmielarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 20:06  Table 2
18   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 19:23  Table 1
19   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Michał Kutek
Mon 20:00  Table 4
20   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 19:30  Table 5
21   
Tom Tom
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 19:37  Table 3
22   
Kuba Sobala
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 18:59  Table 5
23   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Michał Grzesik
Mon 18:59  Table 6
24   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 19:54  Table 6

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Artur Tigeros
 
26   
Japan
Marek Wagner
Vatican
Agata Nowak
 
27   
Walk Over
Poland
Jarek Legęza
 
28   
Poland
Piotrek Motyl
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Krystian Grzesik
 
30   
Poland
Rakowski Michał
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Marcin Dewódzki
 
32   
Poland
Luk Dro
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Wiktor Kubat
Mon 20:34  Table 6
34   
Japan
Marek Wagner
Poland
Michał Grzesik
 
35   
Poland
Jarek Legęza
Kuba Sobala
Mon 20:05  Table 1
36   
Poland
Piotrek Motyl
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 20:42  Table 3
37   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 20:11  Table 5
38   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Michał Kutek
 
39   
Poland
Marcin Dewódzki
Poland
Marcin Kleinschmidt
 
40   
Poland
Luk Dro
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 20:30  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:44  Table 5
42   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 20:50  Table 4
43   
Tom Tom
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:08  Table 1
44   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
R3
Poland
Mariusz Chmielarz
R3
Mon 21:13  Table 5

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Michał Grzesik
Mon 21:21  Table 6
46   
Kuba Sobala
Poland
Krzysztof Nagiel
Mon 21:51  Table 3
47   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Michał Kutek
Mon 21:39  Table 2
48   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Grzegorz Strączyński
Mon 21:48  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Artur Tigeros
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 21:56  Table 4
50   
Kuba Sobala
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 22:56  Table 3
51   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 22:35  Table 2
52   
Poland
Grzegorz Strączyński
Tom Tom
Mon 22:53  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Artur Tigeros
Mon 23:57  Table 1
54   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 23:57  Table 2
55   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Mariusz Chmielarz
Mon 23:57  Table 3
56   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Tom Tom
Mon 23:57  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:45  Table 1
58   
Poland
Mariusz Chmielarz
Tom Tom
Tue 00:45  Table 2

Final

Race to 4
59   
Poland
Kamil Gęsiarz
Tom Tom
Tue 01:34  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment