Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2022

Pool-liga 6 Midt PL1199

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Henrik Flatås
Trondheim BK
6 (5/1) 52 (30/22)
58%
100
2 Steinar Moe
Trondheim BK
6 (4/2) 57 (31/26)
54%
87
3 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
5 (4/1) 37 (25/12)
68%
77
3 Tommy Eggen
Biljard1 Trondheim
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
77
5 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
64
5 Karl Magnus Næss
Trondheim BK
4 (3/1) 29 (20/9)
69%
64
5 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (2/1) 25 (15/10)
60%
64
5 Erlend Fagermo
Arctic BK
4 (3/1) 30 (16/14)
53%
64
9 Edvard Ringen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
44
9 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
44
9 Roy Skogvold
Trondheim BK
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
44
9 Geir Aagesen
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
44
13 Mona Kleveland
Trondheim BK
3 (0/3) 25 (10/15)
40%
28
13 Lorentz Egil Kyllo
Stoppball Nidaros BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
28
13 Torkil Terminator Gjengseth
Trondheim BK
3 (0/3) 18 (3/15)
17%
28
13 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
3 (0/3) 18 (3/15)
17%
28
Entry deadline Mar 2, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Mar 6, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
TBK ønsker velkommen til PL1199.
Puljespill ved inntil 20 deltakere.
Dobbelcup ved flere enn 20.
matservering hele dagen.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Knut Isaksen 2 2 0 0 10 4 6 0 0 0 0.714 2
2 Morten Rakfjord 2 1 0 1 7 7 0 0 0 0 0.5 1
3 Gunnar Aronsen 2 0 0 2 4 10 -6 0 0 0 0.286 0
4 Lorentz Egil Kyllo 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 John-Ivar Rubach 3 3 0 0 15 5 10 0 0 0 0.75 3
2 Henrik Flatås 3 2 0 1 12 8 4 1 0 0 0.6 2
3 Geir Aagesen 3 1 0 2 10 12 -2 0 0 0 0.455 1
4 Torkil Terminator Gjengseth 3 0 0 3 3 15 -12 0 0 0 0.167 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erlend Fagermo 3 3 0 0 15 8 7 0 0 0 0.652 3
2 Steinar Moe 3 2 0 1 14 12 2 0 0 0 0.538 2
3 Edvard Ringen 3 1 0 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 1
4 Mona Kleveland 3 0 0 3 10 15 -5 0 0 0 0.4 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karl Magnus Næss 3 3 0 0 15 3 12 0 0 0 0.833 3
2 Tommy Eggen 3 2 0 1 12 8 4 0 0 0 0.6 2
3 Roy Skogvold 3 1 0 2 6 10 -4 0 0 0 0.375 1
4 Odin Svedjan Moe 3 0 0 3 3 15 -12 0 0 0 0.167 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Knut Isaksen
Morten Rakfjord
Sun 10:01  Table 4
2-A   
Gunnar Aronsen
Lorentz Egil Kyllo
Sun 10:00 
3-B   
John-Ivar Rubach
Torkil Gjengseth
Sun 10:01  Table 7
4-B   
Henrik Flatås
Geir Aagesen
Sun 10:01  Table 2
5-C   
Steinar Moe
Edvard Ringen
Sun 10:01  Table 5
6-C   
Erlend Fagermo
Mona Kleveland
Sun 10:01  Table 6
7-D   
Roy Skogvold
Odin Svedjan Moe
Sun 10:01  Table 1
8-D   
Tommy Eggen
Karl Magnus Næss
Sun 10:02  Table 8

Round 2

Race to 5
9-A   
Knut Isaksen
Lorentz Egil Kyllo
Sun 11:15 
10-A   
Morten Rakfjord
Gunnar Aronsen
Sun 11:18  Table 2
11-B   
John-Ivar Rubach
Geir Aagesen
Sun 11:19  Table 6
12-B   
Torkil Gjengseth
Henrik Flatås
R1
Sun 11:19  Table 8
13-C   
Steinar Moe
Mona Kleveland
Sun 11:18  Table 1
14-C   
Edvard Ringen
Erlend Fagermo
Sun 11:18  Table 4
15-D   
Roy Skogvold
Karl Magnus Næss
Sun 11:18  Table 5
16-D   
Odin Svedjan Moe
Tommy Eggen
Sun 11:19  Table 7

Round 3

Race to 5
17-A   
Knut Isaksen
Gunnar Aronsen
Sun 12:20  Table 7
18-A   
Lorentz Egil Kyllo
Morten Rakfjord
 
19-B   
John-Ivar Rubach
Henrik Flatås
Sun 12:35  Table 2
20-B   
Geir Aagesen
Torkil Gjengseth
Sun 12:43  Table 6
21-C   
Steinar Moe
Erlend Fagermo
Sun 12:43  Table 5
22-C   
Mona Kleveland
Edvard Ringen
Sun 12:43  Table 1
23-D   
Roy Skogvold
Tommy Eggen
Sun 12:20  Table 4
24-D   
Karl Magnus Næss
Odin Svedjan Moe
Sun 12:20  Table 8

Quarter final

Race to 6
25   
Knut Isaksen
Henrik Flatås
Sun 14:08  Table 4
26   
Morten Rakfjord
John-Ivar Rubach
Sun 14:08  Table 5
27   
Erlend Fagermo
Tommy Eggen
Sun 14:08  Table 8
28   
Steinar Moe
Karl Magnus Næss
Sun 14:08  Table 1

Semi final

Race to 6
29   
Henrik Flatås
John-Ivar Rubach
Sun 15:54  Table 4
30   
Tommy Eggen
Steinar Moe
Sun 15:54  Table 5

Final

Race to 6
31   
Henrik Flatås
Steinar Moe
Sun 17:17  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer