Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2023

Pool-liga 4 Øst PL1199

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Raymond Kandola
Plankebyen BK
7 (6/1) 66 (40/26)
61%
100
2 Vegard Daapan
Grenland BK
6 (5/1) 50 (30/20)
60%
87
3 Aria Senemar
Unique BK
5 (4/1) 34 (24/10)
71%
77
3 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
5 (4/1) 48 (27/21)
56%
77
5 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
6 (4/2) 49 (26/23)
53%
64
5 Odd Martin Asp
Ask BC
4 (3/1) 41 (22/19)
54%
64
5 Anders Lie
Fredrikstad BK
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
64
5 Henning Ingvorsen
Østkanten Biljardklubb
6 (4/2) 45 (28/17)
62%
64
9 Arne Wiese-Hansen
Plankebyen BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
44
Show more
9 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
44
9 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
44
9 Giena Tanilon
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
44
13 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
28
13 Kent Hansen
Unique BK
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
28
13 Joakim Langkås
Grenland BK
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
28
13 Martin Løvbakk Iversen
Horten BK
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
28
17 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
16
17 Børre Jul-Larsen
Horten BK
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
16
17 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
16
17 Hamza Malik
Unique BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
16
17 Morten Strandhus
Horten BK
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
16
17 James Leahy
Grenland BK
3 (1/2) 19 (5/14)
26%
16
17 Charlotte Andersen
Horten BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
16
17 Gøran Larsen
Horten BK
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
16
25 Kjartan Maraas
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Marius Farås
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13
25 Morten Gulbrandsen
Grenland BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
13
25 Somchai Lauritsen
Horten BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
13
25 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
13
25 Hamad Malik
Unique BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
13
25 Sebastian Bergslien
Grenland BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13
Entry deadline Jan 11, 2023, 5:59 PM (local time)
Starts Jan 14, 2023, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 9.00. turneringstart kl. 10. Gratis parkering fra kl. 9.00 i fjellet 200 meter fra salongen.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Egil Arne Sørensen
James Leahy
Sat 10:03  Table 1
2   
Morten Gulbrandsen
Giena Tanilon
Sat 10:03  Table 2
3   
Vegard Daapan
Sebastian Bergslien
Sat 10:03  Table 3
4   
Gøran Larsen
Jan Atle Kofoed
Sat 10:03  Table 4
5   
Henning Ingvorsen
Arne Wiese-Hansen
Sat 10:03  Table 5
6   
Kjartan Maraas
Charlotte Andersen
Sat 10:03  Table 6
7   
Hamad Malik
Hamza Malik
Sat 10:03  Table 7
8   
Tommy Waskaas Andersen
Aria Senemar
Sat 10:03  Table 8
9   
Daniel Lorentzen-Styr
Espen Kristiansen
Sat 11:09  Table 7
10   
Tayab Malik
Kent Hansen
Sat 10:41  Table 1
11   
Stig Nesvik
Somchai Lauritsen
Sat 11:03  Table 5
12   
Joakim Langkås
Raymond Kandola
Sat 11:36  Table 1
13   
Anders Lie
Morten Strandhus
Sat 11:17  Table 6
14   
Martin Løvbakk Iversen
R1
Simen Jøndal
Sat 11:36  Table 2
15   
Marius Farås
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 10:51  Table 4
16   
Odd Martin Asp
Børre Jul-Larsen
Sat 11:18  Table 3

Winner round 1

Race to 6
17   
Egil Arne Sørensen
Giena Tanilon
Sat 13:05  Table 3
18   
Vegard Daapan
Jan Atle Kofoed
Sat 12:42  Table 8
19   
Arne Wiese-Hansen
Charlotte Andersen
Sat 12:42  Table 2
20   
Hamza Malik
Aria Senemar
Sat 12:55  Table 5
21   
Daniel Lorentzen-Styr
R1
Kent Hansen
Sat 12:57  Table 1
22   
Stig Nesvik
Raymond Kandola
Sat 13:47  Table 6
23   
Anders Lie
R1
Martin Løvbakk Iversen
Sat 13:10  Table 7
24   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Odd Martin Asp
Sat 13:59  Table 2

Loser round 1

Race to 5
25   
James Leahy
Morten Gulbrandsen
Sat 12:37  Table 4
26   
Sebastian Bergslien
Gøran Larsen
R1
Sat 12:19  Table 7
27   
Henning Ingvorsen
R1
Kjartan Maraas
Sat 11:47  Table 8
28   
Hamad Malik
Tommy Waskaas Andersen
Sat 12:39  Table 6
29   
Espen Kristiansen
Tayab Malik
Sat 14:05  Table 8
30   
Somchai Lauritsen
Joakim Langkås
Sat 14:07  Table 1
31   
Morten Strandhus
Simen Jøndal
Sat 14:16  Table 5
32   
Marius Farås
Børre Jul-Larsen
Sat 14:20  Table 4

Loser round 2

Race to 5
33   
James Leahy
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 15:58  Table 2
34   
Gøran Larsen
Martin Løvbakk Iversen
  Table 7
35   
Henning Ingvorsen
Stig Nesvik
Sat 15:11  Table 8
36   
Tommy Waskaas Andersen
Kent Hansen
Sat 14:21  Table 3
37   
Espen Kristiansen
Hamza Malik
Sat 15:11  Table 6
38   
Joakim Langkås
Charlotte Andersen
Sat 15:15  Table 1
39   
Morten Strandhus
Jan Atle Kofoed
Sat 15:33  Table 7
40   
Børre Jul-Larsen
Egil Arne Sørensen
Sat 15:47  Table 4

Winners qualification

Race to 6
41   
Giena Tanilon
Vegard Daapan
Sat 16:11  Table 1
42   
Arne Wiese-Hansen
Aria Senemar
R1
Sat 15:45  Table 5
43   
Daniel Lorentzen-Styr
Raymond Kandola
Sat 16:14  Table 3
44   
Anders Lie
R1
Odd Martin Asp
Sat 16:28  Table 6

Loser round 3

Race to 5
45   
Trond-Michael Borrie Stensrød
R2
Martin Løvbakk Iversen
R1
Sat 16:58  Table 5
46   
Henning Ingvorsen
Kent Hansen
Sat 16:30  Table 8
47   
Espen Kristiansen
Joakim Langkås
Sat 16:38  Table 7
48   
Jan Atle Kofoed
Egil Arne Sørensen
Sat 17:05  Table 4

Losers qualification

Race to 6
49   
Trond-Michael Borrie Stensrød
R2
Arne Wiese-Hansen
Sat 18:09  Table 5
50   
Henning Ingvorsen
Giena Tanilon
Sat 18:13  Table 2
51   
Espen Kristiansen
Anders Lie
Sat 18:18  Table 1
52   
Egil Arne Sørensen
Raymond Kandola
Sat 18:09  Table 3

Quarter final

Race to 6
53   
Vegard Daapan
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 19:32  Table 1
54   
Aria Senemar
Anders Lie
Sat 19:32  Table 3
55   
Daniel Lorentzen-Styr
R1
Henning Ingvorsen
Sat 19:33  Table 4
56   
Odd Martin Asp
R1
Raymond Kandola
R1
Sat 19:33  Table 2

Semi final

Race to 6
57   
Vegard Daapan
Aria Senemar
Sat 20:54  Table 1
58   
Daniel Lorentzen-Styr
Raymond Kandola
Sat 20:54  Table 3

Final

Race to 6
59   
Vegard Daapan
Raymond Kandola
Sat 22:14  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer