Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 1 - October 2, 2022

Pool-liga 2 Midt PL1199

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
6 (5/1) 43 (28/15)
65%
100
2 Olav Tømmerbakk
Molde Biljardklubb
8 (6/2) 60 (35/25)
58%
87
3 Marius Falch Fiveltun
Trondheim BK
5 (4/1) 37 (23/14)
62%
77
3 Øystein Asklund
Stoppball Nidaros BK
7 (5/2) 52 (32/20)
62%
77
5 Steinar Moe
Trondheim BK
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
64
5 Svein Rune Notøy
Molde Biljardklubb
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
64
5 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
3 (2/1) 21 (14/7)
67%
64
5 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
3 (2/1) 25 (12/13)
48%
64
9 Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
44
Show more
9 Torstein TrickWik Wik
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 24 (13/11)
54%
44
9 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
44
9 Tommy Eggen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
44
13 Bjørn Inge Dahlø
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
28
13 Anders Nordli
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
28
13 Erlend Fagermo
Trondheim BK
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
28
13 Odin Svedjan Moe
Trondheim BK
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
28
17 Mona Kleveland
Trondheim BK
1 (0/1) 8 (3/5)
38%
16
17 Are Lorentsen
Trondheim BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Frank Rishaug
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
16
17 Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
16
17 Terje Thorsø
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
16
17 Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
16
9993 Geir Aagesen
Stoppball Nidaros BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 28, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 1, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Stoppball Nidaros BK
More info
Velkommen til PL 1199 på K2 (hovedarena) og B1 (hjelpearena ved høy deltagelse) i 10 ball.

Oppstart kl 10.00 lørdag morgen.

Vår adresse er øvre Flatås veg 4, 7079 Flatåsen (gjelder begge arenaer).

Spørsmål til Rune Glørstad, tlf 93052693, eller Mail: runecorleone@hotmail.com

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Øystein Asklund
R1
Are Lorentsen
Sat 09:36  Table 7
2   
Odin Svedjan Moe
Walk Over
 
3   
Mona Kleveland
Tommy Eggen
Sat 09:30  Table 4
4   
Øyvind Fredheim
Geir Aagesen
Sat 09:30  Table 3
5   
Erlend Fagermo
Anders Nordli
Sat 09:36  Table 8
6   
Olav Tømmerbakk
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Sat 09:36  Table 1
7   
Bjørn Inge Dahlø
Terje Thorsø
Sat 09:36  Table 6
8   
Marius Falch Fiveltun
R1
Frank Rishaug
Sat 09:36  Table 2

Winner round 1

Race to 5
9   
Knut Isaksen
Øystein Asklund
Sat 10:51  Table 7
10   
Odin Svedjan Moe
Steinar Moe
Sat 10:07  Table 4
11   
Svein Rune Notøy
Tommy Eggen
Sat 10:23  Table 2
12   
Øyvind Fredheim
Morten Rakfjord
Sat 10:17  Table 3
13   
Torstein TrickWik Wik
Erlend Fagermo
Sat 10:37  Table 1
14   
Olav Tømmerbakk
Lars Petter Løkken
Sat 10:40  Table 8
15   
John-Ivar Rubach
R1
Bjørn Inge Dahlø
Sat 10:46  Table 6
16   
Marius Falch Fiveltun
Jahn Marius Wærnes
Sat 10:22  Table 5

Loser round 1

Race to 5
17   
Are Lorentsen
Jahn Marius Wærnes
Sat 11:23  Table 5
18   
Walk Over
Bjørn Inge Dahlø
 
19   
Mona Kleveland
Olav Tømmerbakk
Sat 11:32  Table 8
20   
Geir Aagesen
Erlend Fagermo
 
21   
Anders Nordli
Øyvind Fredheim
Sat 11:33  Table 3
22   
Hanne Cathrine Mikalsdatter Reksen
Tommy Eggen
Sat 11:18  Table 2
23   
Terje Thorsø
Odin Svedjan Moe
Sat 11:05  Table 4
24   
Frank Rishaug
Øystein Asklund
Sat 11:52  Table 6

Loser round 2

Race to 5
25   
Jahn Marius Wærnes
Bjørn Inge Dahlø
Sat 11:59  Table 5
26   
Olav Tømmerbakk
Erlend Fagermo
Sat 12:32  Table 3
27   
Anders Nordli
Tommy Eggen
Sat 12:32  Table 8
28   
Odin Svedjan Moe
Øystein Asklund
Sat 12:44  Table 6

Winners qualification

Race to 5
29   
Knut Isaksen
Steinar Moe
Sat 12:01  Table 2
30   
Svein Rune Notøy
Morten Rakfjord
Sat 12:23  Table 4
31   
Torstein TrickWik Wik
R1
Lars Petter Løkken
Sat 11:49  Table 1
32   
John-Ivar Rubach
Marius Falch Fiveltun
Sat 11:53  Table 7

Losers qualification

Race to 5
33   
Jahn Marius Wærnes
Svein Rune Notøy
Sat 13:07  Table 4
34   
Olav Tømmerbakk
Knut Isaksen
Sat 13:33  Table 3
35   
Tommy Eggen
John-Ivar Rubach
Sat 13:11  Table 5
36   
Øystein Asklund
Torstein TrickWik Wik
Sat 13:26  Table 2

Quarter final

Race to 5
37   
Steinar Moe
R1
Øystein Asklund
Sat 15:11  Table 4
38   
Morten Rakfjord
John-Ivar Rubach
Sat 15:11  Table 3
39   
Lars Petter Løkken
Olav Tømmerbakk
Sat 15:11  Table 2
40   
Marius Falch Fiveltun
Svein Rune Notøy
Sat 15:11  Table 1

Semi final

Race to 5
41   
Øystein Asklund
John-Ivar Rubach
Sat 16:38  Table 1
42   
Olav Tømmerbakk
Marius Falch Fiveltun
Sat 16:38  Table 2

Final

Race to 5
43   
John-Ivar Rubach
Olav Tømmerbakk
Sat 18:01  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer