Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 11, 2022

Plan B House Tourney 9-Ball: CLOWN, 5 eu entry

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jimmy Plan B
8 (7/1) 16 (12/4)
75%
2 Sebastian Henstra
8 (6/2) 15 (11/4)
73%
3 Antoine Maignan
6 (4/2) 13 (7/6)
54%
3 Othniel Visky
6 (4/2) 13 (7/6)
54%
5 Bas Peters
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
5 Patrik Puyn
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Casper Caldecourt
4 (3/1) 9 (7/2)
78%
5 Michel van der Bilt
3 (2/1) 8 (5/3)
63%
9 Max Smit
4 (2/2) 13 (5/8)
38%
Show more
9 Herman Douma
5 (3/2) 10 (7/3)
70%
9 Vincent Van Gogh
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Francesco Soncina
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
13 Rein Scheidegger
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
13 Blaise Rojosojos
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
13 Nikola Edelsztejn
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
13 Eve Hoongrajok
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
17 Sem Van den berg
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Mees Dorman
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Albert Raaijmakers
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Niko Angelov
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Niels Vriesema
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Ray L
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Kaj Jansen
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 jan rotteveel
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
25 Tamás Adorjáni
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
25 Viggo Snel
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Branko Bersma
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
25 Nino Kool
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
25 Riska de Wit
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
25 Annet Planb
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
Starts Apr 11, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (31 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
More info
Toernooi voor de wat mindere pooler.
Inspelen mag vanaf opening, het toernooi start om 19:00 uur.
double knock out.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Michel van der Bilt
Walk Over
 
2   
Netherlands
Rein Scheidegger
Belgium
Mees Dorman
Mon 19:13  Table 2
3   
Netherlands
Sem Van den berg
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:13  Table 1
4   
Netherlands
Vincent Van Gogh
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:13  Table 3
5   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Patrik Puyn
Mon 19:13  Table 5
6   
Netherlands
Niko Angelov
Netherlands
Sebastian Henstra
Mon 19:14  Table 6
7   
Moldova
Nikola Edelsztejn
Netherlands
Annet Planb
Mon 19:15  Table 7
8   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Max Smit
Mon 19:28  Table 1
9   
Netherlands
Viggo Snel
France
Antoine Maignan
Mon 19:29  Table 2
10   
United States
Eve Hoongrajok
Netherlands
Albert Raaijmakers
Mon 19:32  Table 5
11   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Nino Kool
Mon 19:35  Table 3
12   
Netherlands
Herman Douma
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 19:35  Table 6
13   
Hungary
Othniel Visky
Italy
Francesco Soncina
Mon 19:44  Table 7
14   
Netherlands
jan rotteveel
Netherlands
Branko Bersma
Mon 19:44  Table 3
15   
Netherlands
Bas Peters
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 19:47  Table 2
16   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Hungary
Tamás Adorjáni
Mon 19:48  Table 5

Winner round 1

Race to 2
17   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 19:49  Table 6
18   
Netherlands
Sem Van den berg
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 19:58  Table 1
19   
Netherlands
Patrik Puyn
Netherlands
Niko Angelov
Mon 20:15  Table 6
20   
Moldova
Nikola Edelsztejn
Netherlands
Max Smit
Mon 20:16  Table 7
21   
France
Antoine Maignan
United States
Eve Hoongrajok
Mon 20:19  Table 2
22   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:21  Table 1
23   
Hungary
Othniel Visky
Netherlands
jan rotteveel
Mon 21:07  Table 3
24   
Netherlands
Bas Peters
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 20:34  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Belgium
Mees Dorman
 
26   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 21:06  Table 1
27   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Sebastian Henstra
Mon 20:37  Table 2
28   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Ray L
Mon 20:30  Table 6
29   
Netherlands
Viggo Snel
Netherlands
Albert Raaijmakers
Mon 21:02  Table 6
30   
Netherlands
Nino Kool
Netherlands
Herman Douma
Mon 20:05 
31   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Branko Bersma
Mon 21:08  Table 7
32   
Netherlands
Kaj Jansen
Hungary
Tamás Adorjáni
Mon 21:31  Table 2

Loser round 2

Race to 2
33   
Belgium
Mees Dorman
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 21:12  Table 6
34   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
jan rotteveel
Mon 21:35  Table 3
35   
Netherlands
Sebastian Henstra
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:32  Table 1
36   
Netherlands
Ray L
United States
Eve Hoongrajok
Mon 21:02  Table 2
37   
Netherlands
Albert Raaijmakers
Moldova
Nikola Edelsztejn
Mon 21:41  Table 7
38   
Netherlands
Herman Douma
Netherlands
Niko Angelov
Mon 21:02  Table 7
39   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Sem Van den berg
Mon 21:44  Table 1
40   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 21:47  Table 2

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 21:33  Table 6
42   
Netherlands
Patrik Puyn
Netherlands
Max Smit
Mon 22:06  Table 2
43   
France
Antoine Maignan
England
Casper Caldecourt
Mon 22:10  Table 3
44   
Hungary
Othniel Visky
Netherlands
Bas Peters
Mon 22:11  Table 6

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 22:26  Table 1
46   
Netherlands
Sebastian Henstra
United States
Eve Hoongrajok
Mon 22:13  Table 1
47   
Moldova
Nikola Edelsztejn
Netherlands
Herman Douma
Mon 22:07  Table 3
48   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 22:23 

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Max Smit
Mon 22:49  Table 3
50   
Netherlands
Sebastian Henstra
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 22:34  Table 2
51   
Netherlands
Herman Douma
Hungary
Othniel Visky
Tue 17:51  Table 6
52   
Italy
Francesco Soncina
France
Antoine Maignan
Tue 17:51  Table 7

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Michel van der Bilt
France
Antoine Maignan
Tue 17:51 
54   
Netherlands
Patrik Puyn
Netherlands
Sebastian Henstra
Tue 17:52 
55   
England
Casper Caldecourt
Hungary
Othniel Visky
Tue 17:52 
56   
Netherlands
Bas Peters
Netherlands
Jimmy Plan B
Tue 17:52 

Semi final

Race to 3
57   
France
Antoine Maignan
Netherlands
Sebastian Henstra
Tue 17:52 
58   
Hungary
Othniel Visky
Netherlands
Jimmy Plan B
Tue 17:52 

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Sebastian Henstra
Netherlands
Jimmy Plan B
Tue 17:52 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants