Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 28, 2021

Plan B House Tourney 9-Ball: CLOWN, 10eu entry

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Niels Vriesema
7 (6/1) 22 (15/7)
68%
2 Mads Voorhoeve
6 (4/2) 18 (11/7)
61%
3 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 18 (11/7)
61%
5 Bas Claxon
4 (3/1) 12 (7/5)
58%
5 patrick poker
4 (3/1) 13 (8/5)
62%
5 Antonio Alexander Ferreira kaspers
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
5 Francesco Soncina
5 (3/2) 14 (8/6)
57%
9 Riska de Wit
Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
9 Arjan Zantinge
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
Show more
9 Ray L
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
9 Agus Mujiarto
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
13 Mauro Hernandez
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
13 Rein Scheidegger
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
13 Eve Hoongrajok
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
13 Faisol Subroto
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
17 Casper Caldecourt
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Janos rotterveel
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Monique Post
Plan B
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Jimmy Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Blaise Rojosojos
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Annet Planb
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
17 Yulia Belozerova
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
17 John Toe-Bin
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
888 Vasco Fitzjim
4 (4/0) 13 (9/4)
69%
Starts Jul 28, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
More info
Toernooi voor de wat mindere pooler.
Inspelen mag vanaf 12:00, het toernooi start om 19:00.
Max 24 spelers, double knock out tot de kwartfinale.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Netherlands
Rein Scheidegger
Walk Over
 
2   
Netherlands
Faisol Subroto
Netherlands
Ray L
Wed 18:59  Table 1
3   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
patrick poker
Wed 19:16  Table 2
4   
Walk Over
Netherlands
Annet Planb
 
5   
Netherlands
Riska de Wit
Walk Over
 
6   
Italy
Mauro Hernandez
Netherlands
Yulia Belozerova
Wed 18:59  Table 6
7   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Vasco Fitzjim
Wed 18:59  Table 3
8   
Walk Over
Netherlands
Agus Mujiarto
 
9   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Walk Over
 
10   
Netherlands
Bas Claxon
England
Casper Caldecourt
Wed 19:18  Table 7
11   
United States
Eve Hoongrajok
Netherlands
Jimmy Plan B
Wed 19:16  Table 1
12   
Walk Over
Netherlands
Arjan Zantinge
 
13   
Netherlands
Arthur Sieger
Walk Over
 
14   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Niels Vriesema
Wed 18:59  Table 2
15   
Ireland
John Toe-Bin
Netherlands
Blaise Rojosojos
Wed 18:59  Table 7
16   
Walk Over
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
 

Winner round 1

Race to 2
17   
Netherlands
Rein Scheidegger
Netherlands
Ray L
Wed 19:23  Table 6
18   
Netherlands
patrick poker
Netherlands
Annet Planb
Wed 19:57  Table 2
19   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Yulia Belozerova
Wed 19:31  Table 7
20   
Netherlands
Vasco Fitzjim
Netherlands
Agus Mujiarto
Wed 19:59  Table 6
21   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Bas Claxon
Wed 19:41  Table 3
22   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Arjan Zantinge
Wed 19:59  Table 3
23   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Niels Vriesema
Wed 19:45  Table 1
24   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Wed 19:35  Table 6

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Netherlands
Faisol Subroto
 
26   
Netherlands
Monique Post
Walk Over
 
27   
Walk Over
Italy
Mauro Hernandez
 
28   
American Samoa
Janos rotterveel
Walk Over
 
29   
Walk Over
England
Casper Caldecourt
 
30   
United States
Eve Hoongrajok
Walk Over
 
31   
Walk Over
Italy
Francesco Soncina
 
32   
Ireland
John Toe-Bin
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Faisol Subroto
Netherlands
Blaise Rojosojos
Wed 20:26  Table 1
34   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Arthur Sieger
Wed 20:11  Table 7
35   
Italy
Mauro Hernandez
Netherlands
Jimmy Plan B
Wed 20:22  Table 2
36   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Mads Voorhoeve
  Table 1
37   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
Agus Mujiarto
Wed 20:31  Table 7
38   
United States
Eve Hoongrajok
Netherlands
Yulia Belozerova
Wed 20:27  Table 3
39   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Annet Planb
Wed 20:45  Table 3
40   
Ireland
John Toe-Bin
Netherlands
Rein Scheidegger
Wed 20:30  Table 6

Winners qualification

Race to 2
41   
Netherlands
Ray L
Netherlands
patrick poker
Wed 20:46  Table 7
42   
Netherlands
Riska de Wit
Netherlands
Vasco Fitzjim
Wed 20:47  Table 6
43   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Arjan Zantinge
Wed 20:48  Table 1
44   
Netherlands
Niels Vriesema
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Wed 20:52  Table 2

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Faisol Subroto
Netherlands
Arthur Sieger
Wed 21:11  Table 1
46   
Italy
Mauro Hernandez
Netherlands
Mads Voorhoeve
Wed 21:11  Table 1
47   
Netherlands
Agus Mujiarto
United States
Eve Hoongrajok
Wed 21:15  Table 2
48   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Rein Scheidegger
Wed 21:19  Table 3

Losers qualification

Race to 2
49   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Riska de Wit
Wed 21:21  Table 6
50   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Ray L
Wed 21:31  Table 1
51   
Netherlands
Agus Mujiarto
Netherlands
Niels Vriesema
Wed 21:31  Table 2
52   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Arjan Zantinge
Wed 21:41  Table 3

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
patrick poker
Netherlands
Mads Voorhoeve
Wed 22:07  Table 1
54   
Netherlands
Vasco Fitzjim
Italy
Francesco Soncina
Wed 22:07  Table 6
55   
Netherlands
Bas Claxon
Netherlands
Niels Vriesema
Wed 22:07  Table 7
56   
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
Netherlands
Arthur Sieger
Wed 22:07  Table 2

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Vasco Fitzjim
 
58   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Arthur Sieger
Wed 22:46  Table 2

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Niels Vriesema
Wed 23:33  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants