Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 18 - August 19, 2021

Pictures Summer Cup II - turniej 4/5

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Zbigniew Śliwak
7 (4/3) 42 (23/19)
55%
2 Robert Kuba Kozioł
7 (6/1) 42 (27/15)
64%
3 Michał Kopczyński
6 (3/3) 39 (19/20)
49%
3 Marek Głód
5 (2/3) 25 (12/13)
48%
5 Tomek Kielmans
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
5 Łukasz Bojanowicz
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
5 Janusz Stępowski
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
5 Daniel Hornowski
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
9 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9 Kamil Wdowiarski
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
Starts Aug 18, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Summer Cup II
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robert Kuba Kozioł 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Daniel Hornowski 4 3 0 1 13 7 6 0 0 0 0.65 3
3 Michał Kopczyński 4 2 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
4 Zbigniew Śliwak 4 1 0 3 11 15 -4 0 0 0 0.423 1
5 Kamil Wdowiarski 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Łukasz Bojanowicz 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Tomek Kielmans 3 2 0 1 10 9 1 0 0 0 0.526 2
3 Marek Głód 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Janusz Stępowski 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 20:03 
2-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Michał Kopczyński
Wed 18:42 
3-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Tomek Kielmans
Wed 19:56 
4-B   
Poland
Marek Głód
Poland
Janusz Stępowski
Wed 19:37 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Michał Kopczyński
Wed 19:28 
6-A   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Kamil Wdowiarski
Wed 19:24 
7-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Janusz Stępowski
Wed 18:52 
8-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wolny Los1
 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Kamil Wdowiarski
Wed 20:32 
10-A   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 20:00 
11-B   
Poland
Janusz Stępowski
Wolny Los1
 
12-B   
Poland
Tomek Kielmans
Poland
Marek Głód
Wed 20:29 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 20:03 
14-A   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Daniel Hornowski
Wed 20:56 
15-B   
Wolny Los1
Poland
Marek Głód
 
16-B   
Poland
Janusz Stępowski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 20:29 

Round 5

Race to 4
17-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Daniel Hornowski
Wed 21:23 
18-A   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 21:08 
19-B   
Poland
Marek Głód
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 18:56 
20-B   
Wolny Los1
Poland
Tomek Kielmans
 

Quarter final

Race to 4
21   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Janusz Stępowski
Wed 21:52 
22   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Tomek Kielmans
Wed 21:52 
23   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Marek Głód
Wed 21:52 
24   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 21:52 

Semi final

Race to 4
25   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:38 
26   
Poland
Marek Głód
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 22:20 

Final

Race to 4
27   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 23:19 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants