Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 11 - August 12, 2021

Pictures Summer Cup II - turniej 3/5

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Michał Kopczyński
6 (5/1) 30 (23/7)
77%
2 Marek Głód
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
3 Marta Anna Wawrzyn
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
3 Ara Galstyan
5 (2/3) 30 (15/15)
50%
5 Łukasz Bojanowicz
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
5 Krzysztof Majkowski
4 (3/1) 21 (15/6)
71%
5 Tomasz Bukowski
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
5 Kamil Wdowiarski
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
9 Robert Kuba Kozioł
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9 Zbigniew Śliwak
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
9 Daniel Hornowski
3 (0/3) 17 (5/12)
29%
Starts Aug 11, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Summer Cup II
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Bukowski 2 1 0 1 8 7 1 0 0 0 0.533 1
2 Marta Anna Wawrzyn 2 1 0 1 7 6 1 0 0 0 0.538 1
3 Marek Głód 2 1 0 1 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 3 2 0 1 11 4 7 0 0 0 0.733 2
2 Łukasz Bojanowicz 3 2 0 1 8 8 0 0 0 0 0.5 2
3 Ara Galstyan 3 1 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 1
4 Zbigniew Śliwak 3 1 0 2 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Majkowski 3 3 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 3
2 Kamil Wdowiarski 3 2 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 2
3 Robert Kuba Kozioł 3 1 0 2 7 11 -4 0 0 0 0.389 1
4 Daniel Hornowski 3 0 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Marek Głód
Wed 20:16 
2-B   
Ara Galstyan
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 18:54 
3-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Michał Kopczyński
Wed 19:20 
4-C   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Kamil Wdowiarski
Wed 18:55 
5-C   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 19:41 

Round 2

Race to 4
6-A   
Poland
Marek Głód
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Wed 18:55 
7-B   
Ara Galstyan
Poland
Michał Kopczyński
Wed 19:51 
8-B   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 19:59 
9-C   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 20:26 
10-C   
Poland
Kamil Wdowiarski
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 20:02 

Round 3

Race to 4
11-A   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 19:34 
12-B   
Ara Galstyan
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 20:29 
13-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 20:29 
14-C   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Krzysztof Majkowski
Wed 20:57 
15-C   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Kamil Wdowiarski
Wed 20:57 

Quarter final

Race to 4
16   
Poland
Tomasz Bukowski
Ara Galstyan
Wed 21:43 
17   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Kamil Wdowiarski
Wed 21:43 
18   
Poland
Krzysztof Majkowski
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Wed 21:43 
19   
Poland
Marek Głód
Poland
Łukasz Bojanowicz
Wed 21:43 

Semi final

Race to 4
20   
Ara Galstyan
Poland
Michał Kopczyński
Wed 21:54 
21   
Poland
Marta Anna Wawrzyn
Poland
Marek Głód
Wed 22:14 

Final

Race to 4
22   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Marek Głód
Wed 22:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants