Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 8 - September 9, 2021

Pictures Cup XV - turniej 2/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Artur Zasztowt
5 (4/1) 34 (20/14)
59%
2 Tomasz Bukowski
6 (3/3) 33 (17/16)
52%
3 Michał Kopczyński
5 (4/1) 29 (17/12)
59%
3 Robert Kuba Kozioł
4 (3/1) 27 (16/11)
59%
5 Marek Głód
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
5 Łukasz Bojanowicz
4 (1/3) 24 (10/14)
42%
5 Zbigniew Śliwak
4 (1/3) 24 (10/14)
42%
5 Pawel Wychowski
4 (1/3) 22 (10/12)
45%
9 Pawel Miechowiecki
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Daniel Hornowski
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
9 Rafał Banaszek
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
Starts Sep 8, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Cup XV and Ranking Warszawy 2021/22
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robert Kuba Kozioł 2 2 0 0 10 5 5 0 0 0 0.667 2
2 Artur Zasztowt 2 1 0 1 8 8 0 0 0 0 0.5 1
3 Daniel Hornowski 2 0 0 2 5 10 -5 0 0 0 0.333 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marek Głód 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Łukasz Bojanowicz 3 1 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
3 Zbigniew Śliwak 3 1 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
4 Pawel Miechowiecki 3 1 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 3
2 Pawel Wychowski 3 1 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 1
3 Tomasz Bukowski 3 1 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 1
4 Rafał Banaszek 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Daniel Hornowski
Wed 18:44 
2-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 19:11 
3-B   
Poland
Marek Głód
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 18:43 
4-C   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Pawel Wychowski
Wed 19:15 
5-C   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 19:31 

Round 2

Race to 4
6-A   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 20:26 
7-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 20:05 
8-B   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Marek Głód
Wed 20:11 
9-C   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 21:19 
10-C   
Poland
Pawel Wychowski
Poland
Michał Kopczyński
Wed 18:43 

Round 3

Race to 4
11-A   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Artur Zasztowt
Wed 19:41 
12-B   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Marek Głód
Wed 20:48 
13-B   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 20:48 
14-C   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Michał Kopczyński
Wed 20:39 
15-C   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Pawel Wychowski
Wed 20:14 

Quarter final

Race to 4
16   
Poland
Marek Głód
Poland
Artur Zasztowt
Wed 22:05 
17   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:05 
18   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 22:05 
19   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Pawel Wychowski
Wed 22:05 

Semi final

Race to 4
20   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:34 
21   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 22:47 

Final

Race to 4
22   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 23:25 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants