Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 1 - September 2, 2021

Pictures Cup XV - turniej 1/15

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Artur Zasztowt
6 (5/1) 34 (20/14)
59%
2 Michał Kopczyński
6 (5/1) 30 (21/9)
70%
3 Zbigniew Śliwak
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
3 Tomasz Bukowski
6 (4/2) 31 (18/13)
58%
5 Robert Kuba Kozioł
4 (1/3) 27 (12/15)
44%
5 Marek Głód
5 (3/2) 31 (16/15)
52%
5 Daniel Hornowski
4 (0/4) 25 (9/16)
36%
5 Rafał Banaszek
5 (1/4) 26 (10/16)
38%
9 Pawel Miechowiecki
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
Starts Sep 1, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pictures Cup XV and Ranking Warszawy 2021/22
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Bukowski 4 3 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 3
2 Zbigniew Śliwak 4 3 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 3
3 Marek Głód 4 3 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 3
4 Rafał Banaszek 4 1 0 3 9 12 -3 0 0 0 0.429 1
5 Pawel Miechowiecki 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michał Kopczyński 3 3 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 3
2 Artur Zasztowt 3 2 0 1 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
3 Robert Kuba Kozioł 3 1 0 2 10 11 -1 0 0 0 0.476 1
4 Daniel Hornowski 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 20:41 
2-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Marek Głód
Wed 18:56 
3-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Artur Zasztowt
Wed 18:56 
4-B   
Poland
Daniel Hornowski
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 19:00 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Marek Głód
Wed 20:00 
6-A   
Poland
Pawel Miechowiecki
Poland
Rafał Banaszek
Wed 19:24 
7-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 19:37 
8-B   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Daniel Hornowski
Wed 19:37 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Marek Głód
Poland
Rafał Banaszek
Wed 20:32 
10-A   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 21:03 
11-B   
Poland
Michał Kopczyński
Poland
Daniel Hornowski
Wed 20:19 
12-B   
Poland
Robert Kuba Kozioł
Poland
Artur Zasztowt
Wed 20:19 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Zbigniew Śliwak
Wed 19:53 
14-A   
Poland
Marek Głód
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 18:59 

Round 5

Race to 4
15-A   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Pawel Miechowiecki
Wed 19:53 
16-A   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Tomasz Bukowski
Wed 20:00 

Quarter final

Race to 4
17   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Daniel Hornowski
Wed 21:58 
18   
Poland
Marek Głód
Poland
Artur Zasztowt
Wed 21:58 
19   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Robert Kuba Kozioł
Wed 21:58 
20   
Poland
Rafał Banaszek
Poland
Michał Kopczyński
Wed 21:58 

Semi final

Race to 4
21   
Poland
Tomasz Bukowski
Poland
Artur Zasztowt
Wed 22:38 
22   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Michał Kopczyński
Wed 22:22 

Final

Race to 4
23   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Michał Kopczyński
Wed 23:06 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants