Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 3, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 7EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Krijn Schuurman
6 (6/0) 25 (19/6)
76%
2 richard van schooneveld
8 (6/2) 30 (18/12)
60%
3 Jeffrey Bosch
6 (4/2) 23 (13/10)
57%
3 Bence Mihálka
7 (5/2) 20 (13/7)
65%
5 Arthur Sieger
Plan B
6 (4/2) 17 (9/8)
53%
5 Massimiliano Donini
4 (3/1) 16 (11/5)
69%
5 Bas Gerrits
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
5 Vincent Van Gogh
4 (3/1) 14 (9/5)
64%
9 Niels Vriesema
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
Show more
9 Steffen Klein PDC
Pool en Dart Cafe Volendam
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
9 Gabriel Khamis
5 (3/2) 16 (8/8)
50%
9 John Toe-bin
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
13 Bob Blom
4 (2/2) 11 (6/5)
55%
13 Casper Caldecourt
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
13 David Asghedom
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
13 Jimmy Plan B
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
17 James Myers
Plan B
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Ray L
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
17 Janos rotterveel
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
17 Jolien Schuurman
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
17 Monique Post
Plan B
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Rein Scheidegger
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
17 Kim Singer
Plan B
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Annet Planb
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
25 Yvette Hoekstra
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Mac Munro
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Elrico van Keulen
Pool en Dart Cafe Volendam
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Arjan Zantinge
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Stefano Spelta
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Wisse van Dam
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Mads Voorhoeve
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
Entry deadline Aug 3, 2020, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 3, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
tot 30 deelnemers 1e prijs: 20 euro tegoed bon, 2de prijs 10 euro tegoed bon.
boven 30 deelnemers 1e prijs 30 tegoed bon, 2de prijs 20 euro tegoed bon

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Elrico van Keulen
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 19:19  Table 7
2   
Netherlands
Monique Post
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 18:57  Table 2
3   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Ray L
Mon 18:57  Table 3
4   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 18:57  Table 4
5   
Netherlands
Kim Mi-Soon Singer
United Kingdom
James Myers
Mon 18:57  Table 1
6   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 19:24  Table 1
7   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 18:57  Table 6
8   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 18:57  Table 7
9   
Netherlands
John Toe-bin
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 19:53  Table 1
10   
Netherlands
Stefano Spelta
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 19:27  Table 4
11   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 19:28  Table 6
12   
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
England
Casper Caldecourt
Mon 19:42  Table 5
13   
Hungary
Bence Mihálka
Italy
Massimiliano Donini
Mon 19:44  Table 7
14   
Netherlands
Yvette Hoekstra
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 19:46  Table 8
15   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:02  Table 5
16   
Netherlands
Wisse van Dam
Netherlands
Bob Blom
Mon 19:45  Table 2

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Krijn Schuurman
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:12  Table 7
18   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 20:01  Table 6
19   
Netherlands
Kim Mi-Soon Singer
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 20:19  Table 3
20   
Netherlands
Jeffrey Bosch
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 19:53  Table 3
21   
Netherlands
John Toe-bin
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 20:24  Table 2
22   
Netherlands
Vincent Van Gogh
England
Casper Caldecourt
Mon 20:31  Table 1
23   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 20:39  Table 4
24   
Netherlands
Steffen Klein PDC
Netherlands
Bob Blom
Mon 20:46  Table 7

Loser round 1

Race to 2
25   
Netherlands
Elrico van Keulen
Netherlands
Monique Post
Mon 20:36  Table 5
26   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 19:59  Table 4
27   
United Kingdom
James Myers
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:19  Table 5
28   
Netherlands
richard van schooneveld
Scotland
Mac Munro
Mon 20:12  Table 1
29   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Stefano Spelta
Mon 20:54  Table 2
30   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
Mon 20:20  Table 6
31   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 20:28  Table 8
32   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Wisse van Dam
Mon 20:07  Table 2

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Monique Post
Netherlands
Bob Blom
Mon 21:03  Table 1
34   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 21:00  Table 4
35   
United Kingdom
James Myers
England
Casper Caldecourt
Mon 21:06  Table 3
36   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 21:00  Table 7
37   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Rein Scheidegger
Mon 21:21  Table 4
38   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Kim Mi-Soon Singer
Mon 21:11  Table 2
39   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Ray L
Mon 20:59  Table 5
40   
Netherlands
Jimmy Plan B
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:49  Table 6

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:21  Table 1
42   
Netherlands
Bas Gerrits
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 21:30  Table 3
43   
Netherlands
John Toe-bin
Netherlands
Vincent Van Gogh
Mon 21:39  Table 2
44   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Steffen Klein PDC
Mon 21:39  Table 4

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Bob Blom
Netherlands
Gabriel Khamis
Mon 21:22  Table 6
46   
England
Casper Caldecourt
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:38  Table 7
47   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
David Asghedom
Mon 21:44  Table 1
48   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 21:29  Table 5

Losers qualification

Race to 2
49   
Netherlands
Gabriel Khamis
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 22:14  Table 3
50   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Niels Vriesema
Mon 21:58  Table 2
51   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Steffen Klein PDC
Mon 22:08  Table 1
52   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
John Toe-bin
Mon 22:00  Table 7

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 22:38  Table 1
54   
Netherlands
Bas Gerrits
Hungary
Bence Mihálka
Mon 22:38  Table 2
55   
Netherlands
Vincent Van Gogh
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 22:38  Table 7
56   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 22:38  Table 3

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Krijn Schuurman
Hungary
Bence Mihálka
Mon 23:04  Table 2
58   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Jeffrey Bosch
Mon 23:14  Table 1

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 23:49  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment