Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 24, 2020

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL CLOWN 5EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bence Mihálka
7 (6/1) 31 (20/11)
65%
2 Sami Arous
8 (6/2) 30 (17/13)
57%
3 Arthur Sieger
Plan B
5 (4/1) 23 (14/9)
61%
3 Jolien Schuurman
7 (5/2) 25 (16/9)
64%
5 Coen Bekink
6 (4/2) 22 (14/8)
64%
5 Jeroen van Dokkum
4 (3/1) 18 (9/9)
50%
5 Krijn Schuurman
4 (3/1) 14 (11/3)
79%
5 Niels Vriesema
4 (3/1) 15 (10/5)
67%
9 Casper Caldecourt
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
Show more
9 Janos rotterveel
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
9 Mac Munro
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
9 Alex Murphy
5 (3/2) 16 (9/7)
56%
13 Yvette Hoekstra
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
13 richard van schooneveld
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
13 Michel van der Bilt
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
13 Kaj Jansen
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
17 David Asghedom
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 ogulcan cevizoglu
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
17 Massimiliano Donini
3 (1/2) 10 (5/5)
50%
17 Bas Gerrits
3 (1/2) 11 (6/5)
55%
17 Arjan Zantinge
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Annet Planb
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
17 Nick Farrugia
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Mads Voorhoeve
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
25 Ray L
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
25 Rein Scheidegger
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Riska de Wit
Plan B
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Jimmy Plan B
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Tonnie 8ball Plan B Wood
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 7 (2/5)
29%
25 Kim Singer
Plan B
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
25 Francesco Soncina
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
Entry deadline Aug 24, 2020, 7:00 PM (local time)
Starts Aug 24, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee
More info
Kosten zijn 5 euro de neus en we starten om 19:00. Inspelen mag vanaf 14:00. 1e prijs 20 euro tegoed bon, 2de prijs 10 euro tegoed bon. 3e en 4e prijs krijgen een muntje. Max 32 personen, koppels zijn toegestaan..

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 19:39  Table 6
2   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
Mon 19:04  Table 1
3   
Netherlands
David Asghedom
Tunisia
Sami Arous
Mon 19:05  Table 8
4   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Kim Mi-Soon Singer
Mon 19:12  Table 9
5   
Netherlands
Rein Scheidegger
Scotland
Mac Munro
Mon 19:04  Table 2
6   
Malta
Nick Farrugia
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 19:32  Table 2
7   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Riska de Wit
Mon 19:04  Table 3
8   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 19:04  Table 4
9   
Netherlands
Coen Bekink
Netherlands
Jimmy Plan B
Mon 19:04  Table 5
10   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 19:04  Table 6
11   
Netherlands
Kaj Jansen
Italy
Francesco Soncina
Mon 19:04  Table 7
12   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 19:33  Table 1
13   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Alex Murphy
Mon 19:42  Table 5
14   
ogulcan cevizoglu
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 19:33  Table 8
15   
Netherlands
Ray L
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 19:51  Table 4
16   
Netherlands
richard van schooneveld
England
Casper Caldecourt
Mon 19:51  Table 7

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Bas Gerrits
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 20:14  Table 4
18   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 20:00  Table 3
19   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 20:37  Table 3
20   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 20:09  Table 2
21   
Netherlands
Coen Bekink
Hungary
Bence Mihálka
Mon 20:06  Table 5
22   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 20:32  Table 1
23   
Netherlands
Niels Vriesema
ogulcan cevizoglu
Mon 20:35  Table 6
24   
Netherlands
Yvette Hoekstra
England
Casper Caldecourt
Mon 20:40  Table 7

Loser round 1

Race to 2
25   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Tonnie 8ball Plan B Wood
Mon 20:08  Table 6
26   
Tunisia
Sami Arous
Netherlands
Kim Mi-Soon Singer
Mon 20:01  Table 9
27   
Netherlands
Rein Scheidegger
Malta
Nick Farrugia
Mon 20:28  Table 7
28   
Netherlands
Riska de Wit
Italy
Massimiliano Donini
Mon 20:22  Table 3
29   
Netherlands
Jimmy Plan B
Netherlands
Arjan Zantinge
Mon 20:05  Table 1
30   
Italy
Francesco Soncina
Netherlands
Mads Voorhoeve
Mon 20:41  Table 4
31   
Netherlands
Alex Murphy
Netherlands
Blaise Rojosojos
Mon 20:20  Table 9
32   
Netherlands
Ray L
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 20:51  Table 5

Loser round 2

Race to 2
33   
Netherlands
Annet Planb
Netherlands
Yvette Hoekstra
Mon 21:24  Table 3
34   
Tunisia
Sami Arous
ogulcan cevizoglu
Mon 21:06  Table 3
35   
Malta
Nick Farrugia
Netherlands
Kaj Jansen
Mon 21:04  Table 2
36   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Coen Bekink
Mon 20:54  Table 6
37   
Netherlands
Arjan Zantinge
Netherlands
Michel van der Bilt
Mon 21:06  Table 4
38   
Netherlands
Mads Voorhoeve
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 21:10  Table 5
39   
Netherlands
Alex Murphy
Netherlands
David Asghedom
Mon 21:01  Table 1
40   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Bas Gerrits
Mon 21:14  Table 7

Winners qualification

Race to 3
41   
American Samoa
Janos rotterveel
Netherlands
Krijn Schuurman
Mon 21:13  Table 6
42   
Scotland
Mac Munro
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Mon 21:21  Table 1
43   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Arthur Sieger
Mon 21:55  Table 7
44   
Netherlands
Niels Vriesema
England
Casper Caldecourt
Mon 21:26  Table 5

Loser round 3

Race to 2
45   
Netherlands
Yvette Hoekstra
Tunisia
Sami Arous
Mon 21:51  Table 3
46   
Netherlands
Kaj Jansen
Netherlands
Coen Bekink
Mon 21:26  Table 2
47   
Netherlands
Michel van der Bilt
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 21:27  Table 4
48   
Netherlands
Alex Murphy
Netherlands
richard van schooneveld
Mon 21:34  Table 7

Losers qualification

Race to 3
49   
Tunisia
Sami Arous
Scotland
Mac Munro
Mon 22:32  Table 3
50   
Netherlands
Coen Bekink
American Samoa
Janos rotterveel
Mon 21:56  Table 2
51   
Netherlands
Jolien Schuurman
England
Casper Caldecourt
Mon 21:55  Table 4
52   
Netherlands
Alex Murphy
Hungary
Bence Mihálka
Mon 22:33  Table 7

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Krijn Schuurman
Netherlands
Jolien Schuurman
Mon 23:07  Table 2
54   
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Hungary
Bence Mihálka
Mon 23:07  Table 6
55   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Coen Bekink
Mon 23:07  Table 1
56   
Netherlands
Niels Vriesema
Tunisia
Sami Arous
Mon 23:07  Table 7

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Jolien Schuurman
Hungary
Bence Mihálka
Mon 23:40  Table 2
58   
Netherlands
Arthur Sieger
Tunisia
Sami Arous
Mon 23:43  Table 1

Final

Race to 4
59   
Hungary
Bence Mihálka
Tunisia
Sami Arous
Tue 00:15  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment