Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 3, 2018

Oslo Biljardklubb KT HFerie

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Damianos Giallourakis
Oslo BK
5 (5/0) 51 (29/22)
57%
100
2 Gintas Berzas
7 (5/2) 51 (32/19)
63%
87
3 Sebastian Meling
Oslo BK
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
74
3 Audun Bjerve
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 34 (21/13)
62%
74
5 Christian Wikeby
Oslo BK
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
61
5 Jack Nordby
Oslo BK
4 (3/1) 23 (15/8)
65%
61
5 Tore Mo
Oslo BK
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
61
5 Ivan Tadic
Oslo BK
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
61
9 Erik Gårdelöf
Oslo BK
4 (2/2) 31 (11/20)
35%
49
Show more
9 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
49
9 Jon Andersen Eide
Kongsvinger BK
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
49
9 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
49
13 Jozef Kwit
Oslo BK
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
37
13 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
37
13 Alexander Hagen
Oslo BK
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
37
13 Simen Jøndal
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
37
17 Marius Fredriksen
Vestby BK
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
29
17 Sundar K
Oslo BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
29
Entry deadline Oct 3, 2018, 6:05 PM (local time)
Starts Oct 3, 2018, 6:05 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
More info
9-ball med HC mellomdistanse eller etter antall deltakere, vinners brekk og 3 ball regel. NB: turneringen regnes ikke med i årsrankingen sammenlagt grunnet høstferie.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Norway
Jon Andersen Eide
Walk Over
 
2   
Lithuania
Gintas Berzas
59
Norway
Erik Gårdelöf
117
Wed 18:06  Table 2
3   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Sebastian Meling
 
5   
Norway
Alexander Hagen
Walk Over
 
6   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
7   
Norway
Tore Mo
Walk Over
 
8   
Walk Over
Norway
Christian Wikeby
 
9   
Norway
Audun Bjerve
Walk Over
 
10   
Norway
Stig Nesvik
52
Norway
Jack Nordby
52
Wed 18:06  Table 3
11   
Poland
Jozef Kwit
Walk Over
 
12   
Walk Over
Norway
Ivan Tadic
 
13   
Greece
Damianos Giallourakis
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Simen Jøndal
 
15   
Norway
Marius Fredriksen
60
India
Sundaramanikandan K
25
Wed 18:06  Table 4
16   
Walk Over
Norway
Umar Hayat Ali
 

Winner round 1

17   
Norway
Jon Andersen Eide
74
Norway
Erik Gårdelöf
117
Wed 18:53 
18   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
70
Norway
Sebastian Meling
76
Wed 18:07  Table 5
19   
Norway
Alexander Hagen
73
Norway
Jan Atle Kofoed
88
Wed 18:07  Table 6
20   
Norway
Tore Mo
30
Norway
Christian Wikeby
64
Wed 18:07  Table 7
21   
Norway
Audun Bjerve
64
Norway
Jack Nordby
52
Wed 18:53  Table 2
22   
Poland
Jozef Kwit
58
Norway
Ivan Tadic
36
Wed 18:07  Table 8
23   
Greece
Damianos Giallourakis
120
Norway
Simen Jøndal
42
Wed 18:07  Table 10
24   
India
Sundaramanikandan K
25
Norway
Umar Hayat Ali
97
Wed 18:53 

Loser round 1

25   
Walk Over
Lithuania
Gintas Berzas
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Norway
Marius Fredriksen
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Lithuania
Gintas Berzas
59
India
Sundaramanikandan K
25
Wed 19:23 
34   
Walk Over
Norway
Simen Jøndal
 
35   
Walk Over
Poland
Jozef Kwit
 
36   
Walk Over
Norway
Audun Bjerve
 
37   
Norway
Stig Nesvik
52
Norway
Christian Wikeby
64
Wed 18:53 
38   
Walk Over
Norway
Alexander Hagen
 
39   
Walk Over
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 
40   
Norway
Marius Fredriksen
60
Norway
Jon Andersen Eide
74
Wed 19:21 

Winners qualification

41   
Norway
Erik Gårdelöf
117
Norway
Sebastian Meling
76
Wed 19:21 
42   
Norway
Jan Atle Kofoed
88
Norway
Tore Mo
30
Wed 19:16 
43   
Norway
Jack Nordby
52
Norway
Ivan Tadic
36
Wed 19:29  Table 9
44   
Greece
Damianos Giallourakis
120
Norway
Umar Hayat Ali
97
Wed 19:45 

Loser round 3

45   
Lithuania
Gintas Berzas
59
Norway
Simen Jøndal
42
Wed 20:20 
46   
Poland
Jozef Kwit
58
Norway
Audun Bjerve
64
Wed 19:45 
47   
Norway
Christian Wikeby
64
Norway
Alexander Hagen
73
Wed 19:16 
48   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
70
Norway
Jon Andersen Eide
74
Wed 20:20 

Losers qualification

49   
Lithuania
Gintas Berzas
59
Norway
Jan Atle Kofoed
88
Wed 20:33 
50   
Norway
Audun Bjerve
64
Norway
Erik Gårdelöf
117
Wed 20:15  Table 6
51   
Norway
Christian Wikeby
64
Norway
Umar Hayat Ali
97
Wed 20:07 
52   
Norway
Jon Andersen Eide
74
Norway
Ivan Tadic
36
Wed 20:45 

Quarter final

53   
Norway
Sebastian Meling
76
Norway
Ivan Tadic
36
Wed 21:10  Table 2
54   
Norway
Tore Mo
30
Lithuania
Gintas Berzas
59
Wed 21:10  Table 4
55   
Norway
Jack Nordby
52
Norway
Audun Bjerve
64
Wed 21:10  Table 7
56   
Greece
Damianos Giallourakis
120
Norway
Christian Wikeby
64
Wed 21:10  Table 12

Semi final

57   
Norway
Sebastian Meling
76
Lithuania
Gintas Berzas
59
Wed 22:24 
58   
Norway
Audun Bjerve
64
Greece
Damianos Giallourakis
120
Wed 22:25 

Final

59   
Lithuania
Gintas Berzas
59
Greece
Damianos Giallourakis
120
Wed 23:09 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment