Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 29, 2020

Oslo BK X9 Sommer 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Erik Gårdelöf
Oslo BK
6 (5/1) 53 (30/23)
57%
100
2 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
6 (5/1) 54 (30/24)
56%
87
3 Ivan Blomqvist
Oslo BK
5 (3/2) 46 (26/20)
57%
74
3 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (3/1) 32 (21/11)
66%
74
5 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
61
5 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
3 (2/1) 21 (11/10)
52%
61
5 Per Hagen
Oslo BK
3 (2/1) 25 (12/13)
48%
61
5 Simen Jøndal
Oslo BK
3 (2/1) 31 (17/14)
55%
61
9 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
49
Show more
9 Kent Halldin
Oslo BK
3 (1/2) 28 (15/13)
54%
49
9 Erol Dane Mula
Oslo BK
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
49
9 Andris Viksninsh
2 (1/1) 16 (8/8)
50%
49
9 Tore Mo
Oslo BK
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
49
9 Vaios Evangelou
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
49
9 Pergantis Zalahas
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
49
17 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
29
17 Rune Fevang
Oslo BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
29
17 Rudi Mathisen
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
29
17 Kim Soo Garmark
Storgata BK
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
29
Entry deadline Jul 29, 2020, 6:20 PM (local time)
Starts Jul 29, 2020, 6:20 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Handicap With handicap
Rankings Oslo BK Summer-tour X 2020
Organizer Oslo BK
Contact Stig Nesvik (stignesvik@hotmail.com, 46552338)
More info
9-ball med 9 på spot, tre ball regel, vinners brekk hvor man spiller om åpningsbrekket. Turnering med X-regel blir den siste for denne gang- og forhåpentligvis den mest omtalte...

X-regel: Hver spiller har anledning til å si "pass" en gang i hvert parti - og da som inngående spiller ved å gi fra seg støtet, og spiller som var utgående, må fortsette på bordet.

Det er imidlertid flere X-faktorer som trolig vil dukke opp underveis. Den vesentligste faktoren som vil bli berørt - er safespillet. Den begrenser de beste spillernes safemuligheter og den åpner for at grisestøt må gjøres av grisen selv. Dermed får de aller beste spillerne noe mindre våpen denne gangen - mens den som grise-safer - risikerer selv å måtte rydde opp i griset sitt.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Norway
Kent Halldin
Walk Over
 
2   
Sweden
Ivan Blomqvist
100
Norway
Jan Thomassen
98
Wed 18:15  Table 3
3   
Norway
Per Hagen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Tore Mo
 
5   
Greece
Vaios Evangelou
Walk Over
 
6   
Walk Over
Norway
Umar Hayat Ali
 
7   
Norway
Rudi Mathisen
70
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Wed 18:15  Table 4
8   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
9   
Sweden
Erik Gårdelöf
Walk Over
 
10   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Philippines
Erol Dane Mula
106
Wed 18:15  Table 5
11   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Walk Over
 
12   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalahas
 
13   
Norway
Morten Bjellås
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Simen Jøndal
 
15   
Norway
Kim Soo Garmark
127
Norway
Rune Fevang
36
Wed 18:15  Table 6
16   
Walk Over
Andris Viksninsh
 

Winners qualification

17   
Norway
Kent Halldin
112
Norway
Jan Thomassen
98
Wed 19:39 
18   
Norway
Per Hagen
117
Norway
Tore Mo
41
Wed 18:16  Table 7
19   
Greece
Vaios Evangelou
59
Norway
Umar Hayat Ali
133
Wed 18:16  Table 8
20   
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 19:19  Table 5
21   
Sweden
Erik Gårdelöf
146
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Wed 18:54  Table 12
22   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
38
Greece
Pergantis Zalahas
52
Wed 18:16  Table 9
23   
Norway
Morten Bjellås
36
Norway
Simen Jøndal
39
Wed 18:17  Table 12
24   
Norway
Rune Fevang
36
Andris Viksninsh
55
Wed 18:55  Table 6

Loser round 1

25   
Walk Over
Sweden
Ivan Blomqvist
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Norway
Rudi Mathisen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Philippines
Erol Dane Mula
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Norway
Kim Soo Garmark
Walk Over
 

Losers qualification

33   
Sweden
Ivan Blomqvist
100
Norway
Rune Fevang
36
Wed 19:40  Table 3
34   
Walk Over
Norway
Morten Bjellås
 
35   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalahas
 
36   
Norway
Rudi Mathisen
70
Sweden
Erik Gårdelöf
146
Wed 19:36  Table 12
37   
Philippines
Erol Dane Mula
106
Norway
Stig Nesvik
58
Wed 20:02  Table 5
38   
Walk Over
Greece
Vaios Evangelou
 
39   
Walk Over
Norway
Tore Mo
 
40   
Norway
Kim Soo Garmark
127
Norway
Kent Halldin
112
Wed 20:35  Table 12

Last sixteen

41   
Norway
Jan Thomassen
98
Sweden
Ivan Blomqvist
100
R2
Wed 21:36  Table 4
42   
Norway
Per Hagen
117
Greece
Vaios Evangelou
59
Wed 21:38  Table 11
43   
Norway
Umar Hayat Ali
133
Greece
Pergantis Zalahas
52
Wed 21:38  Table 6
44   
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Norway
Kent Halldin
112
Wed 21:38  Table 7
45   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Norway
Morten Bjellås
36
 
46   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
38
Philippines
Erol Dane Mula
106
Wed 21:38  Table 12
47   
Norway
Simen Jøndal
39
Norway
Tore Mo
41
Wed 21:38  Table 9
48   
Andris Viksninsh
55
Sweden
Erik Gårdelöf
146
Wed 21:38  Table 8

Quarter final

49   
Sweden
Ivan Blomqvist
100
Norway
Per Hagen
117
Wed 22:38  Table 11
50   
Norway
Umar Hayat Ali
133
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Wed 22:48  Table 6
51   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
38
Wed 22:14  Table 7
52   
Norway
Simen Jøndal
39
Sweden
Erik Gårdelöf
146
R1
Wed 22:25  Table 12

Semi final

53   
Sweden
Ivan Blomqvist
100
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Wed 23:18  Table 12
54   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
38
Sweden
Erik Gårdelöf
146
Wed 23:29  Table 6

Final

55   
Norway
Jan Atle Kofoed
89
Sweden
Erik Gårdelöf
146
Thu 00:21  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment