Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 29, 2022

Oslo BK Klubbturnering 3

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
7 (5/1) 47 (28/19)
60%
1 Bahaeddin Dada
5 (4/0) 30 (21/9)
70%
3 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
5 (3/2) 41 (22/19)
54%
3 Levi Pavdeja
Oslo BK
7 (5/2) 48 (30/18)
63%
5 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
4 (3/1) 34 (17/17)
50%
5 Jarek (Barracuda) Kapuściński
Ask BC
4 (3/1) 33 (18/15)
55%
5 Robin Nathan
Unique BK
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
5 Roger Mølmann
Oslo BK
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
9 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
Show more
9 Simen Ekern Bakken
Gjøvik&Raufoss BK
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
9 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
9 Thomas Herbert-Andersen
Unique BK
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
13 Marius Solvang
Ask BC
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
13 Øyvind Dale
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
4 (2/2) 36 (18/18)
50%
13 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
17 Mark McGauley
Oslo BK
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
17 Vijay Jadhav
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
17 Hakan Dursun
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
17 Fernando Reyes
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Morten Bakken
Asker BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
17 Freddy Jansson
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
17 Pergantis Zalachas
Oslo BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
25 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
Entry deadline Jun 29, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Jun 29, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Oslo BK ranking 2020/2021
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen
More info
Husk kontanter
Med HCP
150 kr påmelding.
Minner på igjen at pauser over 5 minutter utenfor lokalene skal meldes.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Jan Atle Kofoed
Walk Over
 
2   
Norway
Stig Nesvik
60
Norway
Vijay Jadhav
65
Wed 18:07  Table 11
3   
Norway
Terje Kristoffersen
69
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Wed 18:07  Table 12
4   
Norway
Jan Thomassen
100
Norway
Marius Solvang
68
Wed 18:08  Table 13
5   
Norway
Umar Hayat Ali
Walk Over
 
6   
Norway
Fernando Reyes
70
Norway
Morten Bakken
92
Wed 18:09  Table 15
7   
United Kingdom
Mark McGauley
130
Albania
Levi Pavdeja
82
Wed 18:09  Table 16
8   
Walk Over
Sweden
Bahaeddin Dada
 
9   
Norway
Roger Mølmann
Walk Over
 
10   
Sweden
Freddy Jansson
80
Norway
Simen Ekern Bakken
118
Wed 18:09  Table 10
11   
Norway
Øyvind Dale
40
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
70
Wed 18:09  Table 1
12   
Walk Over
Norway
Astrid E. Pedersen
 
13   
Norway
Hakan Dursun
Walk Over
 
14   
Greece
Pergantis Zalachas
54
Norway
Thomas Herbert-Andersen
70
Wed 18:10  Table 2
15   
Norway
Robin Nathan
91
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 18:10  Table 6
16   
Walk Over
Norway
Pål Daud Fillipsveen
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Vijay Jadhav
65
Wed 18:53  Table 4
18   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Norway
Jan Thomassen
100
Wed 19:18  Table 1
19   
Norway
Umar Hayat Ali
140
Norway
Morten Bakken
92
Wed 18:56  Table 11
20   
Albania
Levi Pavdeja
82
Sweden
Bahaeddin Dada
90
Wed 18:42  Table 8
21   
Norway
Roger Mølmann
67
Norway
Simen Ekern Bakken
118
R1
Wed 19:03  Table 3
22   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
70
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 19:01  Table 9
23   
Norway
Hakan Dursun
50
Norway
Thomas Herbert-Andersen
70
Wed 19:27  Table 2
24   
Norway
Robin Nathan
91
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 19:11  Table 6

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Norway
Stig Nesvik
 
26   
Norway
Terje Kristoffersen
69
Norway
Marius Solvang
68
Wed 19:17  Table 13
27   
Walk Over
Norway
Fernando Reyes
 
28   
United Kingdom
Mark McGauley
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Freddy Jansson
 
30   
Norway
Øyvind Dale
Walk Over
 
31   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalachas
 
32   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Norway
Stig Nesvik
60
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 19:59  Table 6
34   
Norway
Marius Solvang
68
Norway
Hakan Dursun
50
Wed 20:06  Table 12
35   
Norway
Fernando Reyes
70
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Wed 20:20  Table 3
36   
United Kingdom
Mark McGauley
130
Norway
Simen Ekern Bakken
118
Wed 20:11  Table 5
37   
Sweden
Freddy Jansson
80
Albania
Levi Pavdeja
82
Wed 19:22  Table 12
38   
Norway
Øyvind Dale
40
Norway
Morten Bakken
92
Wed 19:35  Table 5
39   
Greece
Pergantis Zalachas
54
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Wed 20:21  Table 9
40   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Vijay Jadhav
65
Wed 20:14  Table 4

Winners qualification

Race to 5
41   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Jan Thomassen
100
Wed 20:22  Table 7
42   
Norway
Umar Hayat Ali
140
Sweden
Bahaeddin Dada
90
Wed 19:37 
43   
Norway
Roger Mølmann
67
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
70
Wed 20:22  Table 1
44   
Norway
Thomas Herbert-Andersen
70
Norway
Robin Nathan
91
Wed 20:03  Table 2

Loser round 3

Race to 5
45   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Norway
Marius Solvang
68
Wed 20:56  Table 2
46   
Norway
Astrid E. Pedersen
29
Norway
Simen Ekern Bakken
118
Wed 21:19  Table 5
47   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Øyvind Dale
40
Wed 20:10  Table 11
48   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
100
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Wed 21:09  Table 6

Losers qualification

Race to 5
49   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Norway
Umar Hayat Ali
140
Wed 21:35  Table 2
50   
Norway
Simen Ekern Bakken
118
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 21:51  Table 1
51   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Thomas Herbert-Andersen
70
Wed 21:14  Table 9
52   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
84
Norway
Roger Mølmann
67
Wed 22:08  Table 9

Quarter final

Race to 5
53   
Norway
Jan Thomassen
100
Albania
Levi Pavdeja
82
Wed 22:56  Table 1
54   
Sweden
Bahaeddin Dada
90
Norway
Roger Mølmann
67
Wed 22:56  Table 2
55   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
70
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 22:57  Table 6
56   
Norway
Robin Nathan
91
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 22:57  Table 9

Semi final

Race to 5
57   
Albania
Levi Pavdeja
82
Sweden
Bahaeddin Dada
90
Thu 00:02  Table 2
58   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Wed 23:54  Table 1

Final

Race to 5
59   
Sweden
Bahaeddin Dada
90
Norway
Pål Daud Fillipsveen
96
Thu 16:14 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants