Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 18, 2019

Oslo BK KT 41 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Erik Gårdelöf
Oslo BK
5 (5/0) 43 (25/18)
58%
100
2 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
6 (5/1) 52 (31/21)
60%
87
3 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
74
3 Kim Soo Garmark
Storgata BK
5 (3/2) 40 (20/20)
50%
74
5 Kent Halldin
Oslo BK
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
61
5 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
4 (3/1) 39 (22/17)
56%
61
5 Henrik Olsson
Oslo BK
5 (3/2) 37 (18/19)
49%
61
5 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
5 (3/2) 36 (19/17)
53%
61
9 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
49
Show more
9 Erol Dane Mula
Oslo BK
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
49
9 Jack Nordby
Oslo BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
49
9 Morten Bakken
Asker BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
49
13 Kent Hansen
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
37
13 Nejat Baranji
Ask BC
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
37
13 Simen Jøndal
Oslo BK
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
37
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
29
17 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
29
17 Per Hagen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
29
17 Mentor Nuredini
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
29
17 Levi Pavdeja
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
29
Entry deadline Dec 18, 2019, 5:56 PM (local time)
Starts Dec 18, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (21 Participants)
Handicap With handicap
Rankings Oslo BK ranking 2019
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen and Simen Jøndal

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Norway
Jan Thomassen
Walk Over
 
2   
Norway
Jan Atle Kofoed
78
Norway
Niklas Engstrom
61
Wed 18:00  Table 1
3   
Norway
Morten Bakken
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Adiil Lusjanii
 
5   
Norway
Kim Soo Garmark
Walk Over
 
6   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
92
Norway
Henrik Olsson
119
Wed 18:03  Table 10
7   
Norway
Simen Jøndal
40
Norway
Umar Hayat Ali
113
Wed 18:00  Table 2
8   
Walk Over
Mentor Nuredini
 
9   
Norway
Per Hagen
Walk Over
 
10   
Norway
Nejat Baranji
73
Norway
Ole Kristian Rudshavn
138
Wed 18:04  Table 3
11   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Erik Gårdelöf
 
13   
Norway
Kent Hansen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Norway
Jack Nordby
 
15   
Albania
Levi Pavdeja
75
Norway
Kent Halldin
109
Wed 18:04  Table 4
16   
Walk Over
Philippines
Erol Dane Mula
 

Winner round 1

17   
Norway
Jan Thomassen
97
Norway
Niklas Engstrom
61
Wed 18:50  Table 2
18   
Norway
Morten Bakken
87
Norway
Adiil Lusjanii
31
Wed 18:35  Table 5
19   
Norway
Kim Soo Garmark
106
Lithuania
Mindaugas Jomantas
92
Wed 18:44  Table 6
20   
Norway
Umar Hayat Ali
113
Mentor Nuredini
37
Wed 18:40 
21   
Norway
Per Hagen
119
Norway
Ole Kristian Rudshavn
138
Wed 18:42  Table 12
22   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
95
Sweden
Erik Gårdelöf
138
Wed 18:44  Table 7
23   
Norway
Kent Hansen
80
Norway
Jack Nordby
78
Wed 18:06  Table 12
24   
Norway
Kent Halldin
109
Philippines
Erol Dane Mula
103
Wed 18:45 

Loser round 1

25   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Norway
Henrik Olsson
 
28   
Norway
Simen Jøndal
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Nejat Baranji
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Albania
Levi Pavdeja
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Norway
Jan Atle Kofoed
78
Philippines
Erol Dane Mula
103
Wed 19:46  Table 7
34   
Walk Over
Norway
Kent Hansen
 
35   
Norway
Henrik Olsson
119
Norway
Pål Daud Fillipsveen
95
Wed 18:47  Table 7
36   
Norway
Simen Jøndal
40
Norway
Per Hagen
119
Wed 19:20  Table 12
37   
Norway
Nejat Baranji
73
Mentor Nuredini
37
Wed 19:06 
38   
Walk Over
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 
39   
Walk Over
Norway
Adiil Lusjanii
 
40   
Albania
Levi Pavdeja
75
Norway
Jan Thomassen
97
Wed 19:49 

Winners qualification

41   
Norway
Niklas Engstrom
61
Norway
Morten Bakken
87
Wed 19:47 
42   
Norway
Kim Soo Garmark
106
Norway
Umar Hayat Ali
113
Wed 20:34 
43   
Norway
Ole Kristian Rudshavn
138
Sweden
Erik Gårdelöf
138
Wed 19:56  Table 12
44   
Norway
Jack Nordby
78
Norway
Kent Halldin
109
Wed 19:27  Table 11

Loser round 3

45   
Philippines
Erol Dane Mula
103
Norway
Kent Hansen
80
Wed 20:40 
46   
Norway
Henrik Olsson
119
Norway
Simen Jøndal
40
Wed 19:46 
47   
Norway
Nejat Baranji
73
Lithuania
Mindaugas Jomantas
92
Wed 19:46 
48   
Norway
Adiil Lusjanii
31
Norway
Jan Thomassen
97
 

Losers qualification

49   
Philippines
Erol Dane Mula
103
Norway
Kim Soo Garmark
106
Wed 20:42 
50   
Norway
Henrik Olsson
119
Norway
Morten Bakken
87
Wed 20:42 
51   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
92
Norway
Jack Nordby
78
Wed 20:42 
52   
Norway
Jan Thomassen
97
Norway
Ole Kristian Rudshavn
138
Wed 20:50  Table 12

Quarter final

53   
Norway
Niklas Engstrom
61
Norway
Kim Soo Garmark
106
Wed 21:51  Table 6
54   
Norway
Umar Hayat Ali
113
Lithuania
Mindaugas Jomantas
92
Wed 21:51  Table 12
55   
Sweden
Erik Gårdelöf
138
Norway
Henrik Olsson
119
Wed 21:51  Table 8
56   
Norway
Kent Halldin
109
Norway
Jan Thomassen
97
Wed 21:51  Table 10

Semi final

57   
Norway
Kim Soo Garmark
106
Norway
Umar Hayat Ali
113
Wed 22:49  Table 6
58   
Sweden
Erik Gårdelöf
138
Norway
Jan Thomassen
97
Wed 22:49  Table 12

Final

59   
Norway
Umar Hayat Ali
113
Sweden
Erik Gårdelöf
138
Wed 23:28  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment