Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16, 2022

Oslo BK Høstserie 11/16

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
7 (6/1) 60 (34/26)
57%
15
2 tor-arne slorafoss
Horten BK
6 (4/2) 53 (27/26)
51%
10
3 Stian Wium
4 (3/1) 29 (19/10)
66%
7
3 Iselin Masternes
5 (4/1) 41 (24/17)
59%
7
5 Marius Solvang
Ask BC
5 (3/2) 45 (23/22)
51%
4
5 Isa Malik
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
4
5 Petter Rognlien
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
4
5 Levi Pavdeja
Oslo BK
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
4
9 Tormod Rygge
Vestby BK
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
2
Show more
9 Roy Steffensen
Oslo BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
2
9 Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
2
9 Lasse Rognlien
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
2
13 John Ove Loevdal
Vestby BK
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
0
13 Tore Mo
Oslo BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
0
13 Paolo Speciale
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
0
13 Daniel Lorentzen-Styr
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
0
17 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
0
17 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
0
17 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
0
17 Herman Aleksander Wium
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
0
17 Romain Rolland
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
0
17 Pergantis Zalachas
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
0
9991 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Nov 16, 2022, 5:45 PM (local time)
Starts Nov 16, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings OBK Høstserie 2022
Organizer Oslo BK

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Walk Over
 
2   
Norway
Romain Rolland
Norway
Roy Steffensen
Wed 18:03  Table 2
3   
Norway
Petter Rognlien
Walk Over
 
4   
Walk Over
Norway
Herman Wium
 
5   
Norway
Stian Wium
Walk Over
 
6   
Albania
Levi Pavdeja
Norway
Pål Daud Fillipsveen
Wed 18:03  Table 3
7   
Norway
Ola Magnus Johnsen
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Wed 18:03  Table 4
8   
Walk Over
Greece
Pergantis Zalachas
 
9   
Norway
Isa Malik
Walk Over
 
10   
Norway
Lasse Rognlien
Norway
Stig Nesvik
Wed 18:03  Table 5
11   
Norway
Tore Mo
Norway
Tormod Rygge
Wed 18:04  Table 6
12   
Walk Over
Norway
Jan Thomassen
 
13   
Norway
tor-arne slorafoss
Walk Over
 
14   
Norway
Marius Solvang
Norway
Astrid E. Pedersen
Wed 18:04  Table 7
15   
Italy
Paolo Speciale
Norway
Iselin Masternes
Wed 18:04  Table 8
16   
Walk Over
Norway
John Ove Loevdal
 

Winner round 1

Race to 5
17   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Roy Steffensen
Wed 18:32  Table 6
18   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Herman Wium
Wed 18:07  Table 9
19   
Norway
Stian Wium
Norway
Pål Daud Fillipsveen
Wed 18:48  Table 3
20   
Norway
Ola Magnus Johnsen
R1
Greece
Pergantis Zalachas
Wed 18:48  Table 4
21   
Norway
Isa Malik
Norway
Stig Nesvik
Wed 18:37  Table 7
22   
Norway
Tormod Rygge
Norway
Jan Thomassen
Wed 18:32  Table 2
23   
Norway
tor-arne slorafoss
Norway
Astrid E. Pedersen
Wed 18:37  Table 5
24   
Norway
Iselin Masternes
Norway
John Ove Loevdal
Wed 18:24  Table 8

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Norway
Romain Rolland
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Albania
Levi Pavdeja
 
28   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Walk Over
 
29   
Walk Over
Norway
Lasse Rognlien
 
30   
Norway
Tore Mo
Walk Over
 
31   
Walk Over
Norway
Marius Solvang
 
32   
Italy
Paolo Speciale
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Norway
Romain Rolland
Norway
John Ove Loevdal
Wed 18:44  Table 6
34   
Walk Over
Norway
tor-arne slorafoss
 
35   
Albania
Levi Pavdeja
Norway
Jan Thomassen
Wed 19:09  Table 2
36   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Norway
Stig Nesvik
Wed 19:18  Table 7
37   
Norway
Lasse Rognlien
Greece
Pergantis Zalachas
Wed 19:21  Table 3
38   
Norway
Tore Mo
Norway
Pål Daud Fillipsveen
Wed 19:13  Table 6
39   
Norway
Marius Solvang
Norway
Herman Wium
Wed 18:38  Table 9
40   
Italy
Paolo Speciale
Walk Over
 

Winners qualification

Race to 5
41   
Norway
Roy Steffensen
Norway
Petter Rognlien
Wed 19:23  Table 9
42   
Norway
Stian Wium
Norway
Ola Magnus Johnsen
Wed 19:23  Table 8
43   
Norway
Isa Malik
Norway
Tormod Rygge
Wed 19:23  Table 5
44   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Iselin Masternes
Wed 19:24  Table 4

Loser round 3

Race to 5
45   
Norway
John Ove Loevdal
Norway
tor-arne slorafoss
Wed 19:24  Table 10
46   
Albania
Levi Pavdeja
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
  Table 3
47   
Norway
Lasse Rognlien
Norway
Tore Mo
Wed 20:04  Table 2
48   
Norway
Marius Solvang
Italy
Paolo Speciale
Wed 19:30  Table 2

Losers qualification

Race to 5
49   
Norway
tor-arne slorafoss
Norway
Ola Magnus Johnsen
Wed 19:56  Table 6
50   
Albania
Levi Pavdeja
Norway
Roy Steffensen
Wed 20:48  Table 3
51   
Norway
Lasse Rognlien
Norway
Astrid E. Pedersen
Wed 20:54  Table 2
52   
Norway
Marius Solvang
Norway
Tormod Rygge
Wed 19:56  Table 8

Quarter final

Race to 5
53   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Astrid E. Pedersen
Wed 21:23  Table 2
54   
Norway
Stian Wium
Albania
Levi Pavdeja
  Table 3
55   
Norway
Isa Malik
R1
Norway
tor-arne slorafoss
Wed 21:24  Table 5
56   
Norway
Iselin Masternes
Norway
Marius Solvang
Wed 21:24  Table 9

Semi final

Race to 5
57   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
Stian Wium
  Table 2
58   
Norway
tor-arne slorafoss
Norway
Iselin Masternes
Wed 21:52  Table 3

Final

Race to 5
59   
Norway
Astrid E. Pedersen
Norway
tor-arne slorafoss
Wed 22:21  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants