Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 2 - October 3, 2021

NM Veteran

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
6 (6/0) 45 (36/9)
80%
100
2 Kim Soo Garmark
Oslo BK
7 (5/2) 60 (32/28)
53%
87
3 Henrik Hagen
BEX BK
5 (4/1) 45 (28/17)
62%
77
3 Per Hagen
Oslo BK
6 (4/2) 53 (29/24)
55%
77
5 Christian Johannessen
Oslo BK
4 (3/1) 31 (21/10)
68%
64
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
4 (3/1) 38 (21/17)
55%
64
5 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 29 (19/10)
66%
64
5 Geir Holmqvist
Ask BC
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
64
9 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 36 (16/20)
44%
44
Show more
9 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
3 (2/1) 26 (17/9)
65%
44
9 Jørgen Nilsen
BEX BK
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
44
9 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 36 (20/16)
56%
44
9 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
44
9 Robert Farinetti
BEX BK
3 (2/1) 26 (16/10)
62%
44
9 Goran Nikolic
Oslo BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
44
9 John E.Erstad
Alta BK
4 (2/2) 35 (13/22)
37%
44
17 Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
16
17 Espen Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
16
17 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
5 (3/2) 42 (23/19)
55%
16
17 Jørn Betten
Arctic BK
3 (1/2) 27 (13/14)
48%
16
17 Lars Jørgen Langrind
Kongsberg BK
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
16
17 Stig Ringebo
Oslo BK
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
16
17 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
16
17 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 35 (16/19)
46%
16
25 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13
25 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
13
25 Moises Farfan
Plankebyen BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
13
25 Raymond Kandola
Plankebyen BK
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
13
25 Desak Sri Pustini
Oslo BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
13
25 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
13
25 Kyrre Jørgensen
Alta BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
13
25 Terje Hanssen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
13
33 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
10
33 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
10
33 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
10
33 Stig Berntsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
10
33 Kenneth Mydland
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
10
9993 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 26, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 2, 2021, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination (38 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Oslo BK
More info
Vi starter med 8 ball Fredag 1 Oktober kl 18.00, 10 ball vil starte 2 Oktober utover dagen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Jan Atle Kofoed
Moises Farfan
Sat 14:56  Table 11
2   
Desak Sri Pustini
Walk Over
 
3   
Walk Over
Espen Kristiansen
 
4   
Arne Wiese-Hansen
Walk Over
 
5   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Kenneth Mydland
Sat 14:56  Table 12
6   
Terje Kristoffersen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Goran Nikolic
 
8   
Bjørn Erik Øverland
Terje Hanssen
Sat 15:00  Table 13
9   
Stig Nesvik
Tom Kristiansen
Sat 14:56  Table 14
10   
Bjørn Bratteberg
Walk Over
 
11   
Walk Over
Lars Jørgen Langrind
 
12   
Stig Ringebo
Raymond Kandola
Sat 14:56  Table 15
13   
Walk Over
Kim Ronny Nygård
 
14   
Kyrre Jørgensen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Bernt Olav Lundetræ
 
16   
Tommy Waskaas Andersen
Stig Berntsen
Sat 14:56  Table 16

Winner round 1

Race to 6
17   
Ronny Oldervik
Jan Atle Kofoed
Sat 16:52  Table 10
18   
Desak Sri Pustini
Kim Soo Garmark
Sat 15:02  Table 9
19   
Jørgen Nilsen
Espen Kristiansen
Sat 14:59  Table 2
20   
Arne Wiese-Hansen
Geir Holmqvist
Sat 15:05  Table 7
21   
Espen M. Andersen
Kenneth Mydland
Sat 16:23  Table 3
22   
Terje Kristoffersen
Bjørn Erik Bergh
Sat 15:10  Table 8
23   
Per Hagen
Goran Nikolic
Sat 15:00  Table 4
24   
Terje Hanssen
Henrik Hagen
Sat 16:53  Table 5
25   
Christian Johannessen
Tom Kristiansen
Sat 16:21  Table 9
26   
Bjørn Bratteberg
Jan Helge Kordts
Sat 16:22  Table 11
27   
Pål Andre Martinsen
Lars Jørgen Langrind
Sat 15:00  Table 5
28   
Raymond Kandola
Robert Farinetti
Sat 16:04  Table 8
29   
John E.Erstad
R1
Kim Ronny Nygård
Sat 14:59  Table 1
30   
Kyrre Jørgensen
Jan Morten Arnesen
Sat 15:03  Table 13
31   
Jørn Betten
Bernt Olav Lundetræ
Sat 15:00  Table 6
32   
Tommy Waskaas Andersen
Didrik Vatne
Sat 16:53  Table 4

Loser round 1

Race to 6
33   
Moises Farfan
Tommy Waskaas Andersen
Sat 18:16  Table 2
34   
Walk Over
Jørn Betten
 
35   
Walk Over
Kyrre Jørgensen
 
36   
Walk Over
Kim Ronny Nygård
 
37   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Raymond Kandola
Sat 17:08  Table 1
38   
Walk Over
Lars Jørgen Langrind
 
39   
Walk Over
Jan Helge Kordts
 
40   
Bjørn Erik Øverland
Tom Kristiansen
Sat 19:00 
41   
Stig Nesvik
Terje Hanssen
Sat 18:24  Table 8
42   
Walk Over
Goran Nikolic
 
43   
Walk Over
Terje Kristoffersen
 
44   
Stig Ringebo
Kenneth Mydland
Sat 17:58  Table 3
45   
Walk Over
Arne Wiese-Hansen
 
46   
Walk Over
Espen Kristiansen
 
47   
Walk Over
Desak Sri Pustini
 
48   
Stig Berntsen
Jan Atle Kofoed
Sat 17:50  Table 9

Winners qualification

Race to 6
49   
Ronny Oldervik
Kim Soo Garmark
Sat 18:31  Table 12
50   
Jørgen Nilsen
Geir Holmqvist
R1
Sat 18:32  Table 13
51   
Espen M. Andersen
Bjørn Erik Bergh
R1
Sat 18:32  Table 11
52   
Per Hagen
Henrik Hagen
Sat 19:41  Table 10
53   
Christian Johannessen
Bjørn Bratteberg
Sat 18:32  Table 14
54   
Pål Andre Martinsen
Robert Farinetti
Sat 18:32  Table 16
55   
John E.Erstad
Jan Morten Arnesen
Sat 18:32  Table 15
56   
Bernt Olav Lundetræ
Didrik Vatne
Sat 19:41  Table 2

Loser round 2

Race to 6
57   
Moises Farfan
Jørn Betten
Sat 19:25  Table 4
58   
Kyrre Jørgensen
Kim Ronny Nygård
Sat 19:32  Table 1
59   
Raymond Kandola
Lars Jørgen Langrind
Sat 19:20  Table 5
60   
Jan Helge Kordts
Tom Kristiansen
Sat 19:18  Table 3
61   
Terje Hanssen
Goran Nikolic
Sat 20:26  Table 8
62   
Terje Kristoffersen
Stig Ringebo
Sat 19:21  Table 9
63   
Arne Wiese-Hansen
Espen Kristiansen
Sat 19:19  Table 7
64   
Desak Sri Pustini
Jan Atle Kofoed
Sat 19:19  Table 6

Losers qualification

Race to 6
65   
Jørn Betten
Per Hagen
Sat 20:59  Table 2
66   
Kim Ronny Nygård
Bjørn Erik Bergh
Sat 20:56  Table 1
67   
Lars Jørgen Langrind
Jørgen Nilsen
Sat 20:27  Table 5
68   
Tom Kristiansen
Kim Soo Garmark
Sat 20:56  Table 10
69   
Goran Nikolic
Bernt Olav Lundetræ
Sat 21:35  Table 8
70   
Stig Ringebo
John E.Erstad
Sat 20:38  Table 4
71   
Espen Kristiansen
Pål Andre Martinsen
Sat 20:47  Table 9
72   
Jan Atle Kofoed
Bjørn Bratteberg
Sat 20:55  Table 3

Last sixteen

Race to 6
73   
Ronny Oldervik
Bjørn Bratteberg
Sun 10:33  Table 2
74   
Geir Holmqvist
Goran Nikolic
Sun 10:33  Table 3
75   
Espen M. Andersen
Kim Ronny Nygård
Sun 10:34  Table 1
76   
Henrik Hagen
Pål Andre Martinsen
Sun 10:34  Table 4
77   
Christian Johannessen
Jørgen Nilsen
Sun 10:34  Table 10
78   
Robert Farinetti
Per Hagen
Sun 10:33  Table 5
79   
Jan Morten Arnesen
Kim Soo Garmark
Sun 10:33  Table 8
80   
Didrik Vatne
John E.Erstad
Sun 10:33  Table 9

Quarter final

Race to 6
81   
Ronny Oldervik
Geir Holmqvist
Sun 12:45  Table 10
82   
Espen M. Andersen
Henrik Hagen
Sun 12:45  Table 5
83   
Christian Johannessen
Per Hagen
Sun 12:45  Table 9
84   
Kim Soo Garmark
Didrik Vatne
Sun 12:45  Table 3

Semi final

Race to 6
85   
Ronny Oldervik
Henrik Hagen
Sun 14:30  Table 9
86   
Per Hagen
Kim Soo Garmark
Sun 14:30  Table 10

Final

Race to 6
87   
Ronny Oldervik
Kim Soo Garmark
Sun 16:20  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer