Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 1 - October 3, 2021

NM Veteran

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Didrik Vatne
Gjøvik&Raufoss BK
6 (6/0) 43 (36/7)
84%
100
2 Henrik Hagen
BEX BK
6 (5/1) 51 (31/20)
61%
87
3 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
5 (4/1) 46 (25/21)
54%
77
3 Ronny Oldervik
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 49 (29/20)
59%
77
5 Robert Farinetti
BEX BK
4 (3/1) 39 (23/16)
59%
64
5 Lars Jørgen Langrind
Kongsberg BK
4 (3/1) 36 (20/16)
56%
64
5 Per Hagen
Oslo BK
5 (3/2) 43 (21/22)
49%
64
5 Geir Holmqvist
Ask BC
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
64
9 Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
44
Show more
9 Bjørn Erik Bergh
Grenland BK
3 (2/1) 25 (16/9)
64%
44
9 Christian Johannessen
Oslo BK
4 (2/2) 39 (22/17)
56%
44
9 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
44
9 Jørn Betten
Arctic BK
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
44
9 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
3 (1/2) 30 (16/14)
53%
44
9 John E.Erstad
Alta BK
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
44
9 Kim Soo Garmark
Oslo BK
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
44
17 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
16
17 Espen M. Andersen
Trondheim BK
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
16
17 Jørgen Nilsen
BEX BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
16
17 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
16
17 Raymond Kandola
Plankebyen BK
5 (3/2) 37 (19/18)
51%
16
17 Goran Nikolic
Oslo BK
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
16
17 Stig Berntsen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
16
17 Geir Anfinsen
Oslo BK
5 (3/2) 45 (26/19)
58%
16
25 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
13
25 Moises Farfan
Plankebyen BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
13
25 Tommy Waskaas Andersen
Grenland BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
13
25 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
13
25 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
13
25 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
13
25 Terje Hanssen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
13
33 Emil Andreassen
Vestby BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
10
33 Desak Sri Pustini
Oslo BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
10
33 Terje Kristoffersen
Oslo BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
10
33 Kyrre Jørgensen
Alta BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
10
8880 Franck Nybo
Vestby BK
1 (0/1) 7 (1/6)
14%
0
9993 Bjørn Erik Øverland
Oslo BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 26, 2021, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 1, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (37 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Oslo BK
Contact Egil Arne Sørensen
More info
Vi starter med 8 ball Fredag 1 Oktober kl 18.00, 10 ball vil starte 2 Oktober utover dagen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Geir Anfinsen
Kyrre Jørgensen
Fri 17:49  Table 1
2   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Walk Over
 
3   
Walk Over
Bjørn Bratteberg
 
4   
Terje Hanssen
Walk Over
 
5   
Goran Nikolic
Kim Ronny Nygård
Fri 17:50  Table 2
6   
Moises Farfan
Walk Over
 
7   
Walk Over
Stig Berntsen
 
8   
Stig Nesvik
Desak Sri Pustini
Fri 17:50  Table 3
9   
Franck Nybo
Raymond Kandola
Fri 17:50  Table 4
10   
Jan Atle Kofoed
Walk Over
 
11   
Walk Over
Bjørn Erik Øverland
 
12   
Terje Kristoffersen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Tommy Waskaas Andersen
 
14   
Lars Jørgen Langrind
Walk Over
 
15   
Walk Over
Arne Wiese-Hansen
 
16   
Emil Andreassen
Bernt Olav Lundetræ
Fri 17:50  Table 5

Winner round 1

Race to 6
17   
Ronny Oldervik
Geir Anfinsen
Fri 19:16  Table 6
18   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Kim Soo Garmark
Fri 17:53  Table 6
19   
Jørgen Nilsen
Bjørn Bratteberg
Fri 17:53  Table 7
20   
Terje Hanssen
Geir Holmqvist
Fri 17:53  Table 8
21   
Espen M. Andersen
Goran Nikolic
Fri 19:24  Table 9
22   
Moises Farfan
Bjørn Erik Bergh
Fri 17:53  Table 9
23   
Per Hagen
Stig Berntsen
Fri 17:53  Table 10
24   
Stig Nesvik
Henrik Hagen
Fri 20:00  Table 3
25   
Christian Johannessen
Raymond Kandola
Fri 19:10  Table 10
26   
Jan Atle Kofoed
Jan Helge Kordts
Fri 17:54  Table 11
27   
Pål Andre Martinsen
Bjørn Erik Øverland
Fri 18:00  Table 12
28   
Terje Kristoffersen
Robert Farinetti
Fri 17:54  Table 13
29   
John E.Erstad
Tommy Waskaas Andersen
Fri 17:54  Table 14
30   
Lars Jørgen Langrind
Jan Morten Arnesen
Fri 17:54  Table 15
31   
Jørn Betten
R1
Arne Wiese-Hansen
Fri 17:54  Table 16
32   
Bernt Olav Lundetræ
Didrik Vatne
Fri 19:32  Table 8

Loser round 1

Race to 6
33   
Kyrre Jørgensen
Bernt Olav Lundetræ
Fri 20:22  Table 16
34   
Walk Over
Arne Wiese-Hansen
 
35   
Walk Over
Jan Morten Arnesen
 
36   
Walk Over
Tommy Waskaas Andersen
 
37   
Kim Ronny Nygård
R1
Terje Kristoffersen
Fri 19:56  Table 1
38   
Walk Over
Bjørn Erik Øverland
 
39   
Walk Over
Jan Atle Kofoed
 
40   
Desak Sri Pustini
Raymond Kandola
Fri 20:20  Table 14
41   
Franck Nybo
Stig Nesvik
Fri 20:00 
42   
Walk Over
Stig Berntsen
 
43   
Walk Over
Moises Farfan
 
44   
Walk Over
Goran Nikolic
 
45   
Walk Over
Terje Hanssen
 
46   
Walk Over
Jørgen Nilsen
 
47   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
48   
Emil Andreassen
Geir Anfinsen
Fri 20:51  Table 7

Winners qualification

Race to 6
49   
Ronny Oldervik
Kim Soo Garmark
Fri 20:55  Table 9
50   
Bjørn Bratteberg
Geir Holmqvist
R1
Fri 20:07  Table 2
51   
Espen M. Andersen
Bjørn Erik Bergh
Fri 20:44  Table 8
52   
Per Hagen
Henrik Hagen
Fri 21:25  Table 5
53   
Christian Johannessen
Jan Helge Kordts
R2
Fri 20:18  Table 4
54   
Pål Andre Martinsen
Robert Farinetti
Fri 19:53  Table 5
55   
John E.Erstad
Lars Jørgen Langrind
Fri 20:08  Table 11
56   
Jørn Betten
Didrik Vatne
Fri 20:29  Table 10

Loser round 2

Race to 6
57   
Bernt Olav Lundetræ
Arne Wiese-Hansen
R1
Fri 21:46  Table 10
58   
Jan Morten Arnesen
Tommy Waskaas Andersen
Fri 20:42  Table 12
59   
Kim Ronny Nygård
Bjørn Erik Øverland
Fri 21:30 
60   
Jan Atle Kofoed
Raymond Kandola
Fri 21:26  Table 3
61   
Stig Nesvik
Stig Berntsen
Fri 21:26  Table 1
62   
Moises Farfan
Goran Nikolic
Fri 20:55  Table 15
63   
Terje Hanssen
Jørgen Nilsen
Fri 20:43  Table 13
64   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Geir Anfinsen
Fri 22:27  Table 9

Losers qualification

Race to 6
65   
Arne Wiese-Hansen
Per Hagen
R1
Sat 09:05  Table 4
66   
Jan Morten Arnesen
Espen M. Andersen
Sat 09:05  Table 2
67   
Kim Ronny Nygård
Bjørn Bratteberg
Sat 09:05  Table 1
68   
Raymond Kandola
Kim Soo Garmark
R2
Sat 09:05  Table 3
69   
Stig Berntsen
R1
Jørn Betten
Sat 09:05  Table 4
70   
Goran Nikolic
John E.Erstad
Sat 09:05  Table 8
71   
Jørgen Nilsen
Pål Andre Martinsen
Sat 09:05  Table 10
72   
Geir Anfinsen
Christian Johannessen
Sat 09:05  Table 9

Last sixteen

Race to 6
73   
Ronny Oldervik
Pål Andre Martinsen
Sat 11:29  Table 10
74   
Geir Holmqvist
R2
Kim Soo Garmark
R1
Sat 11:29  Table 1
75   
Bjørn Erik Bergh
Per Hagen
Sat 11:29  Table 2
76   
Henrik Hagen
John E.Erstad
Sat 11:29  Table 8
77   
Jan Helge Kordts
R2
Jan Morten Arnesen
Sat 11:29  Table 4
78   
Robert Farinetti
Christian Johannessen
Sat 11:29  Table 5
79   
Lars Jørgen Langrind
Jørn Betten
Sat 11:29  Table 9
80   
Didrik Vatne
Bjørn Bratteberg
Sat 11:29  Table 3

Quarter final

Race to 6
81   
Ronny Oldervik
Geir Holmqvist
Sat 13:33  Table 3
82   
Per Hagen
Henrik Hagen
Sat 13:33  Table 5
83   
Jan Helge Kordts
Robert Farinetti
R1
Sat 13:33  Table 9
84   
Lars Jørgen Langrind
Didrik Vatne
Sat 13:33  Table 10

Semi final

Race to 6
85   
Ronny Oldervik
Henrik Hagen
Sat 15:07  Table 10
86   
Jan Helge Kordts
Didrik Vatne
Sat 15:07  Table 3

Final

Race to 6
87   
Henrik Hagen
Didrik Vatne
Sat 18:36  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer