Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 9 - September 11, 2022

NM Veteran

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
6 (6/0) 46 (36/10)
78%
100
2 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
6 (5/1) 49 (32/17)
65%
87
3 Henrik Hagen
BEX BK
5 (4/1) 38 (28/10)
74%
77
3 Ole Eidsheim
Marken IL, Kong Oscar BK
6 (4/2) 55 (29/26)
53%
77
5 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 46 (24/22)
52%
64
5 Espen M. Andersen
Trondheim BK
4 (3/1) 29 (19/10)
66%
64
5 Ronny Kraft
Trondheim BK
4 (3/1) 31 (20/11)
65%
64
5 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
64
9 Arild Moilanen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (2/1) 27 (17/10)
63%
44
Show more
9 Håvard Lykke
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
44
9 Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
44
9 Jørgen Nilsen
BEX BK
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
44
9 Jørn Betten
Arctic BK
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
44
9 Kent Hansen
Unique BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
44
9 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
44
9 Jørn Kjølaas
Trondheim BK
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
44
17 Steinar Moe
Trondheim BK
3 (1/2) 24 (9/15)
38%
16
17 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
16
17 Carl Johan Claussen
Trondheim BK
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
16
17 Roger Reppe
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
16
17 Karl Magnus Næss
Trondheim BK
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
16
17 Roy Skogvold
Trondheim BK
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
16
17 Kjetil Myrbakk
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
5 (3/2) 47 (25/22)
53%
16
25 Espen Eriksen
Trondheim BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
13
25 Mona Kleveland
Trondheim BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
13
25 Torstein TrickWik Wik
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
13
25 Are Lorentsen
Trondheim BK
2 (0/2) 12 (0/12)
0%
13
25 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 36 (16/20)
44%
13
25 Reidar Schive-Berg
Stoppball Nidaros BK
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
13
33 Arne Wiese-Hansen
Plankebyen BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
10
33 John Petter Larsen
Reisa BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
10
33 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
10
33 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
10
33 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
10
33 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
10
9991 Magne Saltnessand
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Erlend Monsen
Molde Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 4, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 9, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (38 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
Trondheim biljardklubb ønsker velkommen til NM for veteraner, 8-ball 2022!

Vi anbefaler å bestille hotell i god tid da du sparer mye penger på å gjøre det.
Bruk thonavtalen og send gjerne mld til arr for å få gode tips

http://www.thonhotels.no/?firma=TH105903


1.Disipliner: Det arrangeres fire (4) NM hver sesong i disiplinene 8-Ball, 9-Ball, 10-Ball og 14.1.

2.Distanser:

a.8-Ball 5-7
b.9-Ball 6-8.
c.10-Ball 5-7.
d.14.1 75-100*.
* Begrensning av antall innings kan benyttes kun i dobbelcup og kun på tapersiden ved distanse 75. Maksimalt 30 innings. Ved likt antall poeng i en match med støtbegrensning avgjør høyeste serie (2. høyeste serie, 3. høyeste, osv.)

3.Spilleform:

a.Ved flere enn 16 deltakere spilles dobbeltcup.
b.Ved 16 eller færre deltakere spilles dobbelcup eller puljespill.

4.Deltakelse: NM Veteran er åpent for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a.Norsk statsborgerskap eller norsk bostedsadresse registrert i folkeregisteret i de siste 12 måneder (se også 6.5.4 - Utenlandske utøvere).
b.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
c.Innehar gyldig lisens i NB.
d.44 år eller eldre det året mesterskapet arrangeres (se også 6.2.2 - Aldersklasser/Pool punkt 1.e).

5.Påmelding:

a.Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b.Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 tre dager før turneringsstart.
c.Klagefrist er satt til kl. 11:59 to dager før turneringsstart.
d.Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

6.Startavgift:

a.Alle deltakere Kr. 400,-

7.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 - Seeding og 10.10 - Norgesrating

8.Premier:

a.Medaljer til 1. til 3. plass (det spilles ingen bronsefinale, 2 utøvere får 3. plass).
b.Pokal til 1.plass.

9.Turneringsleder: Nasjonalt godkjent turneringsleder.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Arne Wiese-Hansen
Kim Ronny Nygård
Fri 17:58  Table 8
2   
Kent Hansen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Are Lorentsen
 
4   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Walk Over
 
5   
Kim Owe Elverum
John Petter Larsen
Fri 17:58  Table 5
6   
Mona Kleveland
Walk Over
 
7   
Walk Over
Erlend Monsen
 
8   
Roger Reppe
Jørn Kjølaas
R1
Fri 17:58  Table 1
9   
John-Ivar Rubach
Gunnar Aronsen
Fri 17:58  Table 4
10   
Karl Magnus Næss
Walk Over
 
11   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
12   
Roy Skogvold
Kjetil Myrbakk
Fri 17:58  Table 2
13   
Walk Over
Carl Johan Claussen
 
14   
Torstein TrickWik Wik
Walk Over
 
15   
Walk Over
Steinar Moe
 
16   
Morten Rakfjord
Reidar Schive-Berg
Fri 17:58  Table 6

Winner round 1

Race to 6
17   
Vegar Kristiansen
Kim Ronny Nygård
Fri 19:10  Table 8
18   
Kent Hansen
Knut Isaksen
Fri 18:54 
19   
Jørn Betten
Are Lorentsen
Fri 18:32 
20   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Espen M. Andersen
Fri 18:07 
21   
Arild Moilanen
Kim Owe Elverum
Fri 19:29  Table 6
22   
Mona Kleveland
Håvard Lykke
Fri 18:54 
23   
Magne Saltnessand
Erlend Monsen
Fri 19:30  Table 7
24   
Jørn Kjølaas
Dag-jøran Aralden
Fri 19:40  Table 1
25   
Knut Inge Røstvold
John-Ivar Rubach
Fri 19:11  Table 3
26   
Karl Magnus Næss
Espen Eriksen
Fri 18:42 
27   
Bernt Olav Lundetræ
Geir Tollefsrud
Fri 18:52 
28   
Kjetil Myrbakk
Jørgen Nilsen
R1
Fri 19:26  Table 2
29   
Ronny Kraft
R2
Carl Johan Claussen
Fri 19:11  Table 4
30   
Torstein TrickWik Wik
Ole Eidsheim
Fri 16:34 
31   
Jahn Marius Wærnes
Steinar Moe
Fri 18:50 
32   
Morten Rakfjord
Henrik Hagen
Fri 19:18  Table 7

Loser round 1

Race to 6
33   
Arne Wiese-Hansen
Morten Rakfjord
Fri 21:26  Table 3
34   
Walk Over
Jahn Marius Wærnes
 
35   
Walk Over
Torstein TrickWik Wik
 
36   
Walk Over
Carl Johan Claussen
 
37   
John Petter Larsen
Kjetil Myrbakk
Fri 21:26  Table 2
38   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
39   
Walk Over
Espen Eriksen
 
40   
Roger Reppe
John-Ivar Rubach
Fri 21:26  Table 6
41   
Gunnar Aronsen
Dag-jøran Aralden
Fri 21:26  Table 4
42   
Walk Over
Walk Over
 
43   
Walk Over
Mona Kleveland
 
44   
Roy Skogvold
Kim Owe Elverum
Fri 21:27  Table 5
45   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
46   
Walk Over
Are Lorentsen
 
47   
Walk Over
Kent Hansen
 
48   
Reidar Schive-Berg
Kim Ronny Nygård
Fri 21:27  Table 1

Winners qualification

Race to 6
49   
Vegar Kristiansen
Knut Isaksen
Fri 20:26  Table 4
50   
Jørn Betten
Espen M. Andersen
Fri 20:26  Table 2
51   
Arild Moilanen
Håvard Lykke
Fri 20:26  Table 3
52   
Magne Saltnessand
Jørn Kjølaas
Fri 20:38  Table 1
53   
Knut Inge Røstvold
Karl Magnus Næss
Fri 20:26  Table 5
54   
Bernt Olav Lundetræ
Jørgen Nilsen
Fri 20:26  Table 6
55   
Ronny Kraft
Ole Eidsheim
Fri 20:26  Table 7
56   
Steinar Moe
Henrik Hagen
Fri 20:26  Table 8

Loser round 2

Race to 6
57   
Morten Rakfjord
Jahn Marius Wærnes
Sat 08:40  Table 2
58   
Torstein TrickWik Wik
Carl Johan Claussen
Sat 08:40  Table 1
59   
Kjetil Myrbakk
Geir Tollefsrud
Sat 08:40  Table 3
60   
Espen Eriksen
Roger Reppe
Sat 08:40  Table 4
61   
Dag-jøran Aralden
Walk Over
Sat 09:00  Table 5
62   
Mona Kleveland
Roy Skogvold
Sat 08:40  Table 6
63   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Are Lorentsen
Sat 08:40  Table 7
64   
Kent Hansen
Reidar Schive-Berg
Sat 08:40  Table 8

Losers qualification

Race to 6
65   
Jahn Marius Wærnes
Walk Over
Sat 10:30  Table 1
66   
Carl Johan Claussen
Håvard Lykke
Sat 10:57  Table 1
67   
Kjetil Myrbakk
Jørn Betten
Sat 10:09  Table 4
68   
Roger Reppe
Knut Isaksen
Sat 10:26  Table 3
69   
Dag-jøran Aralden
R1
Steinar Moe
Sat 10:10  Table 5
70   
Roy Skogvold
Ole Eidsheim
Sat 10:40  Table 2
71   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Jørgen Nilsen
Sat 10:10  Table 8
72   
Kent Hansen
Karl Magnus Næss
Sat 10:10  Table 7

Last sixteen

Race to 6
73   
Vegar Kristiansen
Jørgen Nilsen
Sat 12:12  Table 1
74   
Espen M. Andersen
Kent Hansen
Sat 12:12  Table 2
75   
Arild Moilanen
Dag-jøran Aralden
Sat 12:12  Table 3
76   
Jørn Kjølaas
Ole Eidsheim
Sat 12:12  Table 4
77   
Knut Inge Røstvold
Jahn Marius Wærnes
Sat 12:12  Table 8
78   
Bernt Olav Lundetræ
Knut Isaksen
Sat 12:12  Table 7
79   
Ronny Kraft
R1
Håvard Lykke
Sat 12:12  Table 6
80   
Henrik Hagen
Jørn Betten
Sat 12:12  Table 5

Quarter final

Race to 6
81   
Vegar Kristiansen
Espen M. Andersen
Sat 13:32  Table 3
82   
Dag-jøran Aralden
Ole Eidsheim
Sat 13:32  Table 5
83   
Knut Inge Røstvold
Bernt Olav Lundetræ
R1
Sat 13:32  Table 2
84   
Ronny Kraft
Henrik Hagen
R1
Sat 13:32  Table 1

Semi final

Race to 6
85   
Vegar Kristiansen
Ole Eidsheim
R1
Sat 19:27  Table 1
86   
Knut Inge Røstvold
Henrik Hagen
Sat 18:48  Table 3

Final

Race to 6
87   
Vegar Kristiansen
Knut Inge Røstvold
Sat 20:13  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer