Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 9 - September 11, 2022

NM Veteran

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Henrik Hagen
BEX BK
6 (6/0) 45 (36/9)
80%
100
2 Espen M. Andersen
Trondheim BK
6 (5/1) 53 (32/21)
60%
87
3 Jørgen Nilsen
BEX BK
5 (4/1) 44 (27/17)
61%
77
3 Jørn Kjølaas
Trondheim BK
5 (4/1) 40 (26/14)
65%
77
5 Arild Moilanen
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
4 (3/1) 34 (19/15)
56%
64
5 Knut Inge Røstvold
Trondheim BK
4 (3/1) 34 (21/13)
62%
64
5 Roger Reppe
Stoppball Nidaros BK
5 (4/1) 42 (25/17)
60%
64
5 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
64
9 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
2 (1/1) 21 (10/11)
48%
44
Show more
9 Espen Eriksen
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (21/17)
55%
44
9 Ole Eidsheim
Marken IL, Kong Oscar BK
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
44
9 Ronny Kraft
Trondheim BK
4 (2/2) 34 (18/16)
53%
44
9 Torstein TrickWik Wik
Stoppball Nidaros BK
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
44
9 Carl Johan Claussen
Trondheim BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
44
9 Morten Rakfjord
Biljard1 Trondheim
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
44
9 Reidar Schive-Berg
Stoppball Nidaros BK
6 (4/2) 48 (28/20)
58%
44
17 Jahn Marius Wærnes
Stoppball Nidaros BK
1 (0/1) 11 (5/6)
45%
16
17 Jørn Betten
Arctic BK
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
16
17 Steinar Moe
Trondheim BK
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
16
17 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
5 (3/2) 38 (19/19)
50%
16
17 Knut Isaksen
Biljard1 Trondheim
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
16
17 Lars Petter Løkken
Trondheim BK
4 (2/2) 31 (17/14)
55%
16
17 Kjetil Myrbakk
Ishavsbyen biljard og snookerklubb
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
16
17 Øyvind Fredheim
Stoppball Nidaros BK
5 (3/2) 41 (19/22)
46%
16
25 Håvard Lykke
Gjøvik&Raufoss BK
1 (0/1) 7 (1/6)
14%
13
25 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
13
25 Mona Kleveland
Trondheim BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
13
25 Kim Owe Elverum
Trondheim BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
13
25 Gunnar Aronsen
Trondheim BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
13
25 John-Ivar Rubach
Trondheim BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
13
33 Arne Wiese-Hansen
Plankebyen BK
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
10
33 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
10
33 John Petter Larsen
Reisa BK
1 (0/1) 8 (2/6)
25%
10
33 Kent Hansen
Unique BK
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
10
33 Are Lorentsen
Trondheim BK
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
10
33 Karl Magnus Næss
Trondheim BK
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
10
33 Roy Skogvold
Trondheim BK
2 (1/1) 15 (8/7)
53%
10
33 Ola Larsen
Trondheim BK
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
10
33 Terje Thorsø
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
10
9991 Magne Saltnessand
Trondheim BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
9991 Erlend Monsen
Molde Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 4, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Sep 9, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (41 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer Norges Biljardforbund and Trondheim BK
Contact Ronny Kraft (rokraft@online.no, 95292997)
More info
Trondheim biljardklubb ønsker velkommen til NM for veteraner, 8-ball 2022!

Vi anbefaler å bestille hotell i god tid da du sparer mye penger på å gjøre det.
Bruk thonavtalen og send gjerne mld til arr for å få andre tips!

http://www.thonhotels.no/?firma=TH105903

1.Disipliner: Det arrangeres fire (4) NM hver sesong i disiplinene 8-Ball, 9-Ball, 10-Ball og 14.1.

2.Distanser:

a.8-Ball 5-7
b.9-Ball 6-8.
c.10-Ball 5-7.
d.14.1 75-100*.
* Begrensning av antall innings kan benyttes kun i dobbelcup og kun på tapersiden ved distanse 75. Maksimalt 30 innings. Ved likt antall poeng i en match med støtbegrensning avgjør høyeste serie (2. høyeste serie, 3. høyeste, osv.)

3.Spilleform:

a.Ved flere enn 16 deltakere spilles dobbeltcup.
b.Ved 16 eller færre deltakere spilles dobbelcup eller puljespill.

4.Deltakelse: NM Veteran er åpent for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a.Norsk statsborgerskap eller norsk bostedsadresse registrert i folkeregisteret i de siste 12 måneder (se også 6.5.4 - Utenlandske utøvere).
b.Gyldig medlemskap i klubb tilknyttet NB.
c.Innehar gyldig lisens i NB.
d.44 år eller eldre det året mesterskapet arrangeres (se også 6.2.2 - Aldersklasser/Pool punkt 1.e).

5.Påmelding:

a.Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b.Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 tre dager før turneringsstart.
c.Klagefrist er satt til kl. 11:59 to dager før turneringsstart.
d.Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

6.Startavgift:

a.Alle deltakere Kr. 400,-

7.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 - Seeding og 10.10 - Norgesrating

8.Premier:

a.Medaljer til 1. til 3. plass (det spilles ingen bronsefinale, 2 utøvere får 3. plass).
b.Pokal til 1.plass.

9.Turneringsleder: Nasjonalt godkjent turneringsleder.

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
John-Ivar Rubach
Reidar Schive-Berg
Sat 14:47  Table 6
2   
Gunnar Aronsen
Walk Over
 
3   
Kim Owe Elverum
Kim Ronny Nygård
Sat 14:47  Table 8
4   
Roger Reppe
Terje Thorsø
Sat 14:19 
5   
Steinar Moe
Geir Tollefsrud
Sat 14:47  Table 5
6   
Carl Johan Claussen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Mona Kleveland
 
8   
Øyvind Fredheim
John Petter Larsen
Sat 14:50  Table 7
9   
Torstein TrickWik Wik
Arne Wiese-Hansen
Sat 14:47  Table 1
10   
Erlend Monsen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Jørn Kjølaas
 
12   
Lars Petter Løkken
Are Lorentsen
Sat 14:20 
13   
Kent Hansen
Trond-Michael Borrie Stensrød
R1
Sat 14:49  Table 2
14   
Karl Magnus Næss
Walk Over
 
15   
Walk Over
Morten Rakfjord
 
16   
Ola Larsen
Roy Skogvold
Sat 14:20 

Winner round 1

Race to 6
17   
Henrik Hagen
Reidar Schive-Berg
Sat 16:17  Table 6
18   
Gunnar Aronsen
Kjetil Myrbakk
Sat 16:03 
19   
Ole Eidsheim
Kim Ronny Nygård
Sat 16:23  Table 8
20   
Roger Reppe
R1
Jørn Betten
Sat 15:45  Table 4
21   
Jørgen Nilsen
Steinar Moe
R1
Sat 16:24  Table 5
22   
Carl Johan Claussen
Magne Saltnessand
Sat 16:00 
23   
Espen Eriksen
Mona Kleveland
Sat 15:35 
24   
Øyvind Fredheim
Arild Moilanen
Sat 16:27  Table 7
25   
Dag-jøran Aralden
Torstein TrickWik Wik
Sat 16:09  Table 2
26   
Erlend Monsen
Jahn Marius Wærnes
Sat 16:00 
27   
Håvard Lykke
Jørn Kjølaas
Sat 15:26 
28   
Lars Petter Løkken
Ronny Kraft
Sat 15:44  Table 3
29   
Espen M. Andersen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 16:09  Table 1
30   
Karl Magnus Næss
Bernt Olav Lundetræ
R1
Sat 15:44 
31   
Knut Isaksen
Morten Rakfjord
R2
Sat 15:44 
32   
Roy Skogvold
Knut Inge Røstvold
Sat 15:53 

Loser round 1

Race to 5
33   
John-Ivar Rubach
Roy Skogvold
Sat 17:30 
34   
Walk Over
Knut Isaksen
 
35   
Kim Owe Elverum
Karl Magnus Næss
Sat 17:44 
36   
Terje Thorsø
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 17:38 
37   
Geir Tollefsrud
Lars Petter Løkken
Sat 17:12 
38   
Walk Over
Håvard Lykke
 
39   
Walk Over
Walk Over
 
40   
John Petter Larsen
Torstein TrickWik Wik
Sat 17:30 
41   
Arne Wiese-Hansen
Øyvind Fredheim
Sat 17:42 
42   
Walk Over
Mona Kleveland
 
43   
Walk Over
Walk Over
 
44   
Are Lorentsen
Steinar Moe
Sat 17:40 
45   
Kent Hansen
Jørn Betten
Sat 17:37 
46   
Walk Over
Kim Ronny Nygård
 
47   
Walk Over
Gunnar Aronsen
 
48   
Ola Larsen
Reidar Schive-Berg
Sat 17:34 

Winners qualification

Race to 6
49   
Henrik Hagen
R2
Kjetil Myrbakk
Sat 17:19  Table 3
50   
Ole Eidsheim
R1
Roger Reppe
Sat 18:06  Table 5
51   
Jørgen Nilsen
Carl Johan Claussen
Sat 17:19  Table 4
52   
Espen Eriksen
Arild Moilanen
Sat 17:30  Table 1
53   
Dag-jøran Aralden
Jahn Marius Wærnes
Sat 18:13  Table 2
54   
Jørn Kjølaas
Ronny Kraft
R1
Sat 17:15  Table 6
55   
Espen M. Andersen
Bernt Olav Lundetræ
Sat 17:25  Table 7
56   
Morten Rakfjord
Knut Inge Røstvold
Sat 17:52  Table 8

Loser round 2

Race to 6
57   
John-Ivar Rubach
Knut Isaksen
Sat 21:24  Table 2
58   
Kim Owe Elverum
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 21:24  Table 6
59   
Lars Petter Løkken
Håvard Lykke
Sat 21:30  Table 7
60   
Walk Over
Torstein TrickWik Wik
Sat 21:30  Table 8
61   
Øyvind Fredheim
R1
Mona Kleveland
Sat 21:24  Table 4
62   
Walk Over
Steinar Moe
Sat 21:30  Table 6
63   
Jørn Betten
Kim Ronny Nygård
Sat 21:24  Table 3
64   
Gunnar Aronsen
Reidar Schive-Berg
Sat 21:24  Table 8

Losers qualification

Race to 6
65   
Knut Isaksen
R1
Espen Eriksen
Sun 09:28  Table 1
66   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Carl Johan Claussen
R1
Sun 09:28  Table 7
67   
Lars Petter Løkken
Ole Eidsheim
R1
Sun 09:28  Table 3
68   
Torstein TrickWik Wik
R1
Kjetil Myrbakk
Sun 09:28  Table 4
69   
Øyvind Fredheim
Morten Rakfjord
Sun 09:28  Table 8
70   
Steinar Moe
Bernt Olav Lundetræ
R1
Sun 09:28  Table 6
71   
Jørn Betten
Ronny Kraft
R1
Sun 09:28  Table 2
72   
Reidar Schive-Berg
Jahn Marius Wærnes
Sun 09:28  Table 5

Last sixteen

Race to 6
73   
Henrik Hagen
Torstein TrickWik Wik
Sun 11:13  Table 5
74   
Roger Reppe
R3
Morten Rakfjord
Sun 11:13  Table 7
75   
Jørgen Nilsen
R1
Espen Eriksen
Sun 11:13  Table 6
76   
Arild Moilanen
Carl Johan Claussen
Sun 11:13  Table 4
77   
Dag-jøran Aralden
Bernt Olav Lundetræ
R1
Sun 11:13  Table 1
78   
Jørn Kjølaas
Reidar Schive-Berg
Sun 11:13  Table 8
79   
Espen M. Andersen
Ole Eidsheim
R2
Sun 11:13  Table 3
80   
Knut Inge Røstvold
Ronny Kraft
Sun 11:13  Table 2

Quarter final

Race to 6
81   
Henrik Hagen
Roger Reppe
Sun 13:04  Table 1
82   
Jørgen Nilsen
Arild Moilanen
Sun 13:04  Table 3
83   
Bernt Olav Lundetræ
Jørn Kjølaas
Sun 13:04  Table 2
84   
Espen M. Andersen
Knut Inge Røstvold
Sun 13:04  Table 5

Semi final

Race to 6
85   
Henrik Hagen
Jørgen Nilsen
Sun 14:10  Table 3
86   
Jørn Kjølaas
Espen M. Andersen
Sun 14:11  Table 1

Final

Race to 6
87   
Henrik Hagen
Espen M. Andersen
Sun 15:26  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer