Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 22 - September 24, 2023

NM Veteran 45+

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Kenneth Rognstad
Gjøvik&Raufoss BK
7 (6/1) 69 (46/23)
67%
100
2 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
6 (5/1) 64 (35/29)
55%
87
3 Christian Johannessen
Tre Sverd BK
5 (4/1) 61 (33/28)
54%
74
3 Knut Egil Michaelsen
Kongsvinger BK
6 (4/2) 60 (35/25)
58%
74
5 Gavin Powell
Kongsvinger BK
4 (3/1) 45 (26/19)
58%
61
5 Ine Helvik
Svithun BK
4 (3/1) 34 (23/11)
68%
61
5 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
5 (3/2) 55 (30/25)
55%
61
5 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 43 (24/19)
56%
61
9 BArild Sørum
Unique BK
4 (2/2) 41 (23/18)
56%
49
Show more
9 Egil Arne Sørensen
Oslo BK
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
49
9 Henrik Hagen
BEX BK
3 (2/1) 33 (19/14)
58%
49
9 Johnny Ellingsen
Svithun BK
4 (2/2) 42 (23/19)
55%
49
9 Jørgen Nilsen
BEX BK
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
49
9 Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
3 (2/1) 28 (16/12)
57%
49
9 Roger Lysholm
Stoppball Nidaros BK
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
49
9 Ronny Jakobsen
Vesterålen Biljardklubb
4 (2/2) 36 (21/15)
58%
49
17 Franck Nybo
Vestby BK
5 (3/2) 44 (21/23)
48%
29
17 Robert Farinetti
BEX BK
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
29
17 Trond-Michael Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
3 (1/2) 28 (10/18)
36%
29
17 Morten Rakfjord
Trondheim BK
4 (2/2) 38 (20/18)
53%
29
17 Jack Nordby
Oslo BK
3 (1/2) 27 (10/17)
37%
29
17 Tom Kristiansen
Plankebyen BK
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
29
17 Gavin Matthews
Ask BC
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
29
17 Henning Ingvorsen
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
29
25 Bjørn Birger Andreassen
Plankebyen BK
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
22
25 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
22
25 Hans Kristian Hansen
Plankebyen BK
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
22
25 Kent Hansen
Unique BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
22
25 Stig Nesvik
Oslo BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
22
25 Stig Ringebo
Oslo BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
22
25 Brede Arnøy
Os Biljard og Snookerklubb
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
22
25 Stein Unsgård
Ask BC
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
22
33 Asgeir Haugen
Vestby BK
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
16
33 Bjørn Kåre Ellingsen
Svithun BK
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
16
33 Terje Kristoffersen
Oslo BK
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
16
33 Mona Søvold Sunde
Oslo BK
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
16
9993 Øystein U Pettersen
Herøy BK
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Sep 22, 2023, 5:00 PM Until Sep 24, 2023 (local time)
Entry deadline Sep 17, 2023, 5:59 PM (local time)
Organizer Norges Biljardforbund and Unique BK
Contact BArild Sørum (baril-so@online.no, 93063873)
Rankings Pool Veteran 23/24
Format Double to Single elimination (37 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode
More info
Unique BK ønsker hjertelig velkommen NM Veteran 10-ball, 22-24 september 2023.

Spillested: Bjerke Biljardpark, Østre Aker vei 90 0596, Bygning 6 Startblokka
https://www.google.com/maps/@59.9410499,10.8414963,17z

Vi anbefaler deltagere fra andre landsdeler å booke hotell hos vår samarbeidspartner:
Thon Hotel Linne.
Hotellet ligger 1.1 km fra salongen, med gangvei fra dør til dør.
Estimert tid ved å bruke beina er 14 minutter. Hotellet har for øvrig alle fasiliteter man trenger.

For kjørende: Inn på Østre Aker vei ved Veitvet. Ta av på første avkjøring og følg veien helt til du ser Startblokka. For parkering: Kjør rundt og til baksiden av bygget, der det er en stor p-plass.

Kollektivtransport:
Kommer man med T-bane eller 60-bussen, gå av på Linderud og følg Linderudveien helt til enden, der det er 2 porter og bygget er merket Startblokka.

Hotellet har alle fasiliteter man trenger.


Turneringen vil starte tidligst kl. 18.00 fredag 22. september og det vil prioriteres «lokale oppgjør» de første kampene.

Vi har en avtale med byggets kafé, som vil tilby mat fredag og lørdag
Det rigges også en kiosk med drikke og snacks.
I tillegg blir det en lite "pro-shop", der man kan kjøpe utstyr.

Vi legger ved en kopi av forbundets tekst som forklarer diverse:

1.Disiplin: 10-Ball.

2.Distanser:

b.10-Ball distanse 6.

3.Spilleform:

a.Dobbelcup.
b.Ved 16 eller færre deltakere spilles dobbelcup eller puljespill.

4.Deltakelse: NM veteran er åpen for alle utøvere som innfrir følgende vilkår:

a. Norsk statsborgerskap eller norsk bostedsadresse registrert i folkeregisteret i de siste 12 månedene (se også 6.5.4-utenlandske utøvere)
b. Innehar gyldig lisens i NB (engangslisens pålydende 150 kr kan innløses)
c. Er 45 år eller eldre i løpet av 2023.


5.Påmelding:

a. Påmeldingsfrist er kl. 17:59 fem dager før turneringsstart.
b. Trekning og tidsskjema skal foreligge kl. 23:59 tre dager før turneringsstart.
c. Klagefrist er satt til kl. 11:59 to dager før turneringsstart.
d. Eventuell ny trekning skal foreligge kl. 23:59 samme dag.

6.Startavgift:

a. Alle utøvere Kr. 450,-


7.Rating og seeding foretas i henhold til 10.5 -
Maksimalt 16 spillere seedes.

Medaljer til 1. til 3. plass (det spilles ingen bronsefinale)

Pokal til 1. plass.

9.Turneringsleder: Nasjonalt godkjent turneringsleder.

1. Lisens for en sesong:

A- lisens for seniorutøvere 300 kr
B- D-lisens. Engangslisens for senior utøvere 150 kr.

*Bankett: Det planlegges bankett for turneringen i Startblokka. Maten leveres fra byggets kafé. Vi har mulighet for bankett for opptil 150 personer. Pris og nærmere info rundt banketten vil bli informert om til alle frammøtte under selve turneringen.
Tidspunkt for planlagt bankett: Lørdag 23. september kl. 20-24.
Det vil åpnes for "side-events" i forbindelse med banketten

Spørsmål til turneringen, opphold, trening, ja uansett hva det måtte være sendes til arildbare@gmail.com eller tlf. 93063873.

Vel møtt til ei forrykende biljardhelg!

NB! Med forbehold om endring

Video / Livestream

Schedule

Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Tom Kristiansen
Terje Kristoffersen
Fri 18:05  Table 1
2   
Geir Tollefsrud
Walk Over
 
3   
Walk Over
Jack Nordby
 
4   
Stig Ringebo
Walk Over
 
5   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Øystein U Pettersen
Fri 18:00 
6   
Kent Hansen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Stig Nesvik
 
8   
Henning Ingvorsen
Franck Nybo
Fri 18:04  Table 8
9   
Mona Søvold Sunde
Asgeir Haugen
Fri 18:04  Table 7
10   
Brede Arnøy
Walk Over
 
11   
Walk Over
Gavin Matthews
 
12   
Bjørn Birger Andreassen
Walk Over
 
13   
Walk Over
Stein Unsgård
 
14   
Johnny Ellingsen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Hans Kristian Hansen
 
16   
Bjørn Kåre Ellingsen
Morten Rakfjord
Fri 18:04  Table 4

Winner round 1

Race to 6
17   
Christian Johannessen
Terje Kristoffersen
Fri 19:35  Table 5
18   
Geir Tollefsrud
BArild Sørum
Fri 19:35  Table 3
19   
Gavin Powell
Jack Nordby
Fri 19:35  Table 2
20   
Stig Ringebo
Jørgen Nilsen
R1
Fri 18:04  Table 5
21   
Robert Farinetti
Trond-Michael Borrie Stensrød
Fri 19:35  Table 6
22   
Kent Hansen
Bernt Olav Lundetræ
Sat 09:02  Table 1
23   
Knut Egil Michaelsen
Stig Nesvik
Fri 19:35  Table 1
24   
Franck Nybo
Roger Lysholm
Fri 19:35  Table 7
25   
Kenneth Rognstad
Asgeir Haugen
Fri 19:35  Table 8
26   
Brede Arnøy
Pål Daud Fillipsveen
Sat 09:02  Table 8
27   
Ronny Jakobsen
Gavin Matthews
Fri 18:04  Table 6
28   
Bjørn Birger Andreassen
Ine Helvik
Sat 09:02  Table 7
29   
Dag-jøran Aralden
Stein Unsgård
Sat 09:02  Table 6
30   
Johnny Ellingsen
Jan Helge Kordts
Sat 09:02  Table 3
31   
Egil Arne Sørensen
Hans Kristian Hansen
Fri 18:04  Table 3
32   
Bjørn Kåre Ellingsen
Henrik Hagen
Fri 19:40  Table 4

Loser round 1

Race to 6
33   
Tom Kristiansen
Bjørn Kåre Ellingsen
Sat 09:03  Table 2
34   
Walk Over
Hans Kristian Hansen
 
35   
Walk Over
Johnny Ellingsen
 
36   
Walk Over
Stein Unsgård
 
37   
Øystein U Pettersen
Bjørn Birger Andreassen
Sat 10:00 
38   
Walk Over
Gavin Matthews
 
39   
Walk Over
Brede Arnøy
 
40   
Henning Ingvorsen
Asgeir Haugen
Sat 09:03  Table 4
41   
Mona Søvold Sunde
Franck Nybo
Sat 09:03  Table 5
42   
Walk Over
Stig Nesvik
 
43   
Walk Over
Kent Hansen
 
44   
Walk Over
Trond-Michael Borrie Stensrød
 
45   
Walk Over
Stig Ringebo
 
46   
Walk Over
Jack Nordby
 
47   
Walk Over
Geir Tollefsrud
 
48   
Morten Rakfjord
Terje Kristoffersen
Sat 09:44  Table 7

Winners qualification

Race to 7
49   
Christian Johannessen
BArild Sørum
Sat 10:42  Table 6
50   
Gavin Powell
Jørgen Nilsen
Sat 10:43  Table 8
51   
Robert Farinetti
Bernt Olav Lundetræ
Sat 10:43  Table 5
52   
Knut Egil Michaelsen
Roger Lysholm
Sat 10:43  Table 3
53   
Kenneth Rognstad
R1
Pål Daud Fillipsveen
Sat 10:43  Table 1
54   
Ronny Jakobsen
Ine Helvik
Sat 10:43  Table 4
55   
Dag-jøran Aralden
Jan Helge Kordts
R1
Sat 10:43  Table 2
56   
Egil Arne Sørensen
Henrik Hagen
R1
Sat 10:51  Table 7

Loser round 2

Race to 6
57   
Tom Kristiansen
Hans Kristian Hansen
Sat 12:24  Table 1
58   
Johnny Ellingsen
Stein Unsgård
Sat 12:24  Table 2
59   
Bjørn Birger Andreassen
Gavin Matthews
Sat 12:24  Table 3
60   
Brede Arnøy
Henning Ingvorsen
Sat 12:24  Table 4
61   
Franck Nybo
Stig Nesvik
Sat 12:24  Table 6
62   
Kent Hansen
Trond-Michael Borrie Stensrød
Sat 12:24  Table 7
63   
Stig Ringebo
Jack Nordby
Sat 12:24  Table 5
64   
Geir Tollefsrud
Morten Rakfjord
Sat 12:24  Table 8

Losers qualification

Race to 7
65   
Tom Kristiansen
Knut Egil Michaelsen
Sat 14:20  Table 2
66   
Johnny Ellingsen
Robert Farinetti
Sat 14:20  Table 7
67   
Gavin Matthews
R1
Jørgen Nilsen
Sat 14:20  Table 5
68   
Henning Ingvorsen
BArild Sørum
Sat 14:20  Table 4
69   
Franck Nybo
Egil Arne Sørensen
Sat 14:20  Table 8
70   
Trond-Michael Borrie Stensrød
Jan Helge Kordts
R1
Sat 14:20  Table 6
71   
Jack Nordby
Ronny Jakobsen
Sat 14:20  Table 1
72   
Morten Rakfjord
Kenneth Rognstad
Sat 14:20  Table 3

Last sixteen

Race to 7
73   
Christian Johannessen
Johnny Ellingsen
Sat 15:54  Table 8
74   
Gavin Powell
BArild Sørum
Sat 15:54  Table 1
75   
Bernt Olav Lundetræ
Egil Arne Sørensen
Sat 15:54  Table 6
76   
Roger Lysholm
Kenneth Rognstad
Sat 15:54  Table 5
77   
Pål Daud Fillipsveen
Knut Egil Michaelsen
Sat 15:54  Table 3
78   
Ine Helvik
R1
Jørgen Nilsen
Sat 15:54  Table 7
79   
Dag-jøran Aralden
Ronny Jakobsen
Sat 15:55  Table 2
80   
Henrik Hagen
Jan Helge Kordts
Sat 15:55  Table 4

Quarter final

Race to 7
81   
Christian Johannessen
Gavin Powell
Sun 10:03  Table 4
82   
Bernt Olav Lundetræ
Kenneth Rognstad
Sun 10:03  Table 8
83   
Knut Egil Michaelsen
Ine Helvik
Sun 10:03  Table 5
84   
Dag-jøran Aralden
Jan Helge Kordts
Sun 10:03  Table 6

Semi final

Race to 7
85   
Christian Johannessen
Kenneth Rognstad
Sun 11:51  Table 5
86   
Knut Egil Michaelsen
Dag-jøran Aralden
Sun 11:51  Table 6

Final

Race to 7
87   
Kenneth Rognstad
Dag-jøran Aralden
Sun 13:40  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer