Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

May 10, - May 13, 2018

NM NC3 Snooker 15 Rød

Add players

Please wait...
Snooker

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Christopher Schou Watts
Oslo Snooker
8 (8/0) 28 (28/0)
100%
89, 85, 69, 64, 64, 58, 48, 35, 33, 32, 31, 31, 31, 30, 28, 28, 26, 25 120
2 Daniel Skaathun
Os Biljard og Snookerklubb
8 (7/1) 31 (24/7)
77%
105, 53, 44, 38, 38, 34, 32, 30, 29, 29, 29, 27, 27, 26, 26, 25, 25 104
3 Nassim Sekat
Trondheim Snooker
7 (6/1) 28 (20/8)
71%
64, 45, 45, 38, 36, 34, 34, 33, 32, 32, 31, 30, 30, 30, 28, 28, 27, 27, 25 89
3 Reidar Rundsveen
Os Biljard og Snookerklubb
7 (6/1) 28 (20/8)
71%
54, 44, 40, 39, 35, 34, 29, 28, 28, 28, 27, 27, 27, 25, 25 89
5 Audun Risan Heimsjø
Trondheim Snooker
6 (5/1) 25 (19/6)
76%
66, 56, 48, 48, 46, 42, 37, 35, 34, 32, 32, 30, 29, 27, 27, 27, 26, 26 73
5 Edwin Ingebrigtsen
Oslo Snooker
6 (4/2) 25 (13/12)
52%
31, 27, 26, 26, 25 73
5 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (5/1) 24 (17/7)
71%
36, 30, 27, 26, 25 73
5 Umar Hayat Ali
Oslo Snooker
6 (4/2) 22 (15/7)
68%
52, 51, 48, 43, 41, 40, 38, 30, 27, 27 73
9 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
5 (3/2) 18 (11/7)
61%
48, 47, 32, 27, 25 59
Show more
9 Niklas Engstrom
Oslo Snooker
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
34, 32 59
9 Roald Pettersen
Trondheim Snooker
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
40 59
9 Arnfinn Saue
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
59
9 John christian Vespestad
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
26, 25 59
9 Basir Ahmadi
Oslo Snooker
4 (3/1) 17 (12/5)
71%
43, 32, 28 59
9 Morten Veland
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 17 (10/7)
59%
59
9 Shaher Alqasasfa
Stord Snookerklubb
5 (4/1) 18 (12/6)
67%
39, 37, 26, 25, 25, 25 59
17 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
35
17 Simen Hatlevik
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
35
17 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
35
17 Guttorm Fossen Aarhaug
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
35
17 Magnus Martinsen Melien
Trondheim Snooker
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
29, 28, 27, 25 35
17 Douglas McGaw
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
39 35
17 Asle Valvatne
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
35
17 Håvard Vespestad
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
35
25 Martin Andersen
TSI BK
4 (1/3) 13 (4/9)
31%
26
25 Oddbjørn Bolkan
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
26
25 Runar Røsand
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 12 (3/9)
25%
26
25 Tommy Kvarsvik
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 10 (1/9)
10%
26
25 Håkon Tverderøy
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 14 (5/9)
36%
26
25 Arve Bremnes
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 16 (6/10)
38%
26
25 Kåre Valde
Stord Snookerklubb
4 (1/3) 15 (5/10)
33%
26
25 Alexander Monsen
Oslo Snooker
4 (1/3) 15 (5/10)
33%
26
33 Lars-Gøran Engerdahl
Oslo Snooker
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
19
33 Jan Hevrøy
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 12 (0/12)
0%
19
33 Kåre Åsnes
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 12 (0/12)
0%
19
33 Espen Nymark Solheim
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 14 (2/12)
14%
19
33 Tore Vespestad
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 14 (2/12)
14%
19
33 Arve Hatlevik
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 13 (1/12)
8%
19
33 Joakim Fjær
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 15 (3/12)
20%
19
Entry deadline May 9, 2018, 6:00 PM (local time)
Starts May 10, 2018, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (40 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker 2018
Organizer Stord Snookerklubb
Contact Arnfinn Saue (arnfinn.saue@sklbb.no, 90168032) and Tommy Kvarsvik (tommy@kelpie.no, 91800133)
More info
Me er stolte av å kunna ønska velkommen til NM i snooker (15 raud) på Stord, 10. - 13. mai 2018! Me satsar på å laga eit heilt unikt noregsmeisterskap i dei flotte lokala våre i Podlen, som til NM vil ha heile åtte snookerbord med god plass rundt alle borda!

Me er no i full gang med å førebu oss til NM, og vil bruka denne sida til å halda spelarar og andre interesserte oppdatert om det som skjer i mai.

Første speledag er torsdag 10. mai (Kristi himmelferdsdag), og i fire dagar vil det bli kampar og full aktivitet i lokala våre i Podlen, før noregsmeisteren 2018 blir kåra søndag 13. mai. Det blir streaming frå to av borda alle dei fire dagane, i tillegg til at me vil få plass ein tribune, sånn at publikum kan ta turen til Podlen og sjå på når dei beste snookerspelarane i Noreg speler! Entré er gratis!

Informasjon om transport/reise for spelarar:
---------------------------------------------------------
Stord lufthamn (Sørstokken) ligg få minutt med køyring fra Stord Snookerklubb. Stordflyet har to daglege avgangar frå Gardermoen. Her er det 18-avgangen onsdag kveld som passar best.

Me har fått forhandla fram ein spesialpris for spelarane som nyttar seg av Stordflyet og dermed flyr direkte frå Oslo til Stord: 690 kroner per person per veg, inkludert bagasje! Billettane må tingast seinast 14 dagar før avreise. Ved ombooking påløper det eit ombookingsgebyr på 200,- pr. person pr. veg, det same gjeld ved namnebytte. Ved kansellering av billett vert skattar og avgifter refunderte. Bestill anten på telefon: 53403700 eller på e-post: billett@stordlufthamn.no

Eit anna alternativ er å fly til Haugesund lufthavn (på Karmøy). Me kjem til å arrangera gratis transport for spelarane, sånn at dei blir henta på flyplassen med minibuss og frakta til hotellet sitt – både frå Stord og Haugesund lufthavn! Me kjem tilbake med tider for henting.

I tillegg vil det bli gratis transport med minibuss frå dei ulike hotella kvar morgon under NM, slik at ein slepp å tenkja på transport sjølv.

Dersom ein treng å reisa frå lokalet til hotella/sentrum på andre tidspunkt, kan òg Leirvik Taxi, som sponsar NM, tilby gode fastprisar. 1-4 pers: 200 kr. 5-8 pers: 300 kr. Dette gjeld onsdag 9. mai til søndag 13. mai, heile døgnet.

Informasjon om hotell:
-----------------------------
Me har forhandla fram gode prisar for spelarane under NM på dei ulike hotella.

Grand Hotell - midt i Leirvik sentrum (12 min i bil til snookerklubben).
- Standard enkeltrom: 745 kr pr. døgn.
- Standard dobbeltrom: 975 kr pr. døgn.
- Standard trippelrom: 1235 kr pr. døgn.
Frukost er inkludert.
Bestill direkte på booking@grand-hotell.com eller tlf: 53 40 96 00. Bruk referanse "snooker18".

Stord Hotell - 10 min gange til Leirvik sentrum (10 min i bil til snookerklubben).
- Standard enkeltrom: 995 kr pr. døgn.
- Standard dobbeltrom: 1195 kr pr. døgn.
- Familerom: 1495 kr pr. døgn.
Frukost er inkludert.
Bestill direkte på booking@stord-hotel.no. Bruk referansen "Snooker-turnering 2018".

Almås Hotell (OBS! NM-pris gjeld til og med 22. april) - 10 min gange til Leirvik sentrum (10 min i bil til snookerklubben).
- Standard enkeltrom: 790 kr pr. døgn.
- Standard dobbeltrom: 990 kr. pr. døgn.
Frukost og kvelds er inkludert.
Bestill direkte på post@almaas-hotell.no eller tlf: 53 40 99 99.

Me kjem som sagt med minibuss til alle desse hotella kvar morgon og fraktar spelarane til spelelokalet!

Bankett:
-----------
Laurdag kveld (12. mai) blir det arrangert NM-bankett på "Blå time" i Leirvik sentrum. Her blir det pizzabuffet (110 kr pr. pers), og baren er sjølvsagt open. Moglegheit for å spela shuffleboard. Dørene opnar klokka 19, og maten er klar ca. kl. 20.

Kleskode:
-------------
Henta frå TBR punkt 6.6.4:
"Ved deltakelse i NM Snooker (15 Rød, 6 Rød og Lag) skal alle utøvere bruke:
i.Vest (ikke skinnvest) med klubblogo, og
ii.langermet, ensfarget skjorte med krage, og
iii.formell svart dressbukse med belte, og
iv.formelle, svarte skinn- eller lakksko."

Oppmøte:
--------------
Offisiell NM-opning er torsdag 10. mai klokka 09.30. Då må alle spelarane vera i lokalet for opning og fellesinformasjon. Ordførar i Stord kommune Gaute Straume Epland står for den offisielle opninga.

Sal av mat og drikke:
-----------------------------
Det blir kiosksal under heile NM med sal av brus, drikke, kioskvarer, i tillegg til ein middagsmeny med gode rettar!

Kafémeny:
Torsdag: Kyllingfocaccia (60 kr pr. porsjon)
Fredag: Heimalaga pizza med fersk salat (1 stykke 25 kr, 2 stykker 45 kr, 3 stykker 60 kr)
Laurdag: Kyllingfocaccia (60 kr pr. porsjon)
Søndag: Pastasalat med focacciabrød (50 kr pr. porsjon)

Kioskmeny:
Ferske baguettar 55 kr
Nysteikte vafler 15 kr
Kakestykke 10 kr
Frukt 15 kr
Kaffe 10 kr
Kaffeavtale 50 kr
Brus 20 kr
Wienerpølse 25 kr

Facebook:
--------------
Me har laga eit eige Facebook-arrangement for snooker-NM der me òg oppdaterer med relevant informasjon: https://www.facebook.com/events/1956837907913234/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Audun Risan Heimsjø 4 4 0 0 12 1 11 0.923 4
2 Morten Veland 4 3 0 1 10 3 7 0.769 3
3 Douglas McGaw 4 2 0 2 6 8 -2 0.429 2
4 Kåre Valde 4 1 0 3 5 10 -5 0.333 1
5 Arve Hatlevik 4 0 0 4 1 12 -11 0.077 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Reidar Rundsveen 4 4 0 0 12 1 11 0.923 4
2 Niklas Engstrom 4 3 0 1 10 4 6 0.714 3
3 Håvard Vespestad 4 2 0 2 6 10 -4 0.375 2
4 Håkon Tverderøy 4 1 0 3 5 9 -4 0.357 1
5 Joakim Fjær 4 0 0 4 3 12 -9 0.2 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Shaher Alqasasfa 4 4 0 0 12 2 10 0.857 4
2 Erik Dullerud 4 3 0 1 10 3 7 0.769 3
3 Simen Hatlevik 4 2 0 2 7 6 1 0.538 2
4 Runar Røsand 4 1 0 3 3 9 -6 0.25 1
5 Jan Hevrøy 4 0 0 4 0 12 -12 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Daniel Skaathun 4 4 0 0 12 1 11 0.923 4
2 Umar Hayat Ali 4 3 0 1 10 3 7 0.769 3
3 Magnus Martinsen Melien 4 2 0 2 6 7 -1 0.462 2
4 Martin Andersen 4 1 0 3 4 9 -5 0.308 1
5 Kåre Åsnes 4 0 0 4 0 12 -12 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Christopher Schou Watts 4 4 0 0 12 0 12 1 4
2 Edwin Ingebrigtsen 4 3 0 1 9 5 4 0.643 3
3 Trond Johan Eeg Nielsen 4 2 0 2 7 10 -3 0.412 2
4 Oddbjørn Bolkan 4 1 0 3 6 11 -5 0.353 1
5 Lars-Gøran Engerdahl 4 0 0 4 4 12 -8 0.25 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Basir Ahmadi 3 3 0 0 9 1 8 0.9 3
2 Arnfinn Saue 3 2 0 1 6 4 2 0.6 2
3 Frode Vikebø 3 1 0 2 5 7 -2 0.417 1
4 Tommy Kvarsvik 3 0 0 3 1 9 -8 0.1 0
5 Kjell Henriksen 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Geir Bentzen 4 4 0 0 12 1 11 0.923 4
2 Roald Pettersen 4 3 0 1 10 6 4 0.625 3
3 Asle Valvatne 4 2 0 2 8 8 0 0.5 2
4 Alexander Monsen 4 1 0 3 5 10 -5 0.333 1
5 Espen Nymark Solheim 4 0 0 4 2 12 -10 0.143 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Nassim Sekat 4 4 0 0 12 2 10 0.857 4
2 John christian Vespestad 4 3 0 1 10 4 6 0.714 3
3 Guttorm Fossen Aarhaug 4 2 0 2 6 8 -2 0.429 2
4 Arve Bremnes 4 1 0 3 6 10 -4 0.375 1
5 Tore Vespestad 4 0 0 4 2 12 -10 0.143 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Audun Risan Heimsjø
Morten Veland
Thu 10:01  Table 6
2-A   
Kåre Valde
Arve Hatlevik
Thu 10:01  Table 3
3-B   
Reidar Rundsveen
Håvard Vespestad
Thu 10:01  Table 5
4-B   
Niklas Engstrom
Joakim Fjær
Thu 10:03  Table 1
5-C   
Erik Dullerud
Jan Hevrøy
Thu 10:03  Table 7
6-C   
Shaher Alqasasfa
Simen Hatlevik
Thu 10:03  Table 2
7-D   
Magnus Martinsen Melien
Daniel Skaathun
Thu 11:21  Table 7
8-D   
Umar Hayat Ali
Kåre Åsnes
Thu 10:04  Table 4
9-E   
Edwin Ingebrigtsen
Lars-Gøran Engerdahl
Thu 10:04  Table 8
10-E   
Christopher Schou Watts
Oddbjørn Bolkan
Thu 11:21  Table 4
11-F   
Kjell Henriksen
Tommy Kvarsvik
Thu 11:22  Table 5
12-F   
Frode Vikebø
Arnfinn Saue
Thu 11:22  Table 6
13-G   
Geir Bentzen
Alexander Monsen
Thu 11:22  Table 8
14-G   
Roald Pettersen
Espen Nymark Solheim
Thu 12:02  Table 2
15-H   
Nassim Sekat
Tore Vespestad
Thu 12:17  Table 4
16-H   
John christian Vespestad
Arve Bremnes
Thu 12:33  Table 7

Round 2

Race to 3
17-A   
Morten Veland
Arve Hatlevik
Thu 14:13  Table 3
18-A   
Audun Risan Heimsjø
Douglas McGaw
Thu 12:49  Table 1
19-B   
Håvard Vespestad
Joakim Fjær
Thu 12:49  Table 8
20-B   
Reidar Rundsveen
Håkon Tverderøy
Thu 13:39  Table 2
21-C   
Jan Hevrøy
Simen Hatlevik
Thu 14:03  Table 6
22-C   
Erik Dullerud
Runar Røsand
Thu 14:08  Table 4
23-D   
Daniel Skaathun
Kåre Åsnes
Thu 14:37  Table 1
24-D   
Magnus Martinsen Melien
Martin Andersen
Thu 14:47  Table 5
25-E   
Lars-Gøran Engerdahl
Oddbjørn Bolkan
Thu 14:52  Table 7
26-E   
Edwin Ingebrigtsen
Trond Johan Eeg Nielsen
Thu 14:58  Table 2
27-F   
Tommy Kvarsvik
Arnfinn Saue
Thu 15:26  Table 6
28-F   
Kjell Henriksen
Basir Ahmadi
Thu 15:28  Table 4
29-G   
Alexander Monsen
Espen Nymark Solheim
Thu 15:35  Table 8
30-G   
Geir Bentzen
Asle Valvatne
Thu 15:47  Table 1
31-H   
Tore Vespestad
Arve Bremnes
Thu 16:33  Table 3
32-H   
Nassim Sekat
Guttorm Fossen Aarhaug
Thu 17:07  Table 4

Round 3

Race to 3
33-A   
Arve Hatlevik
Douglas McGaw
Thu 17:07  Table 2
34-A   
Morten Veland
Kåre Valde
Thu 17:18  Table 6
35-B   
Joakim Fjær
Håkon Tverderøy
Thu 17:18  Table 1
36-B   
Håvard Vespestad
Niklas Engstrom
Thu 17:20  Table 5
37-C   
Simen Hatlevik
Runar Røsand
Thu 17:48  Table 8
38-C   
Jan Hevrøy
Shaher Alqasasfa
Fri 09:05  Table 7
39-D   
Kåre Åsnes
Martin Andersen
Thu 18:18  Table 7
40-D   
Daniel Skaathun
Umar Hayat Ali
Thu 18:59  Table 1
41-E   
Oddbjørn Bolkan
Trond Johan Eeg Nielsen
Thu 19:00  Table 3
42-E   
Lars-Gøran Engerdahl
Christopher Schou Watts
Fri 09:05  Table 6
43-F   
Arnfinn Saue
Basir Ahmadi
Fri 09:05  Table 2
44-F   
Tommy Kvarsvik
Frode Vikebø
Fri 09:05  Table 4
45-G   
Espen Nymark Solheim
Asle Valvatne
Fri 09:05  Table 8
46-G   
Alexander Monsen
Roald Pettersen
Fri 09:05  Table 5
47-H   
Arve Bremnes
Guttorm Fossen Aarhaug
Fri 09:05  Table 3
48-H   
Tore Vespestad
John christian Vespestad
Fri 09:05  Table 1

Round 4

Race to 3
49-A   
Douglas McGaw
Kåre Valde
Fri 10:19  Table 6
50-A   
Arve Hatlevik
Audun Risan Heimsjø
Fri 10:19  Table 7
51-B   
Håkon Tverderøy
Niklas Engstrom
Fri 10:49  Table 1
52-B   
Joakim Fjær
Reidar Rundsveen
Fri 11:03  Table 2
53-C   
Runar Røsand
Shaher Alqasasfa
Fri 11:17  Table 8
54-C   
Simen Hatlevik
Erik Dullerud
Fri 11:20  Table 5
55-D   
Martin Andersen
Umar Hayat Ali
Fri 11:27  Table 7
56-D   
Kåre Åsnes
Magnus Martinsen Melien
Fri 11:49  Table 4
57-E   
Trond Johan Eeg Nielsen
Christopher Schou Watts
Fri 12:04  Table 2
58-E   
Oddbjørn Bolkan
Edwin Ingebrigtsen
Fri 12:23  Table 7
59-F   
Basir Ahmadi
Frode Vikebø
Fri 12:29  Table 8
60-F   
Arnfinn Saue
Kjell Henriksen
Fri 13:00 
61-G   
Asle Valvatne
Roald Pettersen
Fri 12:43  Table 3
62-G   
Espen Nymark Solheim
Geir Bentzen
Fri 12:43  Table 1
63-H   
Guttorm Fossen Aarhaug
John christian Vespestad
Fri 12:55  Table 5
64-H   
Arve Bremnes
Nassim Sekat
Fri 13:04  Table 2

Round 5

Race to 3
65-A   
Kåre Valde
Audun Risan Heimsjø
Fri 14:09  Table 2
66-A   
Douglas McGaw
Morten Veland
Fri 14:09  Table 6
67-B   
Niklas Engstrom
Reidar Rundsveen
Fri 13:28  Table 4
68-B   
Håkon Tverderøy
Håvard Vespestad
Fri 14:45  Table 7
69-C   
Shaher Alqasasfa
Erik Dullerud
Fri 14:05  Table 1
70-C   
Runar Røsand
Jan Hevrøy
Fri 14:41  Table 5
71-D   
Umar Hayat Ali
Magnus Martinsen Melien
Fri 14:46  Table 8
72-D   
Martin Andersen
Daniel Skaathun
Fri 15:17  Table 2
73-E   
Christopher Schou Watts
Edwin Ingebrigtsen
Fri 16:10  Table 6
74-E   
Trond Johan Eeg Nielsen
Lars-Gøran Engerdahl
Fri 16:11  Table 1
75-F   
Frode Vikebø
Kjell Henriksen
Fri 17:00 
76-F   
Basir Ahmadi
Tommy Kvarsvik
Fri 16:13  Table 3
77-G   
Roald Pettersen
Geir Bentzen
Fri 16:21  Table 2
78-G   
Asle Valvatne
Alexander Monsen
Fri 16:20  Table 5
79-H   
John christian Vespestad
Nassim Sekat
Fri 16:36  Table 4
80-H   
Guttorm Fossen Aarhaug
Tore Vespestad
Fri 16:26  Table 8

Last sixteen

Race to 4
81   
Audun Risan Heimsjø
Niklas Engstrom
Sat 10:00  Table 7
82   
Morten Veland
Reidar Rundsveen
Sat 10:00  Table 2
83   
Shaher Alqasasfa
Umar Hayat Ali
Sat 10:00  Table 6
84   
Erik Dullerud
Daniel Skaathun
Sat 10:00  Table 3
85   
Christopher Schou Watts
Arnfinn Saue
Sat 10:00  Table 1
86   
Edwin Ingebrigtsen
Basir Ahmadi
Sat 10:00  Table 5
87   
Geir Bentzen
John christian Vespestad
Sat 10:00  Table 4
88   
Roald Pettersen
Nassim Sekat
Sat 10:00  Table 8

Quarter final

Race to 4
89   
Audun Risan Heimsjø
Reidar Rundsveen
Sat 14:52  Table 1
90   
Umar Hayat Ali
Daniel Skaathun
Sat 14:52  Table 3
91   
Christopher Schou Watts
Edwin Ingebrigtsen
Sat 14:52  Table 5
92   
Geir Bentzen
Nassim Sekat
Sat 14:52  Table 2

Semi final

Race to 4
93   
Reidar Rundsveen
Daniel Skaathun
Sun 10:02  Table 1
94   
Christopher Schou Watts
Nassim Sekat
Sun 10:08  Table 2

Final

Race to 4
95   
Daniel Skaathun
Christopher Schou Watts
Sun 12:52  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer