Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 21 - June 23, 2019

NC4 Elite

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Matias Sætre
Herøy BK
5 (5/0) 70 (45/25)
64%
100
2 Ole Kristian Rudshavn
Oslo BK
8 (6/2) 104 (61/43)
59%
87
3 Philip Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 58 (33/25)
57%
74
3 Didrik Vatne
Ask BC
6 (4/2) 87 (45/42)
52%
74
5 Eirik Riisnæs
Horten BK
5 (3/2) 69 (40/29)
58%
61
5 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 57 (33/24)
58%
61
5 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
3 (2/1) 50 (26/24)
52%
61
5 Kenneth Rognstad
Gjøvik&Raufoss BK
4 (3/1) 54 (30/24)
56%
61
9 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
4 (2/2) 57 (27/30)
47%
49
Show more
9 Jan Kjetil Nordrum
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 54 (31/23)
57%
49
9 Ole Kristian Elnæs
Gjøvik&Raufoss BK
5 (3/2) 65 (34/31)
52%
49
9 Roger Rasmussen
Oslo BK
4 (2/2) 58 (31/27)
53%
49
13 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
3 (1/2) 39 (15/24)
38%
37
13 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
3 (1/2) 48 (25/23)
52%
37
13 Tom Bjerke
Gjøvik&Raufoss BK
4 (2/2) 52 (21/31)
40%
37
13 Henrik Olsson
Oslo BK
4 (2/2) 50 (29/21)
58%
37
17 Erik Gårdelöf
Oslo BK
2 (0/2) 20 (2/18)
10%
29
17 Geir Tollefsrud
Gjøvik&Raufoss BK
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
29
17 Jason Hansen
Svithun BK
2 (0/2) 29 (11/18)
38%
29
17 June Therese Håndstad
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 23 (5/18)
22%
29
17 Maron Pettersen
Herøy BK
2 (0/2) 22 (4/18)
18%
29
17 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
2 (0/2) 28 (10/18)
36%
29
17 Vegar Lind
Stoppball Nidaros BK
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
29
17 Per Hagen
Oslo BK
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
29
Entry deadline Aug 15, 2019, 6:00 PM (local time)
Starts Jun 21, 2019, 5:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Elite Pool 2019
Organizer Gjøvik&Raufoss BK
Contact Egil Arne Sørensen

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Vegar Lind
Kenneth Rognstad
Sat 09:58  Table 1
2   
Erik Gårdelöf
Jan Kjetil Nordrum
Sat 09:58  Table 2
3   
Maron Pettersen
Henrik Olsson
Sat 09:58  Table 3
4   
Ole Kristian Rudshavn
Geir Tollefsrud
Sat 09:58  Table 4
5   
Per Hagen
Tom Bjerke
Sat 09:58  Table 5
6   
Didrik Vatne
June Therese Håndstad
Sat 09:58  Table 6
7   
Henrik Hauge Pettersen
Ole Kristian Elnæs
Sat 09:58  Table 7
8   
Jason Hansen
Erik Dullerud
Sat 09:58  Table 8

Winner round 1

9   
Roger Rasmussen
Kenneth Rognstad
Sat 11:24  Table 3
10   
Jan Kjetil Nordrum
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 11:24  Table 5
11   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Henrik Olsson
Sat 11:24  Table 2
12   
Ole Kristian Rudshavn
Emil André Gangfløt
Sat 11:24  Table 8
13   
Matias Sætre
Tom Bjerke
Sat 11:24  Table 6
14   
Didrik Vatne
Eirik Riisnæs
Sat 11:24  Table 7
15   
Philip Sanchez Gangfløt
Ole Kristian Elnæs
Sat 11:24  Table 4
16   
Erik Dullerud
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 11:24  Table 1

Loser round 1

17   
Vegar Lind
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 13:31  Table 7
18   
Erik Gårdelöf
Ole Kristian Elnæs
Sat 12:44  Table 3
19   
Maron Pettersen
Eirik Riisnæs
Sat 13:32  Table 6
20   
Geir Tollefsrud
Tom Bjerke
Sat 12:43  Table 4
21   
Per Hagen
Ole Kristian Rudshavn
Sat 13:10  Table 2
22   
June Therese Håndstad
Henrik Olsson
Sat 13:15  Table 1
23   
Henrik Hauge Pettersen
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sat 12:54  Table 8
24   
Jason Hansen
Roger Rasmussen
Sat 12:36  Table 6

Loser round 2

25   
Jonas Kvalsund Hansen
Ole Kristian Elnæs
Sat 15:00  Table 2
26   
Eirik Riisnæs
Tom Bjerke
Sat 15:00  Table 7
27   
Ole Kristian Rudshavn
Henrik Olsson
Sat 14:30  Table 4
28   
Henrik Hauge Pettersen
Roger Rasmussen
Sat 14:20  Table 2

Winners qualification

29   
Kenneth Rognstad
Jan Kjetil Nordrum
Sat 14:58  Table 1
30   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Emil André Gangfløt
Sat 14:58  Table 6
31   
Matias Sætre
Didrik Vatne
Sat 14:58  Table 8
32   
Philip Sanchez Gangfløt
Erik Dullerud
Sat 14:58  Table 3

Losers qualification

33   
Ole Kristian Elnæs
Emil André Gangfløt
Sat 16:52  Table 1
34   
Eirik Riisnæs
Jan Kjetil Nordrum
Sat 16:52  Table 8
35   
Ole Kristian Rudshavn
Erik Dullerud
Sat 16:52  Table 6
36   
Roger Rasmussen
Didrik Vatne
Sat 16:52  Table 3

Quarter final

37   
Kenneth Rognstad
Ole Kristian Rudshavn
Sun 09:54  Table 8
38   
Jan Ove Kvalsund Hansen
Didrik Vatne
Sun 09:54  Table 1
39   
Matias Sætre
Emil André Gangfløt
Sun 09:54  Table 6
40   
Philip Sanchez Gangfløt
Eirik Riisnæs
Sun 09:54  Table 3

Semi final

41   
Ole Kristian Rudshavn
Didrik Vatne
Sun 12:32  Table 6
42   
Matias Sætre
Philip Sanchez Gangfløt
Sun 12:32  Table 1

Final

43   
Ole Kristian Rudshavn
Matias Sætre
Sun 14:39  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Sponsorer