Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 3 - October 4, 2020

NC1 Halvmatch

Three-cushion

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Sep 30, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 3, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (14 Participants)
Race to 20
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Organizer BPS CC
Contact Kjell Lillestøl (kjell@lillestol.no, 91105886)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Kjell Lillestøl 2 2 0 0 22 0 60 0.367 2
2 Arve Hohner 2 1 0 1 11 0 60 0.183 1
3 Jarann Wold Pettersen 2 0 0 2 13 0 60 0.217 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Jo Bjørnstad 3 3 0 0 46 0 79 0.582 3
2 Markus Kotvojs 3 2 0 1 54 0 71 0.761 2
3 Anton Smith 3 1 0 2 13 0 89 0.146 1
4 Jens Wroldsen 3 0 0 3 10 0 83 0.120 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Terje Mathisen 3 3 0 0 44 3 90 0.489 3
2 Geir Davidsen 3 2 0 1 30 3 90 0.333 2
3 Stig Martens 3 1 0 2 29 2 90 0.322 1
4 Velle Andersen 3 0 0 3 29 3 90 0.322 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose b hb ings avg Points
1 Espen Hauge 2 2 0 0 34 0 50 0.680 2
2 Sjur Gaarder Larsen 2 1 0 1 15 0 50 0.300 1
3 Esben Storvand 2 0 0 2 11 0 60 0.183 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 20
1-A   
Kjell Lillestøl
Arve Hohner
Sat 10:40 
2-B   
Jens Wroldsen
Jo Bjørnstad
Sat 10:42 
3-B   
Markus Kotvojs
Anton Smith
Sat 10:40 
4-C   
Velle Andersen
Terje Mathisen
Sat 11:20 
5-C   
Stig Martens
Geir Davidsen
Sat 10:40 
6-D   
Sjur Gaarder Larsen
Espen Hauge
Sat 11:20 

Round 2

Race to 20
7-A   
Arve Hohner
Jarann Wold Pettersen
Sat 11:39 
8-B   
Jens Wroldsen
Anton Smith
Sat 11:52 
9-B   
Jo Bjørnstad
Markus Kotvojs
Sat 12:04 
10-C   
Velle Andersen
Geir Davidsen
Sat 12:33 
11-C   
Terje Mathisen
Stig Martens
Sat 12:39 
12-D   
Espen Hauge
Esben Storvand
Sat 11:28 

Round 3

Race to 20
13-A   
Jarann Wold Pettersen
Kjell Lillestøl
Sat 13:27 
14-B   
Jens Wroldsen
Markus Kotvojs
Sat 13:54 
15-B   
Anton Smith
Jo Bjørnstad
Sat 14:03 
16-C   
Velle Andersen
Stig Martens
Sat 13:30 
17-C   
Geir Davidsen
Terje Mathisen
Sat 14:11 
18-D   
Esben Storvand
Sjur Gaarder Larsen
Sat 13:27 

Quarter final

Race to 25
19   
Kjell Lillestøl
Sjur Gaarder Larsen
Sun 10:58 
20   
Jo Bjørnstad
Geir Davidsen
Sat 16:07 
21   
Terje Mathisen
Markus Kotvojs
Sat 16:07 
22   
Espen Hauge
Arve Hohner
Sun 10:58 

Semi final

Race to 25
23   
Kjell Lillestøl
Jo Bjørnstad
Sun 12:02 
24   
Markus Kotvojs
Espen Hauge
Sun 12:02 

Final

Race to 25
25   
Jo Bjørnstad
Markus Kotvojs
Sun 14:00 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer