Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 19, 2020

Ma 19.10.2020 ysipallo tasurit max 16 pelaajaa (EI ilmoittautumista suoraan cuescoreen)

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lenni Auresto
6 (5/1) 21 (15/6)
71%
2 Markus Leppiaho
5 (4/1) 18 (14/4)
78%
3 Karo Långström
5 (3/2) 19 (12/7)
63%
3 Jouni Nykänen
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
5 Aleksi Annanmäki
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
5 Riikka Väyrynen
5 (3/2) 15 (7/8)
47%
7 Johannes Salminen
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
7 Miika Turpeinen
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
9 Janne Kiiski
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
9 Leevi Auresto
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
9 Rampe
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
9 Amir Abdelraziq
MyBiljardi & Bar
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
13 Karri Karsi
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
13 Petri Asp
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
13 Tomi Hakulinen
MyBiljardi & Bar
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
13 Timo Patrikainen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
Entry deadline Oct 19, 2020, 5:55 PM (local time)
Starts Oct 19, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer MyBiljardi & Bar
Contact Kirsi Kokko (kirsi.kokko72@gmail.com)
More info
ilmoittautuminen vain suoraan salille, ei cuescoreen, tasurit -2-0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Tomi Hakulinen
Finland
Karo Långström
Mon 17:57  Table 2
2   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Aleksi Annanmäki
Mon 17:57  Table 3
3   
Finland
Jouni Nykänen
Finland
Timo Patrikainen
Mon 17:57  Table 4
4   
Finland
Janne Kiiski
Miika Turpeinen
Mon 17:58  Table 5
5   
Finland
Karri Karsi
Finland
Johannes Salminen
Mon 17:58  Table 6
6   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Mon 17:58  Table 7
7   
Finland
Riikka Väyrynen
Finland
Petri Asp
Mon 17:58  Table 8
8   
Rampe
Finland
Lenni Auresto
Mon 17:58  Table 1

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Karo Långström
Finland
Aleksi Annanmäki
Mon 18:31  Table 2
10   
Finland
Jouni Nykänen
Miika Turpeinen
Mon 18:29  Table 4
11   
Finland
Johannes Salminen
Finland
Markus Leppiaho
Mon 18:40  Table 6
12   
Finland
Riikka Väyrynen
Finland
Lenni Auresto
Mon 18:36  Table 7

Loser round 1

Race to 3
13   
Finland
Tomi Hakulinen
Finland
Amir Abdelraziq
Mon 18:31  Table 3
14   
Finland
Timo Patrikainen
Finland
Janne Kiiski
Mon 18:29  Table 5
15   
Finland
Karri Karsi
Finland
Leevi Auresto
Mon 18:40  Table 8
16   
Finland
Petri Asp
Rampe
Mon 18:34  Table 1

Loser round 2

Race to 3
17   
Finland
Amir Abdelraziq
Finland
Riikka Väyrynen
Mon 19:03  Table 5
18   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Johannes Salminen
Mon 18:57  Table 6
19   
Finland
Leevi Auresto
Miika Turpeinen
Mon 19:12  Table 4
20   
Rampe
Finland
Aleksi Annanmäki
Mon 19:02  Table 1

Winners qualification

Race to 3
21   
Finland
Karo Långström
Finland
Jouni Nykänen
Mon 18:59  Table 2
22   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Lenni Auresto
Mon 19:13  Table 7

Loser round 3

Race to 3
23   
Finland
Riikka Väyrynen
Finland
Johannes Salminen
Mon 19:41  Table 6
24   
Miika Turpeinen
Finland
Aleksi Annanmäki
Mon 19:45  Table 2

Losers qualification

Race to 3
25   
Finland
Riikka Väyrynen
Finland
Karo Långström
Mon 20:27  Table 6
26   
Finland
Aleksi Annanmäki
Finland
Lenni Auresto
Mon 20:15  Table 2

Semi final

Race to 3
27   
Finland
Jouni Nykänen
Finland
Lenni Auresto
Mon 20:57  Table 2
28   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Karo Långström
Mon 20:57  Table 6

Final

Race to 3
29   
Finland
Lenni Auresto
Finland
Markus Leppiaho
Mon 21:08 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants