Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 4, 2019

II Europool Amateur Championship 2019 - wiosna/lato

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karol Zbień
5 (5/0) 22 (20/2)
91%
100
2 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (4/1) 27 (16/11)
59%
87
3 Kamil Gęsiarz
4 (3/1) 19 (12/7)
63%
74
3 Tom Tom
7 (5/2) 38 (22/16)
58%
74
5 Dominik Mroziakiewicz
6 (4/2) 36 (22/14)
61%
61
5 Marcin Dewódzki
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
61
5 Bartlomiej Gaworski
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
61
5 Marcin Wnuk
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
61
9 Robert Kołodziej
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
49
Show more
9 Jarek Legęza
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
49
9 Michał Kutek
Porter Club
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
49
9 Wiktor Kubat
Porter Club
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
49
13 Mariusz Mrowiec
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
37
13 Marcin Czechowicz
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
37
13 Mateusz Marek
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
37
13 Krystian Grzesik
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
37
17 Sławomir Chmielarz
Porter Club
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
29
17 Dariusz Andryszkiewicz
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
29
17 Rakowski Michał
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
29
17 Juliusz Celoch
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Marcin Kleinschmidt
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
29
17 Luk Dro
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
29
17 Mateusz Budkowski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
29
17 Seyfullah ÇINAR
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
29
25 Krzysztof Nagiel
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
22
25 Sebastian Myśliwiec
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
22
Starts Mar 4, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Organizer Porter Club
Contact Mariusz Chmielarz

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
2   
Poland
Krystian Grzesik
Poland
Wiktor Kubat
Mon 18:34  Table 1
3   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 19:12  Table 4
4   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Jarek Legęza
Mon 18:36  Table 2
5   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Walk Over
 
6   
Poland
Marcin Kleinschmidt
Poland
Luk Dro
Mon 18:35  Table 3
7   
Turkey
Seyfullah ÇINAR
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 18:35  Table 4
8   
Walk Over
Poland
Marcin Dewódzki
 
9   
Poland
Karol Zbień
Walk Over
 
10   
Poland
Marcin Wnuk
Tom Tom
Mon 18:35  Table 5
11   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Michał Kutek
Mon 19:15  Table 1
12   
Poland
Agata Nowak
Poland
Mariusz Mrowiec
 
13   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Rakowski Michał
Mon 18:36  Table 6
14   
Poland
Sebastian Myśliwiec
Poland
Robert Kołodziej
Mon 18:36  Table 9
15   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 18:48  Table 10
16   
Walk Over
Poland
Kamil Gęsiarz
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Krystian Grzesik
Mon 19:22  Table 3
18   
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Poland
Jarek Legęza
Mon 19:41  Table 4
19   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 19:22  Table 5
20   
Poland
Sławomir Chmielarz
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 19:29  Table 9
21   
Poland
Karol Zbień
Tom Tom
Mon 19:33  Table 2
22   
Poland
Michał Kutek
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 19:58  Table 1
23   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Robert Kołodziej
Mon 20:05  Table 2
24   
Poland
Mateusz Budkowski
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 19:30  Table 10

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Wiktor Kubat
 
26   
Poland
Krzysztof Nagiel
Poland
Mateusz Marek
Mon 19:57  Table 10
27   
Walk Over
Poland
Luk Dro
 
28   
Turkey
Seyfullah ÇINAR
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Marcin Wnuk
 
30   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Agata Nowak
 
31   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Sebastian Myśliwiec
Mon 20:05  Table 6
32   
Poland
Juliusz Celoch
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mateusz Budkowski
Mon 20:07  Table 3
34   
Poland
Mateusz Marek
Poland
Rakowski Michał
Mon 21:06  Table 2
35   
Poland
Luk Dro
Poland
Mariusz Mrowiec
Mon 20:43  Table 1
36   
Turkey
Seyfullah ÇINAR
Tom Tom
Mon 20:09  Table 5
37   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Sławomir Chmielarz
Mon 20:18  Table 9
38   
Poland
Marcin Czechowicz
Poland
Marcin Kleinschmidt
Mon 20:14  Table 4
39   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Dariusz Andryszkiewicz
Mon 20:44  Table 6
40   
Poland
Juliusz Celoch
Poland
Krystian Grzesik
Mon 20:20  Table 10

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Jarek Legęza
Mon 20:34  Table 4
42   
Poland
Bartłomiej Gaworski
Poland
Marcin Dewódzki
Mon 20:48  Table 3
43   
Poland
Karol Zbień
Poland
Michał Kutek
Mon 20:49  Table 5
44   
Poland
Robert Kołodziej
Poland
Kamil Gęsiarz
Mon 21:06  Table 4

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Mateusz Marek
Mon 21:59  Table 2
46   
Poland
Mariusz Mrowiec
Tom Tom
Mon 21:27  Table 1
47   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Marcin Czechowicz
Mon 21:01  Table 9
48   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Krystian Grzesik
Mon 21:37  Table 3

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Wiktor Kubat
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 23:03  Table 2
50   
Tom Tom
Poland
Jarek Legęza
Mon 22:17  Table 1
51   
Poland
Marcin Wnuk
Poland
Robert Kołodziej
Mon 21:56  Table 4
52   
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Poland
Michał Kutek
Mon 22:10  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dominik Mroziakiewicz
Mon 23:47  Table 1
54   
Poland
Marcin Dewódzki
Tom Tom
Mon 23:47  Table 2
55   
Poland
Karol Zbień
Poland
Bartłomiej Gaworski
Mon 23:47  Table 3
56   
Poland
Kamil Gęsiarz
Poland
Marcin Wnuk
Mon 23:47  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Mariusz Chmielarz
Tom Tom
Tue 00:31  Table 1
58   
Poland
Karol Zbień
Poland
Kamil Gęsiarz
Tue 00:31  Table 3

Final

Race to 4
59   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Karol Zbień
Tue 01:12  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment