Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 11, 2020

Hyllestad oppvarming til RT2

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (5/0) 35 (25/10)
71%
2 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 42 (22/20)
52%
3 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
7 (5/2) 54 (32/22)
59%
3 Michael F Olderøy
Hyllestad IL, BG
6 (4/2) 44 (23/21)
52%
5 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
5 Maron Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
5 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 35 (19/16)
54%
5 Ali Mirzaei
Herøy BK
5 (3/2) 41 (21/20)
51%
9 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
Show more
9 Svein Rune Notøy
Herøy BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
9 Victoria Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
9 Joakim Skauvik
Herøy BK
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
13 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
13 Stig Hellebust
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
13 Dag Torbjørgson
Herøy BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
13 Asbjørn Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
17 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Roger Daniel Helland
Herøy BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Geir Vangen Kvalsund
Herøy BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
17 Tanja Kvellestad Akse
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
17 Simen Kvalsund Hansen
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Lars Espeland
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
17 Emild Espeland
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
Entry deadline Sep 11, 2020, 6:30 PM (local time)
Starts Sep 11, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Hyllestad IL, BG
More info
Vi køyrer ei moroturnering som oppvarming til RTane laurdag og søndag.

Pris:
100 for vaksne over 18 og 50 for dei under.

Handicap:

3 under 1000 p.
2 under 1100 p.
1 under 1200 p.
0 over 1200 p.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Viljar Glavær Akse
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Fri 19:03  Table 1
2   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Lars Espeland
Fri 19:03  Table 2
3   
Norway
Emild Espeland
Norway
Gjermund Flage
Fri 19:03  Table 3
4   
Norway
Ali Mirzaei
Norway
Stig Hellebust
Fri 19:03  Table 4
5   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Norway
Geir Vangen Kvalsund
Fri 19:03  Table 5
6   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Fri 19:03  Table 6
7   
Norway
Dag Torbjørgson
Norway
Astrid Eiken Flage
Fri 19:03  Table 7
8   
Norway
Roger Daniel Helland
Norway
Asbjørn Pettersen
Fri 19:03  Table 8

Winner round 1

Race to 5
9   
Norway
Michael F Olderøy
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Fri 19:22  Table 1
10   
Norway
Lars Espeland
Norway
Gard Eiken Flage
Fri 19:40  Table 2
11   
Norway
Maron Pettersen
Norway
Gjermund Flage
Fri 20:04  Table 3
12   
Norway
Stig Hellebust
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Fri 20:22  Table 6
13   
Norway
Joakim Skauvik
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Fri 19:25  Table 5
14   
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Fri 19:46  Table 1
15   
Norway
Simen Kvalsund Hansen
Norway
Astrid Eiken Flage
Fri 20:05  Table 7
16   
Norway
Asbjørn Pettersen
Norway
Svein Rune Notøy
Fri 19:30  Table 8

Loser round 1

Race to 5
17   
Norway
Viljar Glavær Akse
Norway
Asbjørn Pettersen
Fri 20:09  Table 2
18   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Simen Kvalsund Hansen
Fri 21:05  Table 2
19   
Norway
Emild Espeland
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Fri 20:24  Table 1
20   
Norway
Ali Mirzaei
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Fri 20:18  Table 4
21   
Norway
Geir Vangen Kvalsund
Norway
Stig Hellebust
Fri 21:10  Table 6
22   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Gjermund Flage
Fri 20:40  Table 3
23   
Norway
Dag Torbjørgson
Norway
Lars Espeland
Fri 20:09  Table 5
24   
Norway
Roger Daniel Helland
Norway
Michael F Olderøy
Fri 20:09  Table 8

Loser round 2

Race to 5
25   
Norway
Asbjørn Pettersen
Norway
Kurt Hatlem
Fri 21:43  Table 2
26   
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Norway
Ali Mirzaei
Fri 21:29  Table 1
27   
Norway
Stig Hellebust
Norway
Gjermund Flage
Fri 22:13  Table 4
28   
Norway
Dag Torbjørgson
Norway
Michael F Olderøy
Fri 21:12  Table 8

Winners qualification

Race to 5
29   
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Norway
Gard Eiken Flage
R1
Fri 20:46  Table 5
30   
Norway
Maron Pettersen
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Fri 21:11  Table 5
31   
Norway
Joakim Skauvik
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Fri 21:06  Table 3
32   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Svein Rune Notøy
Fri 21:06  Table 7

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Maron Pettersen
Fri 22:21  Table 6
34   
Norway
Ali Mirzaei
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Fri 22:02  Table 1
35   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Svein Rune Notøy
Fri 22:37  Table 4
36   
Norway
Michael F Olderøy
Norway
Joakim Skauvik
Fri 22:18  Table 2

Quarter final

Race to 5
37   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Maron Pettersen
Fri 23:03  Table 1
38   
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Norway
Gjermund Flage
Fri 23:04  Table 2
39   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Norway
Ali Mirzaei
Fri 23:04  Table 3
40   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Michael F Olderøy
Fri 23:04  Table 4

Semi final

Race to 5
41   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Gjermund Flage
Fri 23:38  Table 1
42   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Norway
Michael F Olderøy
Sat 00:09  Table 4

Final

Race to 5
43   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 00:36  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment