Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 25 - November 27, 2022

Hyllestad Open 30 År! (Påmelding)

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
4 (4/0) 21 (16/5)
76%
1 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
4 (4/0) 20 (16/4)
80%
1 Jonas Holt
Hyllestad IL, BG
4 (4/0) 21 (16/5)
76%
1 Matias Sætre
Herøy BK
4 (4/0) 19 (16/3)
84%
1 Rudi Andre Wolff
Hyllestad IL, BG
4 (4/0) 22 (16/6)
73%
1 Helge Blom
4 (4/0) 19 (16/3)
84%
1 Robin Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
1 Atle Bjorland
Bryne Biljardklubb
3 (3/0) 16 (12/4)
75%
9 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
Show more
9 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 19 (13/6)
68%
9 Helge Seilen
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 22 (15/7)
68%
9 Jan Erik Hatlem
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 21 (13/8)
62%
9 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 19 (13/6)
68%
9 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
9 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
9 Martin Hatløy Engdal
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
17 Aleksander Hatløy
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 21 (8/13)
38%
17 Jan Helge Kordts
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
17 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
17 Ketil Andre Strømmen
Marken IL, Kong Oscar BK
4 (2/2) 21 (13/8)
62%
17 Tor Espen H. Skoglund
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
17 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
17 Johan Lende
Bryne Biljardklubb
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
17 Bjørn Erik Bjerk
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
25 Henrik Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (1/3) 24 (9/15)
38%
25 Maron Pettersen
Herøy BK
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
25 Stig Hellebust
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 17 (5/12)
29%
25 Håkon A Hatlem
4 (1/3) 20 (7/13)
35%
25 Britt Sølvi Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (1/3) 17 (5/12)
29%
25 Michael Olderøy
Herøy BK
3 (0/3) 16 (4/12)
25%
25 Henrik Halnes Nødset
4 (1/3) 20 (8/12)
40%
25 Jason Hawker
Os Biljard og Snookerklubb
4 (1/3) 23 (11/12)
48%
33 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 22 (6/16)
27%
33 Sveinung Arnesson østgård
Os Biljard og Snookerklubb
4 (0/4) 18 (2/16)
11%
33 Roger Daniel Helland
Herøy BK
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
33 Kristoffer Birkeflet
4 (0/4) 17 (1/16)
6%
33 Martine Hagen Hjelmeland
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
33 Victoria Hauge Pettersen
Herøy BK
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
33 Tanja Kvellestad Akse
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 17 (1/16)
6%
Entry deadline Nov 22, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 25, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (39 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Hyllestad IL, BG
Contact Jan Erik Hatlem (Jan_Erik_Hatlem@hotmail.com, 41671699) and Tanja Kvellestad Akse (tanja_ak_se@hotmail.com, 91307644)
More info
Hyllestad Open har fått dato! hold av siste helga i November!
Meir info vil komme

Gruppespelet blir ei kvalifisering til Hyllestad Open.
Sluttspelet er tellande på Norges ratingen.
Vi gjer dette slik for å halde på tradisjonen med ingen seeding til gruppespillet.
- puljer blir tilpasset etter antall spelara
-3 vidare frå kvar pulje 24, stk i turneringa Søndag
-24-16 skjema på søndag
-distanse 4 i Gruppespel
- Med 8 puljer blir det ingen shootout på lørdags kvelden
.- om tidskjemaet tillater det kjører vi i gang Cupen Lørdag ettermiddag, men maten blir levert ca 20.00 ved hostellet så målet er å kjøre i gang siste runde for dagen ca 17.30-18.00
- Den beste med bustad adresse Vestland blir fylkesmestar i 8-ball i Vestland.
- Premie til dei 5 beste sammenlagt ( Kamper og score blir brukt frå 3-5 plass)
- Premie til beste 1199 spiller
- 70% av Startavgift går til pengepremier
- Startavgift: U.19 150 kr.
- Startavgift: O.18 år 350 kr.
- Betaling Startavgift ved oppmøte. (Vips)
.
Blir påmeldte slik at antall gruppe i kvalifisering gir oddetall så spelar ein
frå kvar gruppe shoot out om ledig plass i slutt spelet.
Dei skyter etter tur fem runder.
Står dei beste likt etter fem runder blir det tre nye runder på dei det gjeld.
Vinnar med i sluttspele søndag

Vi jobbar med eit lignande opplegg som i fjor, der vi samlast på lørdagen for litt hygge og sosialt samvær :) denne gangen i eit sammarbeid med nabo lokala til der vi var i fjor, Sogn Hostel, meir detaljar vil komme :)

Opplegget for Lørdagskvelden er klart.

Vi har gjort sammarbeid med Sogn Hostel om kveldshygge etter endt Turnering Lørdag,
her står eit 9 fots z9 bord som me kan bruke utover kvelden.
Vi har avtalt catering frå Lavik Kro det vi har valgt: Lasagne med salat og brød, pris per person: 200kr
her må vi derfor ha ei påmeldingsliste.
Vell Møtt!
- Nb! Hostellet har fått skjenkebevilling så der blir mulighet for å kjøpe seg noke godt å drikke til maten.

Vil derfor anbefale overnatting
Sogn Hostel 90787693 her er og mogleg å leige plass for Caravan
Eller Storlia Motell 95893689

Ellers andre alternativer til overnatting :
Fjordkick 97962230
Hotel Sognefjord 57 78 89 20 post@hotelsognefjord.no


Tidlegare vinnara:
1992 Kurt Hatlem
1993 Kristian Systad
1994 Asbjørn Høydal
1995 Ståle Lavik
1996 Rudi Wolff 1
1997 Rolf Hatlem
1998 Stian Wie
1999 Rudi Wolff 2
2000 Rudi Wolff 3
2001 Frode Herland
2002 Stian Wie
2003 Rudi Wolff 4
2004 Rudi Wolff 5
2005 Tommy Wolff 1
2006 Tommy Wolff 2
2007 Tommy Wolff 3
2008 Vidar Blidensol
2009 Tommy Wolff 4
2010 Steffen Wolff 1
2011 Tommy Wolff 5
2012 Steffen Wolff 2
2013 Tommy Wolff 6
2014 Stian Larsen
2015 Tommy Wolff 7
2016 Vegar Kristiansen
2017 Matias Sætre
2018 Matias Sætre
2019 Steffen Wolff
2020 Covid (Avlyst)
2021 Dag Jøran Aralden
2022?

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jonas Holt 4 4 0 0 16 5 11 1 0 0 0.762 4
2 Jardar Eiken Flage 4 3 0 1 13 6 7 0 0 0 0.684 3
3 Ketil Andre Strømmen 4 2 0 2 13 8 5 0 0 0 0.619 2
4 Britt Sølvi Hauge Pettersen 4 1 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 1
5 Roger Daniel Helland 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Atle Bjorland 3 3 0 0 12 4 8 1 0 0 0.75 3
2 Astrid Eiken Flage 3 2 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 2
3 Jarle Tonning Hatløy 3 1 0 2 6 9 -3 1 0 0 0.4 1
4 Michael Olderøy 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Robin Hauge Pettersen 4 3 0 1 15 9 6 3 0 0 0.625 3
2 Kim Ronny Nygård 4 3 0 1 15 9 6 1 0 0 0.625 3
3 Jan Helge Kordts 4 3 0 1 15 11 4 1 0 0 0.577 3
4 Henrik Hauge Pettersen 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
5 Kurt Hatlem 4 0 0 4 6 16 -10 0 0 0 0.273 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gjermund Flage 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Helge Seilen 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
3 Aleksander Hatløy 4 2 0 2 8 13 -5 0 0 0 0.381 2
4 Håkon A Hatlem 4 1 0 3 7 13 -6 0 0 0 0.35 1
5 Victoria Hauge Pettersen 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Helge Blom 4 4 0 0 16 3 13 1 0 0 0.842 4
2 Martin Hatløy Engdal 4 3 0 1 13 11 2 0 0 0 0.542 3
3 Bjørn Erik Bjerk 4 2 0 2 13 9 4 0 0 0 0.591 2
4 Henrik Halnes Nødset 4 1 0 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 1
5 Kristoffer Birkeflet 4 0 0 4 1 16 -15 0 0 0 0.059 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Matias Sætre 4 4 0 0 16 3 13 0 0 0 0.842 4
2 Dag-jøran Aralden 4 3 0 1 13 7 6 3 0 0 0.65 3
3 Bernt Olav Lundetræ 4 2 0 2 12 8 4 0 0 0 0.6 2
4 Stig Hellebust 4 1 0 3 5 12 -7 0 0 0 0.294 1
5 Martine Hagen Hjelmeland 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rudi Andre Wolff 4 4 0 0 16 6 10 4 0 0 0.727 4
2 Gard Eiken Flage 4 3 0 1 13 6 7 1 0 0 0.684 3
3 Johan Lende 4 2 0 2 9 11 -2 1 0 0 0.45 2
4 Jason Hawker 4 1 0 3 11 12 -1 1 0 0 0.478 1
5 Sveinung Arnesson østgård 4 0 0 4 2 16 -14 0 0 0 0.111 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Eirik Tonning Hatløy 4 4 0 0 16 5 11 1 0 0 0.762 4
2 Jan Erik Hatlem 4 2 0 2 13 8 5 1 0 0 0.619 2
3 Tor Espen H. Skoglund 4 2 0 2 11 12 -1 1 0 0 0.478 2
4 Maron Pettersen 4 2 0 2 9 9 0 0 0 0 0.5 2
5 Tanja Kvellestad Akse 4 0 0 4 1 16 -15 0 0 0 0.059 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Norway
Roger Daniel Helland
Norway
Ketil Andre Strømmen
Fri 18:47  Table 4
2-A   
Norway
Jonas Holt
Norway
Jardar Eiken Flage
Fri 17:46  Table 1
3-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Michael Olderøy
Fri 19:50  Table 7
4-B   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Atle Bjorland
Sat 13:57  Table 1
5-C   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Jan Helge Kordts
Fri 18:51  Table 8
6-C   
Norway
Kim Ronny Nygård
R1
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Fri 20:10  Table 8
7-D   
Norway
Aleksander Hatløy
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Sat 10:57  Table 5
8-D   
Norway
Håkon A Hatlem
Norway
Gjermund Flage
Fri 17:46  Table 2
9-E   
Norway
Bjørn Erik Bjerk
Norway
Helge Blom
Sat 10:22  Table 8
10-E   
Norway
Kristoffer Birkeflet
Norway
Martin Hatløy Engdal
Sat 11:59  Table 5
11-F   
Norway
Martine Hagen Hjelmeland
Norway
Stig Hellebust
Fri 17:46  Table 3
12-F   
Norway
Matias Sætre
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Sat 10:00  Table 1
13-G   
Australia
Jason Hawker
Norway
Johan Lende
R1
Sat 10:00  Table 2
14-G   
Norway
Rudi Andre Wolff
R1
Norway
Sveinung Arnesson østgård
Fri 18:14  Table 7
15-H   
Norway
Tor Espen H. Skoglund
Norway
Jan Erik Hatlem
R1
Fri 18:51  Table 5
16-H   
Norway
Maron Pettersen
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Fri 17:46  Table 4

Round 2

Race to 4
17-A   
Norway
Ketil Andre Strømmen
Norway
Jardar Eiken Flage
Sat 10:00  Table 3
18-A   
Norway
Roger Daniel Helland
Norway
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Sat 10:56  Table 1
19-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Atle Bjorland
Sat 11:40  Table 4
20-B   
Norway
Michael Olderøy
Norway
Astrid Eiken Flage
Sat 11:58  Table 3
21-C   
Norway
Jan Helge Kordts
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Sat 10:00  Table 4
22-C   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Robin Hauge Pettersen
Sat 13:12  Table 7
23-D   
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Norway
Gjermund Flage
Sat 12:07  Table 1
24-D   
Norway
Aleksander Hatløy
Norway
Helge Seilen
Sat 12:14  Table 6
25-E   
Norway
Helge Blom
Norway
Martin Hatløy Engdal
Fri 19:08  Table 3
26-E   
Norway
Bjørn Erik Bjerk
Norway
Henrik Halnes Nødset
Fri 19:08  Table 6
27-F   
Norway
Stig Hellebust
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Sat 10:54  Table 3
28-F   
Norway
Martine Hagen Hjelmeland
Norway
Dag-jøran Aralden
Fri 19:05  Table 7
29-G   
Norway
Johan Lende
Norway
Sveinung Arnesson østgård
Sat 11:32  Table 6
30-G   
Australia
Jason Hawker
R1
Norway
Gard Eiken Flage
R1
Sat 11:40  Table 2
31-H   
Norway
Jan Erik Hatlem
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Sat 10:01  Table 5
32-H   
Norway
Tor Espen H. Skoglund
R1
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Sat 10:53  Table 7

Round 3

Race to 4
33-A   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Fri 18:37  Table 1
34-A   
Norway
Ketil Andre Strømmen
Norway
Jonas Holt
Sat 11:47  Table 7
35-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
R1
Norway
Astrid Eiken Flage
Fri 17:46  Table 5
36-B   
Norway
Atle Bjorland
R1
Norway
Michael Olderøy
Sat 10:01  Table 6
37-C   
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Norway
Robin Hauge Pettersen
R1
Sat 11:05  Table 2
38-C   
Norway
Jan Helge Kordts
Norway
Kim Ronny Nygård
Sat 12:28  Table 4
39-D   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Helge Seilen
Sat 13:02  Table 2
40-D   
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Norway
Håkon A Hatlem
Sat 13:03  Table 1
41-E   
Norway
Martin Hatløy Engdal
Norway
Henrik Halnes Nødset
Fri 17:47  Table 6
42-E   
Norway
Helge Blom
R1
Norway
Kristoffer Birkeflet
Sat 11:18  Table 8
43-F   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Norway
Dag-jøran Aralden
R2
Fri 19:57  Table 6
44-F   
Norway
Stig Hellebust
Norway
Matias Sætre
Fri 20:15  Table 2
45-G   
Norway
Sveinung Arnesson østgård
Norway
Gard Eiken Flage
Fri 19:28  Table 1
46-G   
Norway
Johan Lende
Norway
Rudi Andre Wolff
R2
Fri 20:15  Table 5
47-H   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Norway
Eirik Tonning Hatløy
R1
Fri 18:48  Table 3
48-H   
Norway
Jan Erik Hatlem
Norway
Maron Pettersen
Sat 10:58  Table 4

Round 4

Race to 4
49-A   
Norway
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Norway
Jonas Holt
R1
Sat 12:39  Table 8
50-A   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Roger Daniel Helland
Sat 12:32  Table 2
51-C   
Norway
Robin Hauge Pettersen
R1
Norway
Kim Ronny Nygård
Sat 14:05  Table 8
52-C   
Norway
Henrik Hauge Pettersen
Norway
Kurt Hatlem
Sat 14:03  Table 7
53-D   
Norway
Helge Seilen
Norway
Håkon A Hatlem
Sat 14:17  Table 2
54-D   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Aleksander Hatløy
 
55-E   
Norway
Henrik Halnes Nødset
Norway
Kristoffer Birkeflet
Sat 13:17  Table 8
56-E   
Norway
Martin Hatløy Engdal
Norway
Bjørn Erik Bjerk
Sat 13:44  Table 6
57-F   
Norway
Dag-jøran Aralden
R1
Norway
Matias Sætre
Sat 13:44  Table 3
58-F   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Norway
Martine Hagen Hjelmeland
Sat 13:32  Table 4
59-G   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Rudi Andre Wolff
R1
Sat 10:07  Table 7
60-G   
Norway
Sveinung Arnesson østgård
Australia
Jason Hawker
Sat 12:33  Table 7
61-H   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Maron Pettersen
Sat 11:58  Table 8
62-H   
Norway
Tanja Kvellestad Akse
Norway
Tor Espen H. Skoglund
Sat 14:56  Table 3

Round 5

Race to 4
63-A   
Norway
Jonas Holt
Norway
Roger Daniel Helland
Fri 19:51  Table 4
64-A   
Norway
Britt Sølvi Hauge Pettersen
Norway
Ketil Andre Strømmen
Sat 14:15  Table 5
65-C   
Norway
Kim Ronny Nygård
Norway
Kurt Hatlem
Fri 17:47  Table 8
66-C   
Norway
Robin Hauge Pettersen
R1
Norway
Jan Helge Kordts
R1
Sat 15:01  Table 5
67-D   
Norway
Håkon A Hatlem
Norway
Aleksander Hatløy
Fri 19:22  Table 2
68-D   
Norway
Helge Seilen
Norway
Victoria Hauge Pettersen
Fri 20:03  Table 1
69-E   
Norway
Kristoffer Birkeflet
Norway
Bjørn Erik Bjerk
Sat 14:56  Table 8
70-E   
Norway
Henrik Halnes Nødset
Norway
Helge Blom
Sat 14:22  Table 3
71-F   
Norway
Matias Sætre
Norway
Martine Hagen Hjelmeland
Sat 14:45  Table 6
72-F   
Norway
Dag-jøran Aralden
Norway
Stig Hellebust
Sat 15:00  Table 2
73-G   
Norway
Rudi Andre Wolff
Australia
Jason Hawker
Sat 14:24  Table 4
74-G   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Johan Lende
Sat 15:04  Table 7
75-H   
Norway
Maron Pettersen
Norway
Tor Espen H. Skoglund
Sat 13:15  Table 5
76-H   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Jan Erik Hatlem
Sat 12:52  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants