Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 1 - November 3, 2019

Hyllestad Open 2019

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gard Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
5 (5/0) 33 (25/8)
76%
1 Jonas Kvalsund Hansen
Herøy BK
5 (5/0) 31 (25/6)
81%
1 Steffen Wolff
Hyllestad IL, BG
4 (4/0) 23 (20/3)
87%
1 Trond Bendal
Herøy BK
4 (4/0) 23 (20/3)
87%
1 Vegar Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
4 (3/1) 27 (19/8)
70%
6 Dag-jøran Aralden
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 27 (18/9)
67%
6 Jan Erik Hatlem
Hyllestad IL, BG
4 (3/1) 23 (16/7)
70%
6 Jan Ove Kvalsund Hansen
Herøy BK
4 (3/1) 26 (16/10)
62%
6 Nina Torvund
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 36 (24/12)
67%
Show more
6 Rudi Andre Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (4/1) 37 (22/15)
59%
11 Gjermund Flage
Hyllestad IL, BG
5 (3/2) 35 (18/17)
51%
11 Ketil Andre Strømmen
Marken IL, Kong Oscar BK
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
11 Pål Hatteberg
Hyllestad IL, BG
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
11 Sveinung Arnesson Østgård
Marken IL, Kong Oscar BK
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
11 Bernt Olav Lundetræ
Os Biljard og Snookerklubb
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
16 Jardar Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 24 (9/15)
38%
16 Jarle Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
5 (2/3) 35 (14/21)
40%
16 Vidar Blidensol
Marken IL, Kong Oscar BK
5 (2/3) 38 (16/22)
42%
16 Astrid Eiken Flage
Hyllestad IL, BG
4 (1/3) 24 (8/16)
33%
16 John André Kristiansen
Stoppball Nidaros BK
4 (1/3) 21 (5/16)
24%
21 Kim Ronny Nygård
Hyllestad IL, BG
5 (1/4) 38 (14/24)
37%
21 Oliver Wolff
Hyllestad IL, BG
5 (1/4) 34 (12/22)
35%
21 Viljar Glavær Akse
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 20 (0/20)
0%
21 Michael F Olderøy
Hyllestad IL, BG
4 (0/4) 22 (2/20)
9%
21 Kjartan Solheim
4 (0/4) 22 (2/20)
9%
26 Eirik Tonning Hatløy
Hyllestad IL, BG
5 (0/5) 41 (16/25)
39%
26 Kurt Hatlem
Hyllestad IL, BG
5 (0/5) 32 (7/25)
22%
Entry deadline Oct 30, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 1, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (27 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Hyllestad IL, BG
More info
Vi ønsker velkommen til årets Hyllestad Open nr 28.
tradisjonelt vis så kjører vi med:
- ingen seeding inn i gruppespill
- puljer blir tilpasset etter antall spillere
-16 spillere videre til dobbeltcup fram til semifinale
- Den siste fylkes mester i Sogn og Fjordane.
(Vestland frå 2020)
- Premie til dei 5 beste sammenlagt
- Premie til beste 2 div spiller
- 70% av Startavgift går til pengepremier
- Startavgift: U.18 år 120 kr.
- Startavgift: O.18 år 300 kr.
- Betaling ved oppmøte.
-tradisjonelt vis så kjører vi med:
- ingen seeding inn i gruppespill.
- puljer blir tilpasset etter antall
- Premie til dei 5 beste sammenlagt
- Premie til beste 2 div spiller
- 70% av Startavgift går til pengepremier

Dei 3 beste i kvar gruppe er videre til sluttspill.
4 plassen i kvar gruppe spiller shoot out om 1 ledig plass i slutt spillet.
Alle fem på 4 plass skyter etter tur fem runder.
Står dei beste likt etter fem runder blir det tre nye runder på dei det gjeld.
Vinner med i sluttspill.


DET BLIR FELLES MIDDAG PÅ HOTELL SOGNEFJORD
KL 19:30 LØRDAG

Tidlegare vinnera:
1992 Kurt Hatlem
1993 Kristian Systad
1994 Asbjørn Høydal
1995 Ståle Lavik
1996 Rudi Wolff 1
1997 Rolf Hatlem
1998 Stian Wie
1999 Rudi Wolff 2
2000 Rudi Wolff 3
2001 Frode Herland
2002 Stian Wie
2003 Rudi Wolff 4
2004 Rudi Wolff 5
2005 Tommy Wolff 1
2006 Tommy Wolff 2
2007 Tommy Wolff 3
2008 Vidar Blidensol
2009 Tommy Wolff 4
2010 Steffen Wolff 1
2011 Tommy Wolff 5
2012 Steffen Wolff 2
2013 Tommy Wolff 6
2014 Stian Larsen
2015 Tommy Wolff 7
2016 Vegar Kristiansen
2017 Matias Sætre
2018 Matias Sætre
2019 ???????

Overnatting:
VI HAR BESTILT ALLE ROMMA VI FEKK TAK I.
OG HER GJELD FØRSTE MANN PRINSIPPET (seinast 20 oktober) (dobbeltrom og trippelrom. )
Ved bestilling må du oppgi Hyllestad Open.

Hotel Sognefjord 57 78 89 20 post@hotelsognefjord.no Hotel i Leirvik sentrum ca 7 km frå Salong

Nærmeste Flyplass er Førde Lufthavn ca 1t frå salongen evnt Bergen Lufthavn Flesland ca 2,5 tima frå salongen

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Steffen Wolff 4 4 0 0 20 3 17 0 0 0 0.87 4
2 Jan Ove Kvalsund Hansen 4 3 0 1 16 10 6 0 0 0 0.615 3
3 Pål Hatteberg 4 2 0 2 13 10 3 1 0 0 0.565 2
4 Jardar Eiken Flage 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
5 Viljar Glavær Akse 4 0 0 4 0 20 -20 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jonas Kvalsund Hansen 5 5 0 0 25 6 19 0 0 0 0.806 5
2 Nina Torvund 5 4 0 1 24 12 12 0 0 0 0.667 4
3 Ketil Andre Strømmen 5 3 0 2 19 15 4 0 0 0 0.559 3
4 Jarle Tonning Hatløy 5 2 0 3 14 21 -7 0 0 0 0.4 2
5 Oliver Wolff 5 1 0 4 12 22 -10 0 0 0 0.353 1
6 Kurt Hatlem 5 0 0 5 7 25 -18 0 0 0 0.219 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gard Eiken Flage 5 5 0 0 25 8 17 2 0 0 0.758 5
2 Rudi Andre Wolff 5 4 0 1 22 15 7 3 0 0 0.595 4
3 Gjermund Flage 5 3 0 2 18 17 1 0 0 0 0.514 3
4 Vidar Blidensol 5 2 0 3 16 22 -6 0 0 0 0.421 2
5 Kim Ronny Nygård 5 1 0 4 14 24 -10 2 0 0 0.368 1
6 Eirik Tonning Hatløy 5 0 0 5 16 25 -9 0 0 0 0.39 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Trond Bendal 4 4 0 0 20 3 17 1 0 0 0.87 4
2 Jan Erik Hatlem 4 3 0 1 16 7 9 0 0 0 0.696 3
3 Sveinung Arnesson Østgård 4 2 0 2 13 10 3 0 0 0 0.565 2
4 John André Kristiansen 4 1 0 3 5 16 -11 0 0 0 0.238 1
5 Kjartan Solheim 4 0 0 4 2 20 -18 0 0 0 0.091 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Vegar Kristiansen 4 3 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 3
2 Dag-jøran Aralden 4 3 0 1 18 9 9 0 0 0 0.667 3
3 Bernt Olav Lundetræ 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
4 Astrid Eiken Flage 4 1 0 3 8 16 -8 0 0 0 0.333 1
5 Michael F Olderøy 4 0 0 4 2 20 -18 0 0 0 0.091 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1-A   
Norway
Viljar Glavær Akse
Norway
Steffen Wolff
Fri 18:00  Table 1
2-A   
Norway
Pål Hatteberg
Norway
Jardar Eiken Flage
Sat 09:33  Table 1
3-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Kurt Hatlem
Fri 18:00  Table 7
4-B   
Norway
Oliver Wolff
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 09:33  Table 2
5-B   
Norway
Ketil Andre Strømmen
Norway
Nina Torvund
Sat 09:33  Table 3
6-C   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Vidar Blidensol
Sat 09:33  Table 4
7-C   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Kim Ronny Nygård
Fri 18:00  Table 4
8-C   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Rudi Andre Wolff
Fri 18:00  Table 5
9-D   
Norway
John André Kristiansen
Norway
Sveinung Arnesson Østgård
Sat 09:33  Table 5
10-D   
Norway
Trond Bendal
Norway
Kjartan Solheim
Sat 09:33  Table 6
11-E   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Vegar Kristiansen
Sat 09:33  Table 7
12-E   
Norway
Dag-jøran Aralden
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Sat 09:33  Table 8

Round 2

Race to 5
13-A   
Norway
Steffen Wolff
Norway
Jardar Eiken Flage
Fri 18:30  Table 1
14-A   
Norway
Viljar Glavær Akse
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sat 10:27  Table 1
15-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 10:31  Table 4
16-B   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Nina Torvund
Fri 19:13  Table 7
17-B   
Norway
Oliver Wolff
Norway
Ketil Andre Strømmen
Sat 11:01  Table 3
18-C   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Kim Ronny Nygård
Fri 19:06  Table 3
19-C   
Norway
Vidar Blidensol
Norway
Rudi Andre Wolff
Sat 10:34  Table 7
20-C   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Gard Eiken Flage
Fri 19:10  Table 2
21-D   
Norway
Sveinung Arnesson Østgård
Norway
Kjartan Solheim
Sat 10:43  Table 2
22-D   
Norway
John André Kristiansen
Norway
Jan Erik Hatlem
Sat 10:29  Table 5
23-E   
Norway
Vegar Kristiansen
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Sat 10:55  Table 6
24-E   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Michael F Olderøy
Fri 19:08  Table 6

Round 3

Race to 5
25-A   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Sat 11:14  Table 1
26-A   
Norway
Steffen Wolff
Norway
Pål Hatteberg
Sat 11:14  Table 8
27-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Nina Torvund
Fri 20:20  Table 8
28-B   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Norway
Ketil Andre Strømmen
Sat 12:06  Table 3
29-B   
Norway
Kurt Hatlem
Norway
Oliver Wolff
Fri 20:20  Table 7
30-C   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Rudi Andre Wolff
Fri 20:24  Table 1
31-C   
Norway
Kim Ronny Nygård
Norway
Gard Eiken Flage
Fri 20:47  Table 2
32-C   
Norway
Vidar Blidensol
Norway
Gjermund Flage
Sat 11:41  Table 5
33-D   
Norway
Kjartan Solheim
Norway
Jan Erik Hatlem
Fri 19:01  Table 8
34-D   
Norway
Sveinung Arnesson Østgård
Norway
Trond Bendal
Sat 11:52  Table 7
35-E   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Norway
Michael F Olderøy
Sat 11:33  Table 6
36-E   
Norway
Vegar Kristiansen
Norway
Dag-jøran Aralden
Sat 11:33  Table 4

Round 4

Race to 5
37-A   
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Norway
Pål Hatteberg
Sat 12:15  Table 8
38-A   
Norway
Jardar Eiken Flage
Norway
Viljar Glavær Akse
Fri 11:30  Table 8
39-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Ketil Andre Strømmen
Sat 12:47  Table 3
40-B   
Norway
Nina Torvund
Norway
Oliver Wolff
Sat 12:16  Table 1
41-B   
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Norway
Kurt Hatlem
Sat 12:49  Table 4
42-C   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Gard Eiken Flage
Sat 12:30  Table 6
43-C   
Norway
Rudi Andre Wolff
Norway
Gjermund Flage
Sat 13:02  Table 7
44-C   
Norway
Kim Ronny Nygård
Norway
Vidar Blidensol
Sat 13:20  Table 8
45-D   
Norway
Jan Erik Hatlem
Norway
Trond Bendal
Sat 13:23  Table 6
46-D   
Norway
Kjartan Solheim
Norway
John André Kristiansen
Sat 12:13  Table 2
47-E   
Norway
Michael F Olderøy
Norway
Dag-jøran Aralden
Fri 20:36  Table 4
48-E   
Norway
Bernt Olav Lundetræ
Norway
Astrid Eiken Flage
Sat 12:45  Table 5

Round 5

Race to 5
49-A   
Norway
Pål Hatteberg
Norway
Viljar Glavær Akse
Sat 13:48  Table 3
50-A   
Norway
Jan Ove Kvalsund Hansen
Norway
Steffen Wolff
Sat 13:31  Table 1
51-B   
Norway
Jarle Tonning Hatløy
Norway
Oliver Wolff
Sat 14:01  Table 2
52-B   
Norway
Ketil Andre Strømmen
Norway
Kurt Hatlem
Sat 14:07  Table 1
53-B   
Norway
Nina Torvund
Norway
Jonas Kvalsund Hansen
Sat 13:51  Table 5
54-C   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Gjermund Flage
Sat 14:44  Table 7
55-C   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Vidar Blidensol
Sat 14:58  Table 5
56-C   
Norway
Rudi Andre Wolff
Norway
Kim Ronny Nygård
Sat 14:56  Table 8
57-D   
Norway
Trond Bendal
Norway
John André Kristiansen
Sat 15:03  Table 6
58-D   
Norway
Jan Erik Hatlem
Norway
Sveinung Arnesson Østgård
Sat 14:23  Table 4
59-E   
Norway
Dag-jøran Aralden
Norway
Astrid Eiken Flage
Sat 14:19  Table 6
60-E   
Norway
Michael F Olderøy
Norway
Vegar Kristiansen
Sat 13:35  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment