Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 17, 2022

Eighty Nine Trophy VII - Masters

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nikita Rudenko
6 (5/1) 38 (23/15)
61%
2 Dimitr Bochoienko
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
3 Marcin Kubalski
Snooker.Zone
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
3 Tomasz Bukowski
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
5 Konrad Kowalski
3 (2/1) 18 (12/6)
67%
5 Sebastian Szymkowski
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
5 Lesław Łukaszewicz
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
5 Yoan Salambashev
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
9 Paweł Średnicki
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
9 Paula Aleksandra Baranowska
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
9 Michał Kozłowski
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
9 Michał Rozmysłowicz
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
13 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 18 (6/12)
33%
13 Brajan Sawicki
3 (0/3) 13 (1/12)
8%
13 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
13 Piotr Niewczas
3 (0/3) 20 (8/12)
40%
Starts May 17, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Konrad Kowalski 2 2 0 0 10 2 8 0 0 0 0.833 6
2 Marcin Kubalski 2 1 0 1 7 6 1 0 0 0 0.538 4
3 Paula Aleksandra Baranowska 2 0 0 2 1 10 -9 0 0 0 0.091 2
4 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 9
2 Nikita Rudenko 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 7
3 Paweł Średnicki 3 1 0 2 6 11 -5 0 0 0 0.353 5
4 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 6 12 -6 0 0 0 0.333 3
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Yoan Salambashev 3 3 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 9
2 Tomasz Bukowski 3 2 0 1 10 7 3 0 0 0 0.588 7
3 Michał Kozłowski 3 1 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 5
4 Brajan Sawicki 3 0 0 3 1 12 -11 0 0 0 0.077 3
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lesław Łukaszewicz 3 3 0 0 12 7 5 0 0 0 0.632 9
2 Sebastian Szymkowski 3 2 0 1 11 9 2 0 0 0 0.55 7
3 Michał Rozmysłowicz 3 1 0 2 8 11 -3 0 0 0 0.421 5
4 Piotr Niewczas 3 0 0 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Marcin Kubalski
Wolny Los1
 
2-A   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 20:34 
3-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 20:22 
4-B   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Paweł Średnicki
Tue 20:05 
5-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 19:52 
6-C   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Michał Kozłowski
Tue 19:52 
7-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:38 
8-D   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 20:58 

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:19 
10-A   
Wolny Los1
Poland
Konrad Kowalski
 
11-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Paweł Średnicki
Tue 19:19 
12-B   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 19:44 
13-C   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Michał Kozłowski
Tue 19:19 
14-C   
Poland
Tomasz Bukowski
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 21:13 
15-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Michał Rozmysłowicz
Tue 19:55 
16-D   
Poland
Piotr Niewczas
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 19:19 

Round 3

Race to 4
17-A   
Poland
Marcin Kubalski
Poland
Konrad Kowalski
Tue 19:54 
18-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Wolny Los1
 
19-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 20:55 
20-B   
Poland
Paweł Średnicki
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Tue 21:06 
21-C   
Poland
Brajan Sawicki
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 20:29 
22-C   
Poland
Michał Kozłowski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 20:29 
23-D   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Lesław Łukaszewicz
Tue 21:13 
24-D   
Poland
Michał Rozmysłowicz
Poland
Piotr Niewczas
Tue 21:13 

Quarter final

Race to 4
25   
Poland
Konrad Kowalski
Poland
Tomasz Bukowski
Tue 21:47 
26   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 21:54 
27   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Marcin Kubalski
Tue 21:47 
28   
Poland
Lesław Łukaszewicz
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 21:47 

Semi final

Race to 4
29   
Poland
Tomasz Bukowski
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 22:40 
30   
Poland
Marcin Kubalski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 22:18 

Final

Race to 4
31   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 23:14  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants